Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

NASA nekantrauja pamatyti naujausią Ridley Scotto filmą „Marsietis“

Kino režisierius Ridely Scottas jau netrukus pasauliui pristatys naujausią savo darbą – mokslinės fantastikos filmą „Marsietis“ (orig. „The Martian“), kurio nekantriai laukia ne tik fantastikos gerbėjai, bet ir NASA darbuotojai.
Mattas Damonas filme „Marsietis“
Mattas Damonas filme „Marsietis“ / Kadras iš filmo

Populiaraus amerikiečių rašytojo Andy Weiro bestselerio motyvais sukurtas filmas pranoks daugelio lūkesčius. Pastaruoju metu fantastiniai filmai itin populiarūs, o žygiai į kosmosą juose prilygsta kelionėms į kitą miesto galą – sėdi ir skrendi, tačiau ne Ridely Scotto filme. Režisierius siekė sukurti ne mokslinės fantastikos pasaką, o kosmoso tyrinėtojų realybę iliustruojančią dramą, todėl kuriant šį darbą, jis itin glaudžiai bendradarbiavo su NASA specialistais.

Filme, kuriame gausu realios astronautų patirties ir gyvenimiškų istorijų, daugelis filmavimo rekvizitų, netgi kosminė stotis, buvo sukurta pagal tikrus NASA brėžinius. Su NASA darbuotojais aktyviai bendravo ir pagrindinio vaidmens atlikėjas – aktorius Mattas Damonas. 

VIDEO: Mokslinės fantastikos filmo „Marsietis“ anonsas

„Marsietyje“ jis įkūnija astronautą Marką Vatnį, kuris nepavykusios misijos metu Marso platybėse lieka vienui vienas. Jo kosminis laivas – sugadintas, o ryšys su NASA nutrukęs. Markas žino, kad net ir užmezgus ryšį, pagalba atkeliautų tik po ketverių metų, o kapsulė, kurioje jis užstrigo, sukurta palaikyti gyvybę tik mėnesį, todėl jam tenka panaudoti visas savo mokslines žinias ir pačiam sugalvoti, kaip Marse, planetoje, kurioje niekas neauga, užsiauginti maisto. Ši situacija taip pat neišgalvota – vos prieš mėnesį pranešta, kad Tarptautinėje kosminėje stotyje astronautai pagaliau turėjo galimybę paragauti savo pačių užsiaugintų salotų. 

Filmo „Marsietis“ plakatas
Filmo „Marsietis“ plakatas

Mattas Damonas ne naujokas kosmoso platybėse – pernai jį buvo galima pamatyti epizodiniame vaidmenyje filme „Tarp žvaigždžių“, tačiau patirtis dirbant „Marsietyje“ buvo visai kitokia.

„Kada nors nukeliauti į Marsą labai norėčiau, bet tik trumpam. Esu žmogus, kuriam reikia bendravimo ir draugijos. Filmuojantis šiame filme penkias savaites kino aikštelėje praleidau vienas, nebuvo nė vieno kito aktoriaus, ir galiu pasakyti, kad kartais išties jausdavausi it kosmose – visų paliktas ir labai vienišas,“ – pasakojo Mattas Damonas.

Savo realistiškumu kvapą gniaužiantis mokslinės fantastikos filmas „Marsietis“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo spalio 2 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką