Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Kalifornijos teisėsauga nepatenkino besislapstančio kino režisierius R.Polanskio prašymo

Kalifornijos teismas penktadienį nepatenkino iš JAV pabėgusio kino režisieriaus Romano Polanskio prašymo nušalinti Los Andželo apygardos teismą, kuris turi svarstyti režisieriaus prašymą panaikinti prieš 30 metų jam iškeltą bylą dėl lytinių santykių su nepilnamete.
R.Polanskis
R.Polanskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Oskarą“ pelniusio R. Polanskio, kuris režisavo tokius kino klasika tapusius filmus kaip „Rozmari kūdikis“ ir „Kinų kvartalas“, advokatai šią savaitę pateikė prašymą, kad Kalifornijos teisėjų taryba režisieriaus bylą pavestų nagrinėti „nešališkam, apygardai nepriklausančiam“ teisėjui.

Tačiau Los Andželo apygardos aukščiausiojo teismo teisėjas Peteris Espinoza nusprendė, kad režisieriaus atstovų kreipimesi „nenurodomas joks teisintis nušalinimo pagrindas“, todėl jų prašymas atmetamas.

R.Polanskio advokatai gruodį buvo pateikė kitą prašymą visiškai panaikinti prieš 30 metų iškeltą bylą, nurodydami, jog turi "neparastų naujų įrodymų" apie netinkamą prokurorų ir teisėjų elgesį.

Šis prašymas bus nagrinėjamas sausio 21 dieną, tačiau R.Polanskio atstovai sakė, kad režisierius neplanuoja grįžti ir dalyvauti bylos svarstyme. Apygardos prokuratūra antradienį apskundė advokatų prašymą.

75 metų R.Polanskis 1978-aisiais pabėgo iš Jungtinių Valstijų, kad išvengtų kalėjimo bausmės po kaltės pripažinimo pareiškimo dėl neteisėtų lytinių santykių su 13 metų mergaite.

75 metų R.Polanskis 1978-aisiais pabėgo iš Jungtinių Valstijų, kad išvengtų kalėjimo bausmės po kaltės pripažinimo pareiškimo dėl neteisėtų lytinių santykių su 13 metų mergaite.

Už Holokausto dramos „Pianistas“ režisūrą „Oskarą“ 2003 metais gavęs režisierius, jau praleido 42 dienas Kalifornijos kalėjime, kur jam buvo atliekama psichiatrijos ekspertizė, bet paskui, prieš paskelbiant bausmę, pabėgo iš Jungtinių Valstijų.

R.Polanskis turi Prancūzijos pilietybę ir negali būti išduotas Jungtinėms Valstijoms, tačiau būtų iškart suimtas, jeigu atvyktų į JAV teritoriją.

Režisierius prašo panaikinto jo bylą, nes šiuo metu jau miręs Los Andželo teisėjas prieš paskelbiant nuosprendį buvo įtakojamas apygardos prokuroro pavaduotojo Davido Wellso, kuris šiuo metu taip pat nebedirba.

Susidomėjimą R.Polanskio byla atgaivino dokumentinis filmas „Romanas Polanskis: ieškomas ir geidžiamas“, kuris pirmą kartą buvo parodytas sausio mėnesį, per Sandanso kino festivalį. Filme pasakojama apie R.Polanskip advokatą toje 1978 metų byloje, auką ir jos advokatą, žurnalistus ir kolegas kino industrijoje, kurie kalbėjo apie nerimą keliantį teisėjo, dabar jau mirusio, elgesį.

Bylą svarstant pirmąjį kartą, R.Polanskiui buvo pateikti penki kaltinam, tarp jų dėl išžaginimo, ir santykiavimo su 13 metų mergaite, kuri buvo apsvaiginta šampanu ir narkotikais. Režisierius tvirtino, kad mergina pati sutikusi ju juo santykiauti, tačiau jis buvo pripažintas kaltu dėl lytinių santykių su nepilnamete. Už šį nusikaltimą gali būti skirta iki 20 metų kalėjimo.

Nors tuo metu R.Polanskį JAV žiniasklaida vaizdavo piktadariu, visuomenė jį užjautė, kai 1969 metais Los Andžele bene garsiausio Amerikos nusikaltėlio Charles'o Mansono sekėjai nužudė jo nėščią žmoną Sharon Tate.

Nuo režisieriaus lytinio priekabiavimo nukentėjusi Samantha Geimer, kuri šiuo dabar eina penktą dešimtį metų, gyvena Havajuose ir yra trijų vaikų motina, sakė mananti, jog R.Polanskis jau yra pakankamai nubaustas, nes daugelį metų negalėjo sugrįžti į Holivudą. Taip pat galiausiai buvo išspręsta civilinė byla, kurią prieš daugelį metų buvo iškėlusi jos šeima.

Antradienį advokatų prašymą apskundę prokurorai citavo sukrečiančius liudininkų parodymus, kaip R.Polanskis prievartavęs mergaitę. Jie taip pat argumentavo, kad kaltinimai režisieriui negali būti panaikinti, nes jis slapstosi nuo JAV teisėsaugos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius