Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 15, 14:07

Konkurse „Mis Visata“ – reikšmingi pokyčiai: nelieka 70 metų gyvavusios taisyklės

Grožio konkurse „Mis Visata“ iki šiol galiojo griežta taisyklė, pagal kurią į gražiausios pasaulio merginos titulą galėjo pretenduoti ne visos 18-28 metų moterys. Vis dėlto organizatoriai praėjus 70-iai metų nutarė imtis permainų.
„Mis Visata 2020“ Andrea Meza
„Mis Visata 2020“ Andrea Meza / „Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu „Mis Visatos“ taisyklėse rašoma, kad konkurse gali dalyvauti tik vienišos moterys nuo 18 iki 28 metų, kurios niekada nebuvo ištekėjusios ir neturi vaikų.

Tačiau 2023-aisiais, kai vyks 72-asis grožio konkursas, šios nuostatos neliks. Nuo tada čia varžytis galės tiek moterys, kurios yra ar buvo ištekėjusios, tiek atžalų turinčios gražuolės, rašo nypost.com.

„Scanpix“ nuotr./„Mis Visata 2021“ Harnaaz Sandhu
„Scanpix“ nuotr./„Mis Visata 2021“ Harnaaz Sandhu

Tiesa, amžiaus ribos po taisyklių pakeitimo išliks tos pačios.

„Mes tikime, kad moterys turi pačios valdyti savo gyvenimą ir žmogaus asmeniniai sprendimai neturi būti barjeru siekti tikslų“, – pranešime spaudai teigė konkurso organizatoriai.

Mis Visata Organizacija visada buvo šios industrijos inovatoriškiausia organizacija, ir dabar bus dar labiau įtrauki, priimdama motinas ir ištekėjusias moteris.

Man tai – puikus pasiekimas, sutampantis su tuo, dėl ko kovojau – stereotipų laužimu ir stigmos, kurią senoji visuomenė įvedė pasaulyje, panaikinimu“, – sakė Joshas Yugenas, „Yugen Group“ organizacijos, kuriai priklauso konkursas „Mis Visata“, vadovas.

„Mis Visata“ 2020 metais karūnuota Andrea Meza „Insider“ komentavo, kad šis taisyklių pakeitimas turėjo būti priimtas jau seniai: „Man džiugu, kad tai vyksta. Visuomenė keičiasi, moterys tampa lyderėmis tose srityse, kur anksčiau karaliavo vyrai.

Jau laikas ir grožio konkursams atverti savo duris moterims su šeimomis. Yra daug merginų, kurios ištekėjo jaunos ir anksti gimdė vaikus, bet visada norėjo dalyvauti „Mis Visata“ konkurse ir negalėjo dėl šios taisyklės. Dabar tos moterys gali siekti savo svajonių.“

„Scanpix“ nuotr./„Mis Visata 2020“ Andrea Meza
„Scanpix“ nuotr./„Mis Visata 2020“ Andrea Meza

70 metų galiojusi taisyklė A.Mezą paveikė ir asmeniškai. Po merginos pergalės konkurse internautai aptiko „Instagram“ įrašą, kuriame ji užfiksuota su vestuvine suknele ir šalia stovi vyras su kostiumu. Įrašo aprašyme puikavosi data – „2019-09-03“.

„Scanpix“ nuotr./Andrea Meza, Harnaaz Sandhu
„Scanpix“ nuotr./Andrea Meza, Harnaaz Sandhu

Tiesa, vėliau „Mis Visatos“ atstovai paaiškino, kad ši nuotrauka tėra fotosesijos dalis.

„Kai kurie žmonės yra prieš šiuos pokyčius, nes jie visada norėjo matyti vienišą gražią moterį, kuri pasiekiama santykiams. Jie visada norėjo matyti moterį, kuri atrodo tokia tobula, kad primena netikrą. Tai – seksistiška ir nerealu.

Kaip ir bet kurioje kitoje industrijoje, moterys gali būti lyderėmis nepaisant jų šeimyninio statuso. Šioje situacijoje yra lygiai taip pat“, – sakė A.Meza.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką