TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

JAV kino teatrų savininkai ryškiausia praėjusių metų žvaigžde išrinko Sandrą Bullock

JAV kino teatrų savininkai ryškiausia 2009 metų žvaigžde išrinko Sandrą Bullock, kuri į kino ekranus sėkmingai grįžo po dvejų metų pertraukos.
Sandra Bullock
Sandra Bullock / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Quigley Publishing Company“ ketvirtadienį paskelbė savo metinį daugiausia kino teatruose uždirbančių žvaigždžių sąrašą, kuris sudaromas remiantis šimtų kino teatrų vadovų apklausos duomenimis. Jame S.Bullock aplenkė tokias žvaigždes kaip George'ą Clooney ir Denzelį Washingtoną.

Birželio mėnesį išleista romantinė S.Bullock komedija „Piršlybos“ viso pasaulio kino teatruose savo kūrėjams uždirbo 315 mln. dolerių (756 mln. litų), o aktorės drama apie futbolą „The Blind Side“, išleista lapkričio 20 dieną, vien JAV ir Kanadoje uždirbo 193 mln. dolerių (463 mln. litų).

S.Bullock, kuri taip pat vaidina 2009-ųjų komedijoje „Viskas apie Styvą“, JAV ir Kanadoje uždirbusioje 34 mln. dolerių (82 mln. litų), yra aštuntoji moteris, užėmusi pirmąją „Quigley“ sąrašo vietą.

Ši kompanija daugiausia pelno atnešančių kino žvaigždžių sąrašą skelbia kasmet nuo 1932-ųjų. Tačiau šis sąrašas grindžiamas ne tik tuo, kiek uždirba tų žvaigždžių filmai. Svarbu ir tai, ką kino teatrų savininkai sako apie aktorių gebėjimą pritraukti žiūrovus.

Pavyzdžiui, „Transformeriai: nugalėtųjų kerštas“ 2009-aisiais JAV ir Kanados kino teatruose uždirbo daugiausia – daugiau kaip 400 mln. dolerių (960 mln. litų), bet daugelis Holivude mano, jog taip įvyko dėl šios franšizės ir žaislų, kuriais ji yra pagrįsta, patrauklumo.

Praėjusį kartą moteris, užėmusi pirmą „Quigley“ sąrašo vietą, buvo Julia Roberts, kuri šią garbę pelnė 1999 metais. Šį kartą ji į pirmąjį dešimtuką nepateko, nes jos romantinė komedija „Sukti reikaliukai“ finansinės sėkmės nesulaukė.

Antroje „Quigley“ 2009-ųjų sąrašo vietoje yra „Visuomenės priešų“  žvaigždė Johnny Deppas, be to, į dešimtuką pateko Mattas Damonas, G.Clooney, Robertas Downey jaunesnysis, Tomas Hanksas, Meryl Streep, Bradas Pittas, Shia LaBeoufas ir D.Washingtonas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius