2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kur šiandien apkaltos herojai?

Praėjo dešimtmetis nuo to laiko, kai JAV prezidentui grėsė tikimybė būti išspirtam iš Baltųjų rūmų. Žurnalas „Time“ pasidomėjo, ką dabar veikia pagrindiniai tuometinės Billo Clintono apkaltos herojai ir kaltininkai.
JAV prezidentas Billas Clintonas su žmona Hillary Clinton
JAV prezidentas Billas Clintonas su žmona Hillary Clinton / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Buvęs federalinis teisėjas valdant prezidentui Ronaldui Reaganui, Kenas Starras, B.Clintono valdymo metais buvo generalinis prokuroras ir turėjo visas galimybes tapti Aukščiausiojo teismo pirmininku. Prezidento apkalta buvo didžiausias iššūkis K.Starrui. Jo byla prieš B.Clinotoną susidėjo iš 445 puslapių ataskaitos Kongresui, žinomos kaip „Starro Ataskaita“. Viešai ji buvo išleista 1998-aisiais. Tais metais K.Starras dalijosi „Metų asmenybės“ titulą ir vietą metiniame žurnalo „Time“ viršelyje.

K.Starras netapo teismo pirmininku, o atsistatydino ir ėmėsi privačios praktikos bei dėstytojavimo. 2004-aisiais jis tapo Pepperdine‘ o universiteto dekanu, vėliau pagarsėjo kaip skandalingų bylų advokatas. Pastaruoju metu jis intensyviai dirba keletui religinių grupių, kurios nori uždrausti tos pačios lyties asmenų santuokas. Iki šiol jis nieko nekalbėjo apie apkaltą, tačiau šiemet prisipažino, kad buvo galima kai ką padaryti kitaip.

Kartais vadinamas prezidento draugu, o kartais „pirmuoju draugu“ Vašingtono advokatas Vernonas Jordanas neabejotinai taip pat suvaidino svarbų vaidmenį šioje byloje. Būtent jam, ilgamečiui B.Clintono šeimos draugui teko pasirūpinti, kad Monica Lewinsky gautų naują darbą Niujorke ir dingtų iš Baltųjų rūmų dar skandalui neįsiliepsnojus. Jis, prezidento siūlymu, parūpino merginai vietą Juntinių Tautų biure Niujorke.

Šiandien jis iki šiol išlieka svarbiu asmeniu politikoje ir versle. Jis yra keleto kompanijų direktorių tarybų narys, išleidęs atsiminimų knygą apie savo jaunystę ir gyvenimą JAV pietuose „Vernonas moka skaityti“, tačiau nedavė iki šiol nei vieno komentaro paie šią knygą.

Tarp saujelės žmonių, tokių kaip B.Clintono sekretorė, žinojusių apie romaną, buvo ir M.Lewinsky draugė ir kolegė, dirbusi Pentagono viešųjų ryšių skyriuje Linda Tripp. Po to, kai M.Lewinsky jai pasipasakojo apie romaną su prezidentu, moteris ėmė įrašinėti savo telefoninius pokalbius su Monika, kuriuose ji pasakodavo apie tai, kas vyko Apvaliajame kabinete. Kasestes, prasidėjus skandalui, moteris perdavė K.Starrui. Būtent ji įtikino M.Lewinsky neskalbti garsiosios suknelės, ant kurios liko neatsargaus prezidento DNR pavyzdžių.

Po skandalo moteris itin vengė viešumo, pasidarė keletą plastinių operacijų ir išsikraustė iš Vašingtono. Ji taip pat ištekėjo už vaikystės draugo, su kuriuo kartu atidarė šventinių dovanų parduotuvėlę.

Bene labiausiai nepasisekė šioje istorijoje resublikonui iš Ilinojaus valstijos Henry Hyde‘ui, kuris Atstovų rūmuose surengė tikrą karą, kad prezidentas būtų nuverstas nuo posto, tačiau pralaimėjo. Likimo ironija, bet būtent jis neseniai buvo apkaltintas svetimoteriavimu ir pripažino savo kaltę. Tai sužlugdė vyro politinę karjerą. 2006-aisiais jis atsistatydino, o po metų mirė, neatlaikęs širdies operacijos. Jambuvo 83-eji.

Neabejotinai, dėl to, ką šiandien veikia dar du šios istorijos herojai, klausimų nekyla. Prezidento žmona Hillary Clinton, ėmėsi politinės karjeros ir net varžėsi su Baracku Obama dėl galimybės tapti demokratų kandidate į prezidento postą. Po B.Obamos inauguracijos ji užims Valstybės sekretorės vietą.

Tuo tarpu jos vyras B.Clintonas iki šiol išsaugojo savo populiarumą, nepaisant skandalo, ir itin palaikė žmoną jos rinkinimėje kovoje. Pats B.Clintonas šiandien daugiausia dėmesio skiria aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimams.

Bene mažiausiai žinoma apie pačią M.Lewinsky. Po skandalo dar keletą metų nesitraukusi iš spaudos akiračio, šiandien ji visiškai nebedomina nei spaudos, nei žmonių. Po skandalo ji persikėė gyventi į Niujorką, pradėjo gaminti savo vardo rankines. Tačiau nusprendusi, kad JAV jai ramaus gyvenimo tikėtis neįmanoma, o ir darbą rasti nelengva, ji 2001-aisiais persikėlė į Londoną, kur Londono Ekonomikos mokykloje baigė socialinės psichologijos magistrantūrą. Ir, praeityje be vargo dalijusi interviu, šiandien ji vengia bet kokio viešumo.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką