2023 01 12, 10:54

Mirė viena iš pirmųjų supermodelių, G.Michaelo klipe „Freedom“ sužibėjusi 56-erių T.Patitz

Mados pasaulyje – netektis: mirė viena iš populiariausių devintojo ir dešimtojo dešimtmečio supermodelių, vokietė Tatjana Patitz. Aktorė ir manekenė, kartu su kitais supermodeliais pasirodžiusi kultiniame George'o Michaelo muzikiniame vaizdo klipe „Freedom“, mirė eidama 57-uosius metus.
Supermodelis Tatjana Patitz
Supermodelis Tatjana Patitz / Scanpix, Vida Press ir socialinių tinklų nuotr.

Liūdną žinią apie Tatjanos Patitz mirtį patvirtino jos agentas iš Niujorko modelių biuro „Model CoOp“. Trečiadienį jis pranešė, kad Tatjana mirė „neseniai“, tačiau mirties priežastis kol kas nebuvo paskelbta.

T.Patitz atminimą pagerbė amerikietiškojo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour. Ji iš Vokietijos kilusią gražuolę apibūdino kaip „Europos elegancijos simbolį“.

Socialinių tinklų nuotr./Supermodelis Tatjana Patitz
Socialinių tinklų nuotr./Supermodelis Tatjana Patitz

„Tatjana visada buvo europietiškas elegancijos simbolis, tarsi Romy Schneider ir Monica Vitti, – prisiminė pasaulinės „Vogue“ redakcijos direktorė A.Wintour. – Ji buvo kur kas mažiau matoma nei jos bendraamžės – paslaptingesnė, brandesnė, labiau nepasiekiama – ir tai turėjo savotiško patrauklumo.“

T.Patitz gimė 1966 m. Hamburge, estės ir vokiečio šeimoje, o būdama dar visai maža su šeima persikėlė į Švediją. Sulaukusi 17 metų, ji dalyvavo elitiniame modelių konkurse Stokholme ir užėmė trečią vietą šalyje. Apdovanojimas – kelionė į Paryžių ir terminuota sutartis. Tačiau, kaip 1988 m. rašė „Vogue“, žvaigždė greitai negimė. Tatjana metus nerado jokio darbo.

Vida Press nuotr./Supermodelis Tatjana Patitz
Vida Press nuotr./Supermodelis Tatjana Patitz
AFP/„Scanpix“ nuotr./Supermodelis Tatjana Patitz
AFP/„Scanpix“ nuotr./Supermodelis Tatjana Patitz

T.Patitz karjeros krikštatėviu tapo vokiečių fotografas Peteris Lindbergas, pasižymėjęs neretušuotomis nuotraukomis ir pirmenybę teikęs „natūraliam“ grožiui. Jis 1988 m. Tatjaną Patitz su kolegėmis įamžino garsiojoje nuotraukoje „Balti marškiniai: šeši supermodeliai, Malibu“ ir dar kartą – 1990 m. britų „Vogue“ supermodelių viršeliui.

Pamatęs žurnalą, dainininkas George'as Michaelas pakvietė modelius nusifilmuoti savo dainos „Freedom“ vaizdo klipe. Tatjana kultiniame 1990-ųjų klipe pasirodė su savo bendraamžėmis Cindy Crawford, Linda Evangelista, Christy Turlington ir Naomi Campbell.

VIDEO: George Michael „Freedom“

Be George'o Michealo kūrinio, Tatjana taip pat pasirodė grupės „Duran Duran“ dainos „Skin Trade“ vaizdo klipe. 1993 m. ji suvaidino žmogžudystės auką filme „Rising Sun“ ir sukūrė vaidmenis kitose juostose.

Per savo karjerą ji ne kartą puošė populiarių mados leidinių „Vogue“, „Harper's Bazaar“ ir „Marie Claire“ viršelius, dirbo su pasaulinio garso mados namais „Versace“ ir „Chanel“.

Visgi viena iš pirmųjų supermodelių T.Patitz niekada neatrodė kaip „grupės“ dalis, buvo gerokai tylesnė, uždaresnė. Ji išsiskyrė ir tuo, kad pasirinko namus ne Niujorke ar Paryžiuje, o Kalifornijoje, kur galėjo būti arčiau gamtos ir savo gyvūnų.

Tatjana susitikinėjo su garsiais vyrais, tarp jų – muzikantas Sealas, aktorius Pierce'as Brosnanas ir dainininkas Nickas Kamenas. Su buvusiu vyru Jasonu Johnsonu susilaukė sūnaus Jonah Johnsono.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką