2023 01 12, 08:28

Mirė legendinis roko gitaristas Jeffas Beckas

Mirė vienu geriausių laikomas roko gitaristas Jeffas Beckas. Tai pranešta jo oficialiose socialinės medijos paskyrose. Jeffui buvo 78 metai.
Jeffas Beckas
Jeffas Beckas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Mirtis

„Su giliu liūdesiu jo šeimos vardu dalijamės žinia apie Jeffo Becko mirtį, – rašoma pranešima. – Staiga susirgęs bakteriniu meningitu, vakar jis ramiai mirė. Jo šeima prašo privatumo, kol išgyvena šią didžiulę netektį.“

Jo atstovė Melissa Dragich patvirtino šią žinią CNN elektroniniu paštu.

Beckas išgarsėjo septintajame dešimtmetyje, kai pakeitė Ericą Claptoną grupėje „Yardbirds“. Po metų jis pasitraukė ir įkūrė savo grupę „The Jeff Beck Group“, kurioje grojo Rodas Stewartas ir Ronas Woodas.

1992 m. jis buvo įtrauktas į Rokenrolo šlovės muziejų kaip grupės „Yardbirds“ narys, o 2009 m. – kaip solo atlikėjas.

„Scanpix“ nuotr./Jeffas Beckas
„Scanpix“ nuotr./Jeffas Beckas

Aštuonis kartus yra pelnęs „Grammy“ apdovanojimą. 1985 m. Beckas pelnė pirmąjį už geriausią roko instrumentinį atlikimą už kūrinį „Escape“. Šioje kategorijoje jis laimėjo dar penkis kartus.

Praėjusiais metais Beckas gastroliavo su Johnny Deppu, po to, kai jiedu kartu įrašė perdainuotų kūrinių albumą „18“.

Tarp labiausiai vertinamų Becko dainų yra „Heart Full of Soul“, 1965 m. grupės „Yardbirds“ singlas, „I Ain't Superstitious“ iš debiutinio 1968 m. solinio albumo „The Jeff Beck Group“, „Truth“ ir „Freeway Jam“ iš antrojo albumo „Blow by Blow“ 1975 m.

Reaguodamas į Becko mirtį, Stewartas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Beckas buvo vienas iš nedaugelio gitaristų, kurie grodami gyvai iš tikrųjų klausydavosi, kaip Rodas dainuoja, ir reaguodavo.

„Jeffai, mano žmogau, tu buvai geriausias“, – rašė jis.

Kitas buvęs Becko grupės narys Woodas trečiadienį taip pat pagerbė jo atminimą, socialiniame tinkle „Twitter“ parašydamas, kad jam labai jo trūks.

„Noriu jam padėkoti už visas mūsų ankstyvąsias dienas kartu Jeff Beck Group, užkariaujant Ameriką, – rašė jis. – Muzikine prasme mes laužėme visas taisykles, tai buvo fantastiškas, novatoriškas rokenrolas!“

KISS bosistas ir vienas iš grupės lyderių Gene'as Simmonsas Becko mirtį pavadino širdį draskančia.

„Niekas taip negrojo gitara kaip Jeffas, – parašė Simmonsas tviteryje. Prašome įsigyti pirmuosius du Jeff Beck Group albumus ir išvysti didybę. RIP.“

VIDEO: Rod Stewart & Jeff Beck - I Ain't Superstitious
VIDEO: The Yardbirds - "Heart Full Of Soul" (1965)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką