15min be reklamos
2016 03 11, 13:50

Norvegijoje viešėjusi Ilka Adams: „Kaip būtų gerai, jei ten šviestų Afrikos saulė“

Sporto ir mitybos specialistai Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius pirmą kartą svečiavosi Norvegijoje. Ilka kelionės nevadina atostogomis, pora vyko vesti seminaro, tačiau sako, kad apsilankyti buvo smagu ir teko daug kartų nustebti.
Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius
Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius / Asmeninio albumo nuotr.

„Su Andriumi buvom pakviesti į mažą miestelį Tionsbergą vesti seminarų apie sportą ir mitybą, kuriuos vedame ir Lietuvoje. Apsistojome pas mus pakvietusius lietuvius, kurie labai svetingai priėmė. 

Pirmą dieną čia ir praleidome. Tai labai žiemiškas miestelis, buvo daug sniego, bet oras atrodė toks švelnus, apie 1-2 laipsnius šilumos. Taigi pirmas įspūdis buvo labai geras, nes Lietuvoje jau seniai turėjome pro langą vaizdą, kai matome daug sniego“, – apie Norvegiją pasakojo Ilka.

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams

Stebino itin aukšto kainos

Ilka Adams teigė, kad labiausiai nustebino itin aukštos maisto kainos: „Šeštadienį pasivaikščioję po miestą, užsukome į parduotuvę apsipirkti pusryčiams. Paprastai mes daug nevalgome: pirkome avižas, kiaušinių, varškės ir graikiško jogurto. Tai nusipirktus produktus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, bet jie kainavo 30 eurų. Labai nustebau, kad taip brangu. Kai Lietuvoje einame į parduotuvę, už tokią pinigų sumą namo parsinešam du didelius maišus maisto.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Namibijoje susituokę Andrius Pauliukevičius ir Ilka Adams: „Afrikoje vestuvės – kitokios“

Kitą dieną Ilka ir Andrius susitiko su 130 lietuvių, kuriems pravedė 4 valandų seminarą apie mitybą ir sportą. Kadangi seminaras gana išvargino, nusprendė likti namuose ir pataupyti jėgas kitai dienai – pora vyko apžiūrėti Oslo, o vakare taip pat turėjo pravesti treniruotę ten gyvenančioms merginoms. 

Asmeninio albumuo nuotr./Ilka Adams
Asmeninio albumuo nuotr./Ilka Adams

„Pirmadienį vykome į Oslą, kur praleidome visą dieną. Man labai patiko, kad ten visi laisvai kalba angliškai. Taip pat Norvegija man pasirodė labai švari šalis: gatvės tvarkingos, netgi viešieji tualetai, kurie dažniausiai būna smirdantys ir nešvarūs, čia buvo puikūs“, – įspūdžiais dalijosi Ilka.

Visgi ir Osle kainos kėlė nuostabą: „Turi uždirbti tikrai daug pinigų, kad galėtum eiti į restoranus ar valgyti kokybiškesnį maistą. Mes į restoranus užsukdavome tik išgerti kavos, o valgėme savo maistą: papusryčiavome namuose, o į indelį susidėjome pietus. Gatvėje kartą nusipirkome tacos, bet jie buvo labai brangūs – kainavo 7,5 eurų, o gavau tik du ir labai labai mažus.“

Norvegų virtuvė nesužavėjo

Ilka sako, kad paprastai, kai atostogauja, griežtos mitybos taisyklių nesilaiko ir leidžia sau valgyti viską, ką nori. Tačiau norvegų virtuvė nesužavėjo, todėl dažniausiai valgė įprastą maistą kaip ir namuose.

„Kai keliaujame, mes atsipalaiduojame ir leidžiame valgyti tai, ką norime, nes tada būna geresnė nuotaika ir kur kas lengviau bendrauti su žmonėmis. Tačiau pusryčiams visada valgome kiaušinius ir avižas, o per vakarienę irgi nepersivalgome: omletas, graikiškas jogurtas ar vištienos salotos.

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams

Norvegijoje niekur nebuvo maisto, kurio aš norėčiau paragauti. Moteris, pas kurią gyvenome, papasakojo, kad norvegai labai mėgsta duoną, ant kurios būtinai kažką dar uždeda. Tai gali būti majonezas, kumpis – tokie riebūs ir nelabai sveiki produktai. Jie taip valgo 2-3 kartus per dieną ir tik vakare po darbo valgo normalų, šiltą maistą. Tai norvegiškas maistas man nebuvo įdomus – neragavau ir nenorėjau“, – teigė Ilka. 

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius

Kadangi sportas Ilkai Adams yra vienas svarbiausių dalykų, tad nenuostabu, kad jos akys viešint Norvegijoje užklydo būtent už ten esančių sporto klubų: „Dar nustebino tai, kad Tionsbergas yra labai mažas miestelis, tačiau turi daug sporto klubų. Mes suskaičiavom penkis, kurie vienas už kitą geresni. Įdomu tai, kad klientai atėję sportuoti visada gauna nemokamai kavos. Apskritai, norvegai labai daug geria kavos.“

Skaniausias gertas vanduo

Trenerė Ilka liko nustebinta Norvegijoje iš krano bėgančiu vandeniu – sako, kad tokio skanaus dar nėra ragavusi.

„Norvegijoje vanduo iš krano yra fantastika. Jis toks saldus, toks švarus, niekada nesu mačiusi tokio gero vandens. Išplovus galvą, plaukai buvo kaip niekad minkšti. Šeimininkė, pas kurią gyvenome, sakė, kad vanduo išvis yra nemokamas. 

Apskritai, ten labai daug aplink vandens. Todėl jei dar kartą grįžtumėm į Norvegiją, tai turėtų būti vasara, nes aš labai mėgstu degintis ir maudytis. Šiaip tai nėra šalis, kur norėčiau gyventi ar dažnai atostogauti, bet buvo tikrai įdomu pamatyti“, – Žmonės.lt sakė Ilka.

Norvegijoje trūksta tik saulės

Pati Ilka yra kilusi iš Namibijos, todėl Žmonės.lt paklausė, ar galėtų palyginti norvegų ir savo kultūras: „4 dienos yra per mažas laikas pažinti šalį, tačiau skirtumas tarp Namibijos ir Norvegijos yra didžiulis. Nesvarbu, ar žmonės turi pinigų, ar gyvena gatvėje, Namibijoje žmonės visada su šypsena, jie energingi, linksmi, laimingi. O šalyje, kur yra šalta, kur nešviečia saulė, man pasirodė, kad žmonės serga depresija, nemėgsta šypsotis, juoktis. 

Asmeninio albumuo nuotr./Ilka Adams
Asmeninio albumuo nuotr./Ilka Adams

Nors ir Afrikoje visada šviečia saulė, tu gali bet kada maudytis, bet ten labai trūksta vandens. Tai kaip būtų gerai, jei Afrikos saulė šviestų tokioje šalyje kaip Norvegija, kurioje tiek daug vandens. Tada būtų tobula. Tačiau tai įrodo, kad mes niekada neturėsim tobulo gyvenimo, kiekviena vieta turi savo pliusus ir savo minusus“, – pasakojo trenerė Ilka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką