2022 12 29, 23:44

Mirė garsioji mados dizainerė Vivienne Westwood

Mirė britų dizainerė Vivienne Westwood, pranešė bbc.com. Jai buvo 81-eri.
Vivienne Westwood
Vivienne Westwood / „Scanpix“ nuotr.

Apie Vivienne Westwood mirtį ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė jos mados namai: „Vivienne mirė ramybėje ir apsupta savo šeimos Pietų Londone.“

Jos sutuoktinis ir kūrybos partneris Andreasas Kronthaleris po žinios apie žmonos netektį teigė: „Vivienne ir toliau išliks mano širdyje. Mes dirbome iki galo, ji man davė daugybę dalykų.“

Balandį britų dizainerei Vivienne Westwood sukako 81-eri. Ir nors turėjo damos titulą ir buvo mados klasikė, jos energijos ir noro keisti pasaulį buvo galima tik pavydėti.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Vivienne Westwood“ 2022 m. pavasario ir vasaros kolekcijos pristatymas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Vivienne Westwood“ 2022 m. pavasario ir vasaros kolekcijos pristatymas

V.Westwood išgarsėjo aštuntajame dešimtmetyje, ji išpopuliarino panko ir naujosios bangos mados tendencijas.

Vivienne taip pat garsėjo kaip ryžtinga aktyvistė ir ant podiumo kėlė jai rūpimus klausimus, pavyzdžiui, siekė atkreipti dėmesį į klimato kaitą.

2006 m. dizainerei buvo suteiktas garbės damos vardas už nuopelnus madai.

„Scanpix“ nuotr./Vivienne Westwood
„Scanpix“ nuotr./Vivienne Westwood

V.Westwood, kurios tikrasis vardas Vivienne Isabel Swire, gimė 1941 m. rytinėje Anglijos dalyje. Kurį laiką dirbo pradinių klasių mokytoja, o aštuntojo dešimtmečio pradžioje kartu su tuometiniu partneriu Malcolmu McLarenu įsteigė drabužių parduotuvę „Let It Rock“. Vėliau verslas buvo pervadintas į „Sex and“, o 1975 m. pabaigoje M.McLarenas pradėjo vadovauti pankroko grupei „Sex Pistols“, kurią sudarė nuolatiniai parduotuvės lankytojai. Jie išgarsėjo dėvėdami V.Westwood ir M.McLareno kurtus drabužius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką