15min be reklamos

Mirė legendinės britų grupės „The Smiths“ bosistas Andy Rourke'as

Būdamas 59-erių mirė britų grupės „The Smiths“ bosistas Andy Rourke'as, penktadienį pranešė jo grupės draugas Johnny Marras, pavadindamas velionį malonia ir gražia siela.
Andy Rourke'as, „The Smiths“
Andy Rourke'as, „The Smiths“ / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Temos: 2 Muzika Mirtis

A.Rourke'as mirė po ilgos kovos su kasos vėžiu, socialiniuose tinkluose pranešė vienas „The Smiths“ įkūrėjų ir pagrindinis gitaristas.

Kartu su būgnininku Mike'u Joyce'u A.Rourke'as bosinės gitaros pagalba kūrė melodingą ritmo sekciją, kurioje skambėjo novatoriški J.Marro akordai, o „The Smiths“ tapo viena įtakingiausių britų grupių devintajame dešimtmetyje.

„Scanpix“ nuotr./Andy Rourke'as
„Scanpix“ nuotr./Andy Rourke'as

1987 metais grupei išsiskyrus, su priklausomybe nuo heroino ir finansiniais sunkumais kovojęs A.Rourke'as kartu su M. Joyce'u padavė J.Marrą ir dainų tekstų autorių Morrissey į teismą dėl didesnės honorarų dalies.

Galiausiai A.Rourke'as ginčą išsprendė be teismo, o jo draugystė su J.Marru išliko.

Tačiau Morrissey, kuris pastaraisiais metais vis labiau pasineria į kraštutinių dešiniųjų politines pažiūras, ant buvusių bendražygių buvo itin supykęs. Visgi vėliau savo knygoje „Autobiografija“ (Autobiography) apie buvusius grupės draugus jis ėmė kalbėti palankiau.

„Tie, kurie jį pažinojo, prisimins Andy kaip malonią ir gražią sielą, o muzikos gerbėjai – kaip nepaprastai talentingą muzikantą“, – sakė J.Marras, prašydamas privatumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką