Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 19, 08:02

Karalienę paskutinė įamžinusi fotografė – apie jų susitikimą: papasakojo detales

Likus vos dviem dienoms iki karalienės Elžbietos II mirties, monarchė susitiko su naująja Jungtinės Karalystės ministre pirmininke. Šį jų susitikimą užfiksavusi fotografė Jane Barlow atskleidė, apie ką kalbėjosi su karaliene.
Elžbieta II , Jane Barlow
Karalienė Elizabeth II, Jane Barlow / Scanpix / Press Association nuotr.

„Press Association“ fotografė Jane Barlow įamžino Ežbietą II susitikimo su naująja ministre pirmininke Liz Truss metu. Šešerius metus karališkąją šeimą fotografuojanti J.Barlow sakė: „Ji man daug šypsojosi“.

96-erių karalienės paskutinius kadrus padariusi Jane pasidžiaugė, kad jie išėjo išties pavykę.

„Gavau daug mielų komentarų apie nuotraukas. Man galimybė ją užfiksuoti yra didžiulė garbė ir privilegija. Didelė dalis mūsų darbo yra tokia“, – tikino fotografė.

J.Barlow taip pat įvardijo, jos nuomone, geriausiai pavykusį kadrą.

„Man buvo pavesta fotografuoti jų (Elžbietos II ir Liz Truss – red. past.) susitikimą, tačiau geriausias užfiksuotas kadras buvo tas, kuriame ji (karalienė – red. past.) stovi viena. Savaime suprantama, jis dabar ir yra daug svarbesnis“, – patikino J.Barlow.

Jane prisiminė ir kokį įspūdį jai sudarė karalienė dvi dienos prieš mirtį: „Ji atrodė gerokai silpnesnė nei tada, kai fotografavau ją vasarą. Man tada sakė, kad ji atvyks į vieną ar du renginius, tačiau ji tą savaitę padarė išties daug.“

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

Apie ką šnekučiavosi fotografė ir Jos Didenybė? „Mes kalbėjomės apie orą, tuo metu buvo labai apsiniaukę ir smarkiai lijo visą dieną. Jos Didenybė buvo geros nuotaikos“, – sakė J.Barlow.

AP/„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II ir Liz Truss
AP/„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II ir Liz Truss

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elžbietos II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Karolis III.

Oficialiai monarchu paskelbtas Karolis III sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki šiol turėjo karaliumi tapęs Karolis III.

Karalienės laidotuvės vyks rugsėjo 19 dieną.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką