Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 14, 12:00

„Namų karai“: kaip po Elžbietos II mirties karališkoji šeima dalinsis turtą

Britų monarchija turi turto už daugiau nei 88 milijardų eurų, tačiau karalienės Elžbietos II turtas sudaro tik dalį šios įspūdingos sumos. Po monarchės mirties 447 milijonai eurų jos turto bus išdalinti šeimai, vyks ir nekilnojamojo turto dalybos.
Britų karališkoji šeima, karališkieji rūmai
Britų karališkoji šeima, karališkieji rūmai / „Scanpix“ nuotr.

Dalį šių pinigų karalienė Elžbieta II paveldėjo: 85 milijonus eurų iš mirusios motinos, o 12 milijonų – pernai mirus vyrui princui Philipui.

Didelė dalis karalienės turto ateina iš britų monarchijai priklausančio nekilnojamojo turto – Elžbietai II priklausė 15 % iš šio turto gaunamų pajamų. Pranešama, kad karališkasis nekilnojamasis turtas yra vertas per 10 milijardų eurų. Šias pajamas dabar paveldės jos sūnus, karalius Karolis III, rašo nypost.com.

„Scanpix“ nuotr./Elžbieta II
„Scanpix“ nuotr./Elžbieta II

Atskira pajamų srovė karalienę pasiekė iš Lankasterio hercogystės – čia monarchijai priklauso žemės ir nekilnojamasis turtas, vertas daugiau nei 24 milijonų eurų per metus. Šis turtas bus perduotas naujajam karaliui.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Karalius Charlesas III, karalienė konsortė Camilla
AFP/„Scanpix“ nuotr./Karalius Charlesas III, karalienė konsortė Camilla

„Didžiausias klausimas – kam ji paliko savo pinigus? Ar daug atiteko princams Andrew ir Harry? Ar jie to nusipelnė?“ – kalbėdama su „New York Post“ klausimą iškėlė knygos apie karalienę konsortę Camillą autorė, žurnalistė ir biografė Angela Levin.

Karalius Karolis III tapdamas monarchu ir taip gaus daug turto, todėl tikėtina, kad karalienė Elžbieta II savo asmeninį turtą paliko kitiems vaikams – nepaisant jų elgesio.

„Buvo daug kalbama, kad Andrew yra karalienės mėgstamiausias sūnus, ji greičiausiai jam paliko bent kažkiek savo turto.

Jis nori reabilituoti savo reputaciją, tačiau nepanašu, kad tai padaryti pasiseks. Jo santykiai su Jeffrey Epsteinu ir tai, kad jis šių nenutraukė sužinojęs apie pastarojo nusikaltimus, yra tai, už ką visuomenė jam tikrai neatleis“, – kalbėjo karališkosios šeimos ekspertas Joshas Romas.

Spėjama, kad princesė Anne ir princas Edwardas taip pat greičiausiai gaus bent dalį turto.

„Namų karai“

Didžiausias karališkosios šeimos galvos skausmas mirus jos nariui – vadinamieji „Namų karai“, pažymi nypost.com. Didelė dalis šeimos narių kraustysis į skirtingas karalienei Elžbietai II priklausiusias rezidencijas.

Karaliui Karoliui III priklauso pirmenybės teisė rinktis, kur šis nori gyventi – antrasis tai galės daryti sosto paveldėtoju tapęs princas Williamas.

Tikimasi, kad Londone karalius gyvens Bakingamo rūmuose, tiesa, kalbama, jog jis ketina rūmus labiau atverti turistams – šie galės pamatyti daugiau kambarių.

Princas Williamas su žmona Catherine ir trimis vaikais turėtų kraustytis į Vindzoro pilį, kurioje pastaruoju metu gyveno Elžbieta II. Taip pat Williamui liks privatūs apartamentai Kensingtono rūmuose.

1000 metų skaičiuojanti pilis – seniausia gyvenama pilis pasaulyje. Visgi teigiama, kad karaliui Karoliui III ji ne itin patinka, todėl nepanašu, jog monarchas čia gyvens.

Balmoralo pilis Škotijoje, kurioje karalienė mirė, galimai bus paversta į muziejų – karalius Karolis III su žmona karaliene konsorte Camilla jau turi rezidenciją Škotijoje, pilis ne itin prie širdies ir princui Williamui.

Kas nutiks su karališkuoju nekilnojamuoju turtu Sandringame ir Klarenso apartamentais, kuriuose iki šiol rezidavo karalius? Vienas iš planų – Klarensas bus „saugomas“ princui George‘ui, o Sandringamo rezidencija galimai taps monarcho namais kaime.

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elžbietos II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė ketvirtadienio popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elžbietos II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Karolis III.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką