Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 04, 21:00

Meryl Streep dalyvauja filmo apie Geležinę ledi premjeroje Londone

Buvusią britų premjerę Margaret Thatcher filme „Geležinė ledi“ suvaidinusi ir už šį vaidmenį į „Oskarą“ pretenduojanti aktorė Meryl Streep trečiadienį dalyvaus filmo premjeroje Londone.
Meryl Streep
Meryl Streep / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Už Didžiosios Britanijos įvaizdį pakeitusios bakalėjininko dukters vaidmenį M.Streep buvo nominuota Auksiniam gaubliui ir pretenduoja jau kitą mėnesį laimėti savo trečiąjį „Oskarą“.

Nors filmo premjeros Australijoje ir Jungtinėse Valstijose įvyko anksčiau, tačiau trečiadienio peržiūra vyks gana simboliškoje vietoje – Britų kino institute (BFI), esančiame Sautbanke, Temzės pietinėje pakrantėje, šalia Parlamento rūmų, kuriuose daugiau nei dešimtmetį dominavo juostos herojė.

Vargu ar šį penktadienį pradedamą rodyti filmą žiūrėjo daug M.Thatcher ministrų kabineto kolegų ar oponentų, tačiau jį matę tvirtina, kad M.Streep sėkmingai pagavo šios moters, apie kurios vadovavimo laikotarpį iki šiol plačiai diskutuojama, charakterį.

„Ji įkūnijo stiprią, nelengvo charakterio, aistringai didingą moterį, garbingą asmenybę valdžios viršūnėje, o kartu ir jaudinančią pagyvenusią ponią, kurią su ja gyvenantys vadina „Ledi T.“, – sakė M.Thatcher biografiją rašantis Charlesas Moore'as.

Filmo kritikai pastebėjo pūstą M.Streep herojės šukuoseną, beveik tobulus tradiciškai mėlynus apdarus ir  išskirtinę kalbėjimo manierą, kuriai įvaldyti aktorei prireikė nemažų pastangų.

M.Streep yra prisipažinusi, kad prieš gaudama M.Thatcher vaidmenį ji nedaug žinojo apie šios moters pasiekimus. Tačiau  įsivaizdavo, kad juosta bus ne tiek apie politiką, kiek apie tai, „kokia buvo jos politinių sprendimų kaina jai kaip žmogui“.

Filmo veiksmas prasideda nuo šių dienų, kai garbaus amžiaus sulaukusi M.Thatcher valo savo velionio vyro Denis drabužius.

Buvusiai premjerei apžvelgiant savo karjerą nuo kuklių ištakų iki pat vienintelės iki šiol Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės posto, ją lydi vyro Deniso, kurį suvaidino Jimas Broadbentas, šmėkla.

M.Thatcher šalies valdymą perėmė tuo metu, kai skubiai reikėjo modernizuoti jos ekonomiką.

Vis tik kartais, kalbant apie negailestingas priemones, kuriomis ji siekė savo tikslų, kaip ir skubomis pradėtą karą dėl Folklando salų, visuomenė pasidalina į dvi stovyklas.

M.Streep pavyksta parodyti nepaprastą premjerės stiprybę, kai ji nesureikšmina IRA organizuoto pasikėsinimo per 1984 metų sprogdinimą Braitono viešbutyje.

Nors M.Streep vaidyba vertinama teigiamai, tačiau pats filmas nesulaukė vienbalsio kritikų pripažinimo.

Kai kas pastebi, kad juostoje vengta svarbių klausimų, tokių kaip garsusis premjerės konfliktas su angliakasiais devintojo dešimtmečio viduryje. Be to, kai kurie M.Thacher šalininkai nepatenkinti, kaip pavaizduota jų herojė.

Bernardas Inghamas, buvęs M.Thatcher atstovas spaudai, iškėlė versiją, kad jo buvusi viršininkė, kuriai dabar yra 86-eri ir kuri retai pasirodo viešumoje, filme yra vaizduojama tarsi būtų „ne viso proto“.

„Kai ją matau, ji nėra išprotėjusi“, – rašo B.Inghamas laikraščiui „Yorkshire Post“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką