15min be reklamos
05 06

Jo Didenybė sės į sostą: kaip vyks karaliaus Karolio III karūnacija

Karolis III (74) valdovu tapo tą pačią akimirką, kai mirė karalienė Elžbieta II. O gegužės 6-osios karūnacija – oficiali, simbolinė ceremonija, kuria pripažįstamas monarcho įžengimas į sostą.
Karolio III karūnacija pavadinta kodiniu pavadinimu – operacija „Aukso rutulys“
Karolio III karūnacija pavadinta kodiniu pavadinimu – operacija „Aukso rutulys“ / „Scanpix“ nuotr.

Per ją valdovas karūnuojamas, jam įteikiami įvairūs valdžios ir tikėjimo ženklai. Ji taip pat pabrėžia monarcho kaip Anglikonų bažnyčios vadovo vaidmenį. Visa tai Bakingamo rūmai kantriai aiškino pristatydami didingą, nors ir supaprastintą bei šiems laikams pritaikytą renginį, kurio nebuvo jau 70 metų.

Be abejonės, rūmų kanceliarijoje galima aptikti scenarijų visiems gyvenimo ir mirties atvejams. Karolio didžioji diena taip pat buvo suplanuota iš anksto ir, kaip įprasta, pavadinta įmantriu kodiniu pavadinimu: operacija „Aukso rutulys“.

Taigi šią karūnacijos dieną žiūrovų iš viso pasaulio laukia kai kas sena, kai kas nauja, kai kas – netikėta.

Atsižvelgiant į priekaištus bus pakeista karalienės Marijos karūna, skirta karalienei Camillai. Karališkosios regalijos irgi sulaukia kritikos. Pavyzdžiui, svarstyta, ar dera naujajai karalienei su viena iš jų apskritai pasirodyti.

O aštuoneto arklių traukiamą XVIII amžiaus Auksinę valstybės karietą, kuria šeštadienį riedės karūnuotieji monarchai, peikė dar karalienė Viktorija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką