Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 03, 16:00

O.Zelenskai – kirtis dėl „nemoteriškos“ pozos: atsaką kritikams davė tūkstančiai

Praėjusią savaitę pasirodęs skaitmeninis „Vogue“ žurnalas sulaukė ypatingo dėmesio. Viršelio herojais tapę Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su žmona Olena dėl išskirtinio numerio sulaukė ir pagyrų, ir kritikos. Pasitaikė tokių, kuriems labiausiai neįtiko pirmosios šalies ponios pozavimas.
Olena Zelenska ir Ukrainos moterys
Olena Zelenska ir Ukrainos moterys / Socialinių tinklų nuotr.

Praėjusią savaitę pasirodęs žurnalo „Vogue“ numeris „Drąsos portretas: Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska“, tapo tikra interneto sensacija. Vieni džiaugėsi išskirtiniu leidiniu, kiti kritikavo, kad karo metu pozuoti žurnalui nedera.

Tiesa, atsirado ir tokių, kuriems labiausiai neįtiko, kaip viršelio nuotraukoje pozuoja pirmoji šalies ponia. Komentatoriai teigė, kad ji nuotraukoje ant Kijevo rūmų komplekso laiptų sėdi „nemoteriškai“.

Atsakydamos į šią kritiką, Olenos Zelenskos šalininkės socialiniuose tinkluose pradėjo akciją, pažymėtą grotažyme „sitlikeagirl“ (liet. „sėdėk kaip mergaitė“).

Pagal šį raktinį žodį Ukrainos moterys atkartojo Olenos Zelenskos pozą, kuri užfiksuota pirmajame „Vogue“ puslapyje.

Viena pirmųjų šią akciją pradėjo ukrainiečių organizacija „Moterų žygis Ukrainoje“, kurioje pirmoji šalies ponia pristatoma „kaip asmenybe, veikiantis subjektas, o ne kaip savo vyro papildymas“.

Prie akcijos prisidėjo ir daugiau ukrainiečių moterų. Jos pozavo ir su vaikais namuose, sandėliuose, rūsiuose, darbe ar ant miesto laiptų.

Savo palaikymą išreiškė ir neseniai Lietuvoje viešėjusi 2016-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtoja atlikėja Jamala. Ji savo socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotrauka, kurioje atkartojo O.Zelenskos pozą.

„Who run the world? (liet. kas valdo pasaulį?)“, – garsųjį posakį po nuotrauka panaudojo Jamala.

Žmonės.lt primena, kad interviu žurnalui „Vogue“ O.Zelenska atskleidė, jog pirmosios ponios pareigos tiek prieš karą, tiek nuo jo pradžios vasario mėnesį verčia justi didžiulį spaudimą, kurio ji, tiesa, niekada nenorėjo. Moteris neslėpė – ji netroško, kad jos vyras kandidatuotų į prezidentus, nes numanė, kad tokiu atveju jų gyvenimas stipriai keistųsi.

„Gerbiau jo pasirinkimą ir supratau, kad tai jam yra svarbus žingsnis. Kartu jaučiau, kad mano ir mano šeimos gyvenimas pasikeistų gana radikaliai. Pokyčiai būtų ilgalaikiai ir gana sudėtingi“, – dalijosi ji.

Volodymyrui Zelenskiui laimėjus rinkimus, Olena taip pat atsidūrė dėmesio centre. Tai jai buvo gana sunku, nes jai labiau patiko būti „užkulisiuose“. Moteris suprato, kad prisiimti naujas pareigas teks ne tik jos vyrui, bet ir jai.

„Žinojau, kad manęs laukia daug darbo ir buvau teisi“, – sakė O.Zelenska ir papasakojo apie „atsakomybės naštą“ karo metu bei vyro meilę.

Fotogalerija:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką