GT ir ištvermės lenktynių pilotas Cedricas Sbirrazzuoli Anapilin iškeliavo ketvirtadienį, rugpjūčio 20 d., per savo 39-ąjį gimtadienį, rašo motorsport.com
Kovą su sunkia liga pralaimėjęs lenktynininkas paliko žmoną Martiną, su kuria susituokė praėjusį birželį.
1987 m. gimęs C.Sbirrazzuolį lenktynininko karjerą pradėjo 2000-ųjų viduryje prie formulės bolido vairo. Vėliau jis perėjo į kėbulinių automobilių sportą, varžėsi GT4, GT2 bei „Porsche Carrera Cup“ čempionatuose. Vėliau jis startavo kitose vienodų automobilių lenktynių serijose, tokiose kaip „Maserati Trophy“ bei „Lamborghini Super Trofeo“, tačiau būtent partnerystė su „AF Corse“ komanda jam atvėrė duris į „Ferrari“ pasaulį. Tai suteikė galimybę sėstis prie „458 Italia GT3“, „488“ ir pastaruoju metu – „296“ modelių vairo.
Išskirtinėje motosporto karjeroje jis lenktyniavo Europos ir Azijos „Le Mans“ serijose (LMS), „GT World Challenge Europe“ ir „America“, Italijos GT čempionate, o neseniai – ir IMSA pirmenybėse. Čia 2024 m. kartu su nuolatiniais komandos pilotais Albertu Costa ir Manny Franco jis atstovavo „Conquest Racing“ komandai, vairavo #34 „Ferrari“ bei iškovojo podiumus Deitonoje ir Votkins Glene, o skambų sezoną vainikavo pergale „Petit Le Mans“ lenktynėse.
„Buvai itin talentingas, ryžtingas ir profesionalus lenktynininkas, pasižymėjęs aistra bei noru laimėti, būdingu tik tiems, kurie iš tiesų myli autosportą. Tačiau buvai ir daug daugiau: nuoširdus, pagarbus ir šiltas žmogus, gebėjęs spinduliuoti tyru entuziazmu bei savitu, ypatingu būdu išgyventi meilę motosporotui“, – sužinojusi apie netektį prisiminimais dalijosi „AF Corse“ komanda.
„Mums buvo privilegija kartu dirbti ir svajoti. Tavo lenktynės nutrūko gerokai per anksti. Atminimas apie tave skries amžinai. Siunčiame šilčiausius užuojautos žodžius tavo žmonai, tėvams ir visiems artimiesiems. Sudie, Cedricai. Ilsėkis ramybėje.“
Užuojautą šią savaitę pareiškė ir „Iron Dames“ komandos lenktynininkė Michelle Gatting, kartu prisiminusi ir praėjusiais metais tragiškoje avarijoje žuvusį Lucą Persianį.
„Šiandien danguje prie Lucios prisijungė jo artimas draugas Cedricas, – sakė ji. – Sunku suvokti, kad dar vienas nuostabus žmogus paliko šį pasaulį gerokai per anksti. Cedricas kovojo su vėžiu atiduodamas visas jėgas, tačiau, deja, šios kovos laimėti negalėjo. Tikrai žinau viena – jis gyveno pilna krūtine, ir tai yra pamoka mums visiems. Nes, velniava, gyvenimas gali būti toks nepaprastai trumpas. Dabar ten, viršuje, jie vėl kartu – du nuostabūs žmonės, žvelgiantys į mus iš viršaus ir tikriausiai besitikintys, kad mes branginsime kiekvieną akimirką, juoksimės garsiau, mylėsime stipriau ir gyvensime taip pat pilnavertiškai, kaip kad gyveno jie.“
Kartu su C.Sbirrazzuoli „Ferrari-Conquest“ komandoje IMSA čempionate lenktyniavęs A.Costa pridūrė: „Ilsėkis ramybėje, mano drauge. Trūksta žodžių apibūdinti tam, kaip jaučiuosi. Buvai neįtikėtinas draugas ir puikus komandos draugas. Paskutines savo lenktynes mes laimėjome kartu; neabejoju, kad ir danguje atiduosi visą save. Šį savaitgalį lenktyniausiu dėl tavęs – mums tavęs labai trūks, Cedricai.“
