2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ellen DeGeneres grįžta į ekranus: žmonos dovana išsivystė į vieną didžiausių projektų

Amerikiečių komikė, kultinės savo vardo pokalbių laidos vedėja Ellen DeGeneres – vėl žiūrovų ekranuose. Rugsėjo 25 d., praėjus dienai nuo Pasaulinės gorilų dienos, pristatomas specialus dokumentinis filmas apie tai, kaip žinoma moteris suvienijo jėgas su visuotinai pripažintos primatologės Dian Fossey gorilų fondu ir Ruandoje įkūrė unikalų gorilų miestelį.
Portia de Rossi, Ellen DeGeneres
Portia de Rossi, Ellen DeGeneres / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kalnų gorilos – viena sparčiausiai nykstančių beždžionių rūšių. Šie gyvūnai atlieka svarbų vaidmenį išlaikant biologinę įvairovę – platina medžių, kuriais minta, sėklas. Tai, kas iš pradžių turėjo būti tik graži Ellen skirta gimtadienio dovana nuo jos žmonos Portia de Rossi, išsivystė į daugiau negu kas nors galėjo įsivaizduoti – vieną didžiausių architektūros ir kraštovaizdžio projektų Ruandos istorijoje.

Visa ši iššūkių kupina istorija užfiksuota naujame dokumentiniame filme „Gorilų gelbėjimas: dar vienas Ellen nuotykis“, kurį jau galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“, rašoma pranešime spaudai.

Tai nuotykis, kupinas juoko, ašarų ir patirčių, apie kurias projekto dalyviai net nesvajojo. Įvykių centre – Ellen, kuri jau kelis dešimtmečius prisideda prie tūkstančių žmonių gyvenimo pokyčių, o dabar ir kalnų goriloms suteikia viltį neišnykti. Statybų metu išsiveržęs ugnikalnis ir įvykę žemės drebėjimai – tik keli iš iššūkių, su kuriais teko susidurti įspūdingo projekto įgyvendinimo metu.

„discovery+“ nuotr./Ellen DeGeneres
„discovery+“ nuotr./Ellen DeGeneres

Tikslas – išsaugoti gorilas

Dokumentiniame filme pasakojama apie laisvėje gyvenančių gorilų elgesio ypatumus bei maitinimosi įpročius. Kartu su laidos herojais žiūrovai gali iš arti stebėti šių nykstančių beždžionių gyvenimą ir susipažinti su išskirtine gorilų rūšimi.

„Būdama matoma įvairiose medijose, galiu tapti gorilų balsu ir papasakoti žmonėms, kaip jos gyvena bei ką nuveikė primatologė Dian Fossey, siekdama jas išsaugoti. Niekas kitas neleidžia būti labiau šiame momente ir akimirkoje, nei sėdėjimas šalia gorilos“, – aiškina Ellen DeGeneres.

„Scanpix“/AP nuotr./Ellen DeGeneres
„Scanpix“/AP nuotr./Ellen DeGeneres

Anot filmo kūrėjų komandos, perkelta į ekraną ši gorilų išsaugojimo kelionė prisidės prie didesnės sklaidos, o pačios miestelio statybos turi itin didelį poveikį gamtosaugai, Ruandos bendruomenei ir gali būti įkvėpimas žmonėms visame pasaulyje.

Dian Fossey gorilų fondo Ellen DeGeneres vardo miestelis duris atvėrė beveik prieš metus. Nuo to laiko projektas gavo ne vieną apdovanojimą ir tapo katalizatoriumi, skatinančiu gorilų ir biologinės įvairovės išsaugojimą.

Nuo 2022 m. vasario mėnesį įvykusio atidarymo, stovykloje apsilankė daugiau nei 40 tūkst. lankytojų iš viso pasaulio. Daugiau nei 7,5 tūkst. vietinių mokyklų vaikų dalyvavo ekskursijose į miestelio teritoriją ir turėjo galimybę sužinoti apie savo aplinkos biologinę įvairovę bei iš arti susipažinti su gamta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką