15min be reklamos

Mirė Valentinas Judaškinas: garsiam Rusijos dizaineriui buvo 59-eri

Mirė garsus Rusijos ir subyrėjusios Sovietų Sąjungos mados dizaineris Valentinas Judaškinas. Jis ėjo 60-uosius gyvenimo metus. Apie mirtį rusų žiniasklaidai gegužės 2-ąją pranešė V.Judaškino žmona.
Valentinas Judaškinas
Valentinas Judaškinas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Rusija Mirtis

Pastaraisiais metais Valentinas Judaškinas kovojo su sunkia liga. 2016 metais jam buvo diagnozuotas inkstų vėžys.

Pirmoji Valentino Judaškino kolekcija buvo pristatyta Paryžiaus mados savaitėje 1991 m. Tąkart „Faberge“ kolekcija, atkartojanti dekoratyvinius kiaušinius, sukėlė sensaciją Paryžiuje. Nuo to laiko jis nuolat dalyvavo Paryžiaus mados savaitėje, pristatydamas kolekcijas, kurias kartais įkvėpė Rusijos istorija, pavyzdžiui, „Baletas“ arba „Jekaterina Didžioji“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valentinas Judaškinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valentinas Judaškinas

Dešimtajame dešimtmetyje jis įkūrė savo vardo mados namus, atidarė firminių parduotuvių tinklą. Dizaineris kūrė kostiumus Rusijos olimpinėms komandoms, vyrų ir moterų futbolo komandoms. 2008 metais jis padėjo kurti Rusijos kariuomenės uniformas, rašo naujienų agentūra BNS.

2022 metų kovą Prancūzijos mados federacija atšaukė V.Judaškino pasirodymą mados savaitėje už tai, kad jis nepasmerkė Maskvos invazijos į Ukrainą.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas komentuodamas žinią apie mirtį žurnalistams sakė, kad V.Judaškinas „įnešė didelį indėlį į Rusijos kultūros raidą“.

Primename, kad balandžio 30 dieną buvo paskelbta apie kito Rusijos dizainerio – 85-erių Viačeslavo Zaicevo mirtį. Tada V.Judaškinas pareiškė užuojautą dėl Zaicevo mirties, pasakodamas, kaip karjeros pradžioje mokėsi pas šį mados dizainerį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką