15min be reklamos

Karūnuoto Karolio III „briliantinė“ ir „auksinė“ karietos: kodėl vienos iš jų nekentė karalienės

Gegužės 6-ąją įvyko pirmoji per 70 metų karūnavimo ceremonija, kurios metu karūnuoti karalius Karolis III ir karalienė Kamila. Iškilmingas, pompastiškas, daugiau nei 1000 metų istoriją skaičiuojantį renginys – didžiulė šventė visai Jungtinei Karalystei. Nors oro sąlygos šią dieną nelepino, Londoną užtvindė minios žmonių, liudijusios karališkosios poros kelionę Auksine ir Briliantinės sukakties karietomis.
Karalius Charlesas III ir karūnacijos dienos karietos
Karalius Charlesas III ir karūnacijos dienos karietos / „Scanpix“ nuotr.

Lietaus nepabūgusios minios šeštadienį Londono centrą pavertė raudonos, baltos ir mėlynos spalvų Jungtinės Karalystės vėliavų jūra.

Tūkstančiai žmonių karalių Karolį III ir karalienę Kamilą galėjo išvysti jau ryte, karaliaus procesijos iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio abatiją metu. Karališkoji pora važiavo šešeto arklių traukiama Briliantinės sukakties valstybės karieta, pagaminta atitinkamos Elžbietos II valdymo sukakties proga, ir mojavo žmonėms.

Gera atmosfera

12 val. 2 min. (14 val. 2 min. Lietuvos laiku) Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby Vestminsterio abatijoje uždėjus ant 74 metų Karolio III galvos auksinę Šv. Eduardo karūną – senovinį šventą monarcho valdžios simbolį – 2,3 tūkst. abatijoje susirinkusių žmonių ir didžiulės minios visoje sostinėje šaukė „Dieve, sergėk karalių“.

Į Vestminsterio abatiją vedančioje Vaitholo gatvėje, kur minios sveikino ir mojo pro šalį važiuojant karaliui ir karalienei, 40 metų Emma Cuthbert džiaugėsi pamačiusi procesiją ir sakė, kad atvyko iš toli, todėl liks visai dienai.

Male tarp anksti susirinkusių gerbėjų buvo 55 metų Caryl Hall iš Pietų Afrikos ir jos paaugliai vaikai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Minia prie Bakingamo rūmų Karolio III karūnavimo dieną
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Minia prie Bakingamo rūmų Karolio III karūnavimo dieną

„Labai džiaugiuosi. Gera atmosfera – draugiška, džiaugsminga, patriotiška, – sakė C.Hall su plastikine karūna ant galvos. – Sunku buvo pažadinti paauglius, bet tai istorijos dalis.“

Dave'as Giddingsas atvyko iš Škotijos su žmona ir sūnumi. „Tai ateities dalis, tai svarbu“, – sakė šis 41 metų vyras, užsidėjęs aukso spalvos karūną ir JK vėliavos spalvų akinius.

Tačiau džiūgavo ne visi. Dar prieš tai, kai Karolis III ir Kamila išvyko iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio abatiją, policija naudodamasi naujais įgaliojimais, kurie buvo skubiai suteikti siekiant užkirsti kelią tiesioginių veiksmų grupėms, suėmė dešimtis protestuotojų.

Prieš monarchiją nusistatęs judėjimas „Republic“ („Respublika“) pranešė, kad buvo sulaikyti šeši jo organizatoriai, o klimato aktyvistai „Just Stop Oil“ informavo, kad buvo sulaikyta 19 šios grupės narių.

Screenshot 2023-05-06 at 14.47.33
Screenshot 2023-05-06 at 14.47.33

Vis dėlto dešimtys „Republic“ aktyvistų palei procesijos maršrutą laikė transparantus su užrašais „Ne mano karalius“.

Žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch“ ir „Amnesty International“ išreiškė susirūpinimą dėl protestuotojų sulaikymo.

Nuotaikos nesugadino nė penktadienį prapliupęs lietus ir niūrios prognozės šeštadieniui.

Daug žmonių atvyko iš užsienio; tarp jų buvo 55 metų buvusi slaugytoja Christine Wilen iš Kanados.

„Atvykau į karūnaciją, – sakė ji. – Labai džiaugiuosi būdama čia, būdama šios istorijos dalimi. Visuomet buvau monarchistė.“

VIDEO: Naujuoju karaliumi džiaugias ne visi: antimonarchinis protestas – paskutinis šansas pakeisti tūkstantmetę britų tradiciją?

Neseniai atliktos apklausos rodo, kad parama karališkajai šeimai mažėja, ypač tarp jaunimo, bet šeštadienį Londono gatvėse netrūko įvairiausio amžiaus monarchistų.

21 metų londonietis Caba Mendesas, rengdamasis pasidaryti asmenukę su karališkąja procesija fone, sakė: „Tai puiki diena šaliai, negaliu sulaukti.“

VIDEO: Karūna, lietpaltis ir skėtis: nepabūgę lietaus, britai užtvindė gatves, jog pamatytų istorinę Karolio III karūnaciją

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką