-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Malaizijos princesė per prašmatnią ceremoniją ištekėjo už olando

Vieno įtakingiausių Malaizijos sultonų duktė pirmadienį per prašmatnią ceremoniją, surengtą laikantis šimtamečių tradicijų, ištekėjo už savo sužadėtinio olando.
Princesė Tunku Tun Aminah ir jos vyras Dennisas Muhammadas Abdullah
Princesė Tunku Tun Aminah ir jos vyras Dennisas Muhammadas Abdullah / Vida Press nuotr.

31 metų princesės Tunku Tun Aminah, vienintelės Džohoro sultono dukters, ir 28 metų Denniso Muhammado Abdullah jungtuvės vainikavo ilgiau kaip trejus metus trukusį romaną. Į islamą atsivertęs olandas ir princesė susituokė karališkosios šeimos rezidencijoje šalies pietuose esančiame Džohor Bahru mieste pagal malajų musulmonų papročius.

Privačioje ceremonijoje dalyvavo artimi giminaičiai ir draugai. Jaunikis vilkėjo tradicinius baltus malajų vestuvinius drabužius, o nuotaka – baltą suknelę.

Dennisas Muhammadas specialioje rūmų menėje užmovė ant Tunku Aminah piršto vestuvinį žiedą, pranešė karališkoji spaudos tarnyba. Pagal Džohoro valstijos, kurioje gyvena daugiausia musulmonai, šimtmečių senumo vestuvinius papročius jis taip pat davė jai simbolinį 22,5 ringito (maždaug 5 eurų) kraitį, pora pagarbiai pabučiavo rankas savo tėvams, tetoms ir dėdėms.

Vakare įvyksiantis priėmimas bus pagrindinis vestuvių renginys, jo metu bus surengta oficialaus pasirodymo ceremonija. Į priėmimą pakviesta maždaug 1,2 tūkst. svečių, o didžiuliame ekrane miesto aikštėje šventę stebės paprastų piliečių minios.

Pastarosiomis dienomis vyko karštligiški pasirengimo darbai, rūmų teritorija ir pagrindinės gatvės buvo išpuoštos vėliavomis.

„Šįvakar veduosi žmoną ir du mažus vaikus į miesto aikštę stebėti tiesioginės vakaro iškilmių transliacijos, – naujienų agentūrai AFP sakė 34 metų pardavėjas Azimas Mohamadas Nurazimas. – Tai šventė visiems džohoriečiams. Linkiu Tunku Aminah ir jos vyrui ilgo ir sveiko gyvenimo, tegul Dievas palaimina šią porą daugybe vaikų.“

Vida Press nuotr./Princesė Tunku Tun Aminah ir jos vyras Dennisas Muhammadas Abdullah
Vida Press nuotr./Princesė Tunku Tun Aminah ir jos vyras Dennisas Muhammadas Abdullah

Princesės sutuoktinis, kuris dabar dirba vienoje nekilnojamojo turto vystymo bendrovėje Džohore, gimė kaip Dennisas Verbaasas, o musulmonišką vardą priėmė 2015 metais atsivertęs į islamą.

Džohoro karališkoji šeima yra turtinga ir įtakinga, turi savo privačią armiją, kuri yra vienintelė valstijos armija visoje šalyje. Malaizijoje galioja unikalus susitarimas, pagal kurį šios musulmoniškos valstybės sostas kas penkeri metai pereina vis kitam devynių valstijų valdytojui. Valstijas valdo islamiškos karališkosios šeimos.

Dabartinis Malaizijos monarchas yra sultonas Muhammadas V iš konservatyvios šiaurinės Kelantano valstijos; sostą jis perduos kitam 2021 metais. Tačiau mažai tikėtina, kad karaliumi kada nors taps Dennisas Muhammadas, nes valdytojai patys išsirenka, kuris iš jų užims sostą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius