Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 15, 10:13

Incidentas prie Elžbietos II karsto: nualpusiam gvardiečiui prireikė pagalbos

Tūkstančiai gedinčiųjų atėjo apžiūrėti karalienės Elžbietos II karsto Vestminsterio rūmuose ir atiduoti pagarbą ketvirtadienį mirusiai 96 metų amžiaus monarchei. Deja, visą parą vykstantis budėjimas ir tiesioginė transliacija iš Vestminsterio rūmų buvo kuriam laikui sustabdyti dėl netikėtai nualpusio gvardiečio.
Prie karalienės Elizabeth II karsto nualpo gvardietis
Prie karalienės Elžbietos II karsto nualpo gvardietis / Scanpix nuotr. ir stop kadras

Karalienės Elžbietos II karstą iki jos laidotuvių pirmadienį visą parą saugo karališkųjų rūmų padaliniai.

Tačiau nebuvo išvengta netikėtumų. Šalia karsto stovintis gvardietis staiga nukrito nuo pakylos šalia karalienės karsto. Vaizdo įraše matyti, kaip jis svyruoja pirmyn atgal, kol galiausiai krenta nualpęs.

Dėl šio įvykio trumpam sustabdyta tiesioginė transliacija. Kai gvardiečiui suteikė reikiamą pagalbą, ji buvo tęsiama.

Trečiadienį, lygiai 14 val. 22 min. (16 val. 22 min. Lietuvos laiku), karstas su karalienės Elžbietos II palaikais buvo išneštas iš Bakingamo rūmų ir per 38 minutes truksiančią procesiją buvo atgabentas į Vestminsterio salę. Ten velionė monarchė bus pašarvota keturias dienas.

Britanijos vyriausybė sakė, kad palei Temzės upę gali nusidriekti ilgesnės nei 7 km ilgio žmonių eilės.

Kai kurie žmonės, norintys atsisveikinti su velione monarche, ėmė rinktis dar pirmadienį. Jie sėdėjo ant sulankstomų kėdžių, apsigaubę paltais ir striukėmis, ar stovėjo laikydami skėčius.

Kiti atsisveikino su velione karaliene, kai karstas su jos palaikais buvo vežamas iš Northolto Karališkųjų oro pajėgų bazės.

„Noriu tik pažvelgti į karstą, o Vestminsteryje bus chaosas“, – naujienų agentūrai AFP sakė 59 metų Josephas Afrane'as, antradienio vakarą atėjęs pažiūrėti, kaip karstas bus atvežtas į Bakingamo rūmus.

„Net jei ir liūdna, atmosfera čia iš tikrųjų yra gan šilta“, – pridūrė jis.

Primename, kad Elžbietos II valstybinės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Per ilgą gedulo laikotarpį JK bando susitaikyti su savo ilgiausiai tarnaujančios monarchės, buvusios nacionalinio gyvenimo fone beveik nuo Antrojo pasaulinio karo, mirtimi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką