15min be reklamos
2022 10 30, 09:11

Mirė „Low Roar“ lyderis, muzikos autorius Ryanas Karazija: turėjo lietuviškų šaknų

Netikėtai mirė grupės „Low Roar“ dainininkas ir muzikos autorius, lietuvių kilmės amerikietis Ryanas Karazija. Jam buvo 40 metų.
Ryanas Karazija
Ryanas Karazija / Socialinių tinklų nuotr.
Temos: 1 Mirtis

Apie netikėtą Ryano Karazijos mirtį pranešta grupės „Low Roar“ socialiniuose tinkluose.

„Ryanas Karazija, grupės „Low Roar“ lyderis ir varomoji jėga, mirė būdamas 40 metų. Jo graži muzika ir žodžiai, dainuojami užburiančiu balsu, palietė ir toliau palies daugybės žmonių gyvenimus visame pasaulyje. Jis buvo graži siela, tad mūsų pasauliai sugriuvo dėl jo netekties. Tegul jo atminimą pagerbiame jo kūryba ir amžinai saugome jį jo dainose“, – rašoma „Low Roar“ feisbuko paskyroje.

„Šeštasis „Low Roar“ albumas jau buvo ruošiamas, tad jį vis tiek išleisime, kai tik bus baigtas. Prašome gerbti jo šeimos privatumą šiuo neįtikėtinai sunkiu metu“, – priduriama pranešime.

Ryano Karazijos mirties priežastis kol kas neatskleidžiama.

Ryanas Josephas Karazija gimė Kalifornijoje, tačiau 2010-aisiais persikraustė į Islandijos sostinę Reikjaviką. Talentingo muzikanto, kurio senelis su broliu 1926-aisiais metais Lietuvoje įkūrė „Anykščių vyno“ daryklą, kelias prasidėjo Amerikoje, kur Ryanas Karazija grojo indie roko grupėje „Audrye Sessions“, rašoma ankščiau platintame pranešime spaudai.

Socialinių tinklų nuotr./Ryanas Karazija
Socialinių tinklų nuotr./Ryanas Karazija

Persikraustęs gyventi į Islandiją, dainininkas ir dainų autorius įkūrė projektą „Low Roar“. Pradžioje susidūręs su aklimatizacijos sunkumais, Ryanas Karazija kasdien sukurdavo po vieną dainą. Šie kūriniai 2011 m. buvo išleisti albume „Low Roar“, kurį atlikėjas įrašė savo namų virtuvėje.

2014 m. „Low Roar“ išleido antrąjį albumą „0“, kuris sužavėjo ne tik melomanus, bet ir kritikus. Netrukus atlikėjui atsivėrė didžiųjų muzikos festivalių „Eurosonic“, „Airwaves France“, „The Great Escape“, „Iceland Airwaves“ ir daugelio kitų scenos.

Didžiąją sėkmę padėjo pelnyti garsus Japonijos kompiuterinių žaidimų kūrėjas Hideo Kojima, kuris viešnagės Reikjavike metu atsitiktinai išgirdo ir įsigijo albumą „0“. Netrukus du „Low Roar“ kūriniai „I’ll Keep Coming“ ir „Easy Way Out“ skambėjo ypač populiaraus žaidimo „Death Stranding“ reklamose su garsių aktorių Normano Reeduso, Madso Mikkelseno ir Guillermo del Toro personažais.

2019 m. „Low Roar“ išleido ketvirtą albumą „Ross“, o naujausias projekto darbas „Maybe Tomorrow...“ pasirodė 2021-ųjų liepos mėnesį. Būtent šį albumą ir geriausius savo kūrinius „Low Roar“ turėjo atlikti gegužę Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką