Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Mirė „Earth, Wind & Fire“ būgnininkas Fredas White'as

Sulaukęs 67 metų mirė amerikiečių grupės „Earth, Wind & Fire“ (EWF) būgnininkas Fredas White'as, vienas pirmųjų jos narių, pirmadienį pranešė jo brolis ir buvęs grupės narys.
 Fredas White'as, Verdine'as White'as, Alas McKay'us, Philipas Bailey'us ir Ralphas Johnsonas
Fredas White'as, Verdine'as White'as, Alas McKay'us, Philipas Bailey'us ir Ralphas Johnsonas / Vida Press nuotr.

F.White'as gimė 1955 metais Čikagoje, anksti pradėjo groti būgnais ir su fanko grupe, kurią 1969-aisiais įkūrė jo vėlionis brolis Maurice'as White'as, laimėjo šešis „Grammy“ apdovanojimus.

„Šiandien mūsų šeimą nuliūdino nuostabaus ir talentingo šeimos nario netektis“, – „Instagram“ įraše sakė kitas F.White'o brolis Verdine'as.

„Vunderkindas, EWF pradinio devyneto narys, auksinius įrašus pelnęs, būdamas 16 metų!“ – teigė F.White'o vyresnysis brolis, taip pat buvęs grupės narys.

vienais pirmųjų atlikėjų, įveikusių spalvos barjerą popmuzikoje, užkariavusių baltųjų gerbėjų gretas, tačiau išlikusių mėgstamiausiais afroamerikiečių bendruomenės nariais.

VIDEO: Earth, Wind & Fire - September

EWF greitai išgarsėjo aštuntajame XX amžiaus dešimtmetyje ir tapo vienu iš pirmųjų kolektyvų, peržengusių odos spalvos barjerą popmuzikos pasaulyje, užkariavusių baltųjų gerbėjų gretas, bet išlikusių mėgstamiausiais afroamerikiečių bendruomenės nariais.

1979-aisiais „Earth, Wind & Fire“ tapo pirmąja juodaodžių grupe, į kurios koncertą prestižinėje Niujorko arenoje „Madison Square Garden“ buvo išpirkti visi bilietai.

Oficialiame grupės „Instagram“ puslapyje paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame F. White'as 1979 metų koncerte Vokietijoje atlieka būgnų solo.

„Ilsėkis meilėje“, – rašė grupė.

Toliau jis dirbo su kitais atlikėjais, įskaitant soul muzikos dainininkę Deniece Williams.

2000 metais F.White'as, kaip grupės „Earth, Wind & Fire“ narys, buvo įtrauktas į Rokenrolo šlovės muziejų.

Grupė pelnė pripažinimą ne tik už dainų kūrimą, bet ir už energingus gyvus pasirodymus, kuriuos lydėjo galinga valtornų sekcija su kalimba – afrikietišku mušamuoju instrumentu, kuriuo grojama, traukiant metalinius dantukus.

Tačiau EWF niekada nebuvo visiškai sustabdžiusi savo veiklos ir išgyveno atgimimą, kai Jungtinių Valstijų prezidentu buvo išrinktas Barackas Obama – didelis šios grupės gerbėjas, pakvietęs ją surengti pasirodymą Baltuosiuose rūmuose netrukus po to, kai 2009 metais pradėjo savo pirmąją kadenciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius