Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Johno Lennono žudikui dešimtą kartą neleista išeiti į laisvę lygtinai

Už grupės „The Beatles“ lyderio Johno Lennono nužudymą nuteistas ir dešimtą kartą prašymą dėl lygtinio paleidimo pateikęs Markas Davidas Chapmanas liks už grotų dar mažiausiai dvejus metus, sakoma dokumente, su kuriuo ketvirtadienį susipažino naujienų agentūra AP.
Johnas Lennonas ir jo žudikas Markas Davidas Chapmanas
Johnas Lennonas ir jo žudikas Markas Davidas Chapmanas / „Scanpix“ nuotr.

M. D. Chapmanas trečiadienį stojo prieš Niujorko lygtinio paleidimo komisiją. Jos sprendime, su kuriuo ketvirtadienį susipažino AP, sakoma, kad nuteistojo paleidimas „būtų nesuderinamas su visuomenės gerove ir saugumu“ bei „pakenktų pagarbos įstatymams principui“.

Johną Lennoną M. D. Chapmanas, kuriam dabar yra 63 metai, nužudė 1980-ųjų gruodžio 8-osios vėlų vakarą, kai legendinis muzikantas su žmona Yoko Ono ėjo į savo namus šalia Niujorko Centrinio parko.

1981-aisiais vyriškis buvo nuteistas kalėti nuo 20 metų iki gyvos galvos su teise būti paleistam anksčiau laiko. Laisvės atėmimo bausmę jis atlieka vakarinėje Niujorko valstijos dalyje esančioje pataisos įstaigoje.

„Jūs kruopščiai suplanavote ir įvykdėte pasaulinio garso asmenybės nužudymą vien tam, kad išgarsėtumėte, – sakoma lygtinio paleidimo komisijos sprendime. – Nors nė vieno žmogaus gyvybė nėra vertingesnė už bet kurio kito gyvybę, pasirinkęs asmenį, kuris buvo pripažintas pasaulyje ir mylimas milijonų, nepaisydamas skausmo ir kančių, kurias turėjote sukelti jo šeimai, draugams ir daugybei kitų, pademonstravote beširdišką nepagarbą žmogaus gyvybės šventumui ir kitų skausmui bei kančioms.“

Komisijos sprendime sakoma, kad M. D. Chapmano paleidimas ne tik „sumažintų jūsų padaryto nusikaltimo sunkumą“, bet ir keltų grėsmę visuomenės saugumui, nes kas nors gali bandyti pakenkti vyrui iš pykčio, keršto arba bandydami išgarsėti.

Trečiadienį Centriniame parke prie Johnui Lennonui atminti skirto memorialo būriavosi politikai ir muzikanto gerbėjai, kurie ragino neleisti M. D. Chapmanui išeiti į laisvę.

„Scanpix“/AP nuotr./Prie Johnui Lennonui atminti skirto memorialo politikai ir muzikanto gerbėjai ragino neleisti M. D. Chapmanui išeiti į laisvę
„Scanpix“/AP nuotr./Prie Johnui Lennonui atminti skirto memorialo politikai ir muzikanto gerbėjai ragino neleisti M. D. Chapmanui išeiti į laisvę

Johno Lennono našlės Yoko Ono advokatas Jonas Herbsmanas atsisakė pakomentuoti naujausią paleidimo lygtinai komisijos sprendimą.

Posėdžio, kuriame nagrinėtas nuteistojo prašymas, stenograma kol kas nepaskelbta. Per ankstesnius posėdžius M. D. Chapmanas sakė tebegaunantis laiškų, kuriuose žmonės pasakoja apie skausmą, kurį jiems sukėlė jo padarytas nusikaltimas, ir tvirtino apgailestaujantis, kad pasirinko netinkamą kelią išgarsėti.

Naują prašymą dėl lygtinio paleidimo M. D. Chapmanas galės pateikti 2020-ųjų rugpjūtį.

„Scanpix“/AP nuotr./Johnas Lennonas ir Yoko Ono (1969 m.)
„Scanpix“/AP nuotr./Johnas Lennonas ir Yoko Ono (1969 m.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius