15min be reklamos
2023 03 11, 14:43

Holivudo blogiausi: „Auksinę avietę“ pelnė T.Hanksas, organizatoriai nominavo ir save

Tomas Hanksas yra elitinis dukart „Oskarą“ pelnęs aktorius, tačiau šeštadienį jam buvo įteikti dar du apdovanojimai, kurių savo gyvenimo aprašyme nenori turėti nė viena kino žvaigždė – „Auksinės avietės“ (arba „Razzie“).
Tomas Hanksas
Tomas Hanksas / „Scanpix“ nuotr.

Pašiepiančių apdovanojimų, kuriais kasmet įvertinami blogiausi filmai ir pasirodymai, organizatoriai taip pat skyrė sau „Auksinę avietę“ už neįprastą sprendimą apdovanojimui nominuoti 12-metę aktorę.

„Auksinių aviečių“ rinkėjai paskelbė, kad T.Hankso Elvio Preslio vadybininko vaidmuo biografiniame rokenrolo filme „Elvis“ įvertintas kaip baisiausias metų antraplanio aktoriaus pasirodymas.

Filmas buvo plačiai giriamas ir šį sekmadienį pretenduoja į aštuonis „Oskarus“. Jo žvaigždė Austinas Butleris yra vienas iš pagrindinių pretendentų į geriausio aktoriaus titulą.

„Scanpix“ nuotr./Austinas Butleris
„Scanpix“ nuotr./Austinas Butleris

Tačiau T.Hankso pasirodymą dėvint daug protezų kaip išnaudotojo E.Preslio vadybininko pulkininko Tomo Parkerio vaidmenyje daugelis kritikų įvertino neigiamai ir jo pasirodymą laikė didžiausiu filmo trūkumu.

Laikraščio „The New York Times“ recenzijoje rašoma, kad T.Hanksas pasirodo „su kalnu protezų, keistu akcentu ir „taip, tai tikrai aš“ spindesiu akyse“, o T.Parkerį vaizduoja kaip „iš dalies nereikšmingą sukčių, iš dalies visišką Mefistofelį“.

Šeštadienį „Auksinių aviečių“ rinkėjai taip pat skyrė „blogiausios ekrano poros“ apdovanojimą „Tomui Hanksui ir jo lateksiniam veidui (bei juokingam akcentui)“.

T.Hanksas bent jau išvengė blogiausio aktoriaus apdovanojimo.

Jo vaidmuo kompanijos „Disney“ filmo „Pinokis“ perdirbinyje kaip Džepetas buvo pripažintas ne tokiu baisiu kaip nuolatinio „Auksinių aviečių“ laureato Jaredo Leto vaidmuo „Žmogaus-voro“ franšizės filme „Morbius“.

Prieštaringai vertinama biografinė drama apie Marilyn Monroe „Blondinė“ (Blonde) buvo pripažinta blogiausiu metų filmu.

„Auksinių aviečių“ laureatai paprastai skelbiami likus dienai iki „Oskarų“ įteikimo, kad pašieptų kitą vakarą vyksiančias savigyros kupinas vienas kito liaupses.

Tačiau patys „Auksinių aviečių“ apdovanojimai yra padarę atgarsio sulaukusių nesėkmių.

Šiais metais „Auksinių aviečių“ organizatoriai buvo priversti atšaukti Ryan Kiera Armstrong, kuriai tada buvo vos 12 metų, nominavimą už vaidmenį filmo „Uždegančioji žvilgsniu“ perdirbinyje.

Šeštadienį paskelbdama nugalėtojus, grupė teigė, kad R.K.Armstrong vietą blogiausios aktorės nominacijų sąraše užėmė patys „Auksinių aviečių“ apdovanojimai.

Pranešime spaudai rašoma, kad šie „Auksinės avietės“ „laimėjo triuškinamai“.

„Ką galime pasakyti? Mes nusipelnėme šios Auksinės avietės“, – teigė organizatoriai platformoje „YouTube“ paskelbtoje humoristinėje padėkos kalboje.

Praėjusiais metais patys „Auksinių aviečių“ apdovanojimai buvo sugėdinti, nes juokaudami sukūrė naują kategoriją, pavadintą „Blogiausias Bruce'o Williso pasirodymas 2021 metų filme“, kad būtų galima įtraukti visus abejotinos kokybės buvusios „Kieto riešutėlio“ žvaigždės pasirodymus.

„Scanpix“ nuotr./Bruce'as Willisas
„Scanpix“ nuotr./Bruce'as Willisas

Organizatoriai atšaukė apdovanojimą po to, kai jo šeima atskleidė, kad B.Willisas serga kognityvine liga – afazija.

„Auksinės avietės“ pirmą kartą buvo įteiktos 1981 metais vienoje svetainėje Los Andžele. Apdovanojimus sugalvojo buvę Kalifornijos universiteto Los Andžele (UCLA) studentai ir industrijos veteranai, kurie blogiausiems Holivudo filmams „pagerbti“ pasirinko pašaipų simbolį avietę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką