Sportas gyvai

Paaiškėjo legendinės dainininkės Tinos Turner mirties priežastis

Legendinės rokenrolo karalienės Tinos Turner netektis sukrėtė visą pasaulį. Po skaudžios žinios, oficialiai pranešta scenos divos mirties priežastis.
Tina Turner
Tina Turner / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Tina Turner Mirtis

Tina Turner daugiau nei keturis dešimtmečius kovojo su žarnyno vėžiu ir kentėjo nuo aukšto kraujospūdžio.

Patvirtinta, kad rokenrolo karalienė mirė dėl natūralių priežasčių, praneša „DailyMail“.

Tina Turner savo memuaruose rašė, kad 2016-aisiais svarstė galimybę nusižudyti, kai jos vyras Erwinas Bachas paaukojo jai savo inkstą.

Taip pat memuaruose atskleidžiama, kad jos aukštas kraujospūdis pagreitino inkstų pažeidimus, todėl ji pabandė susitaikyti su mintimi, kad gali numirti.

Primename, kad rokenrolo pionierė, aštuntajame dešimtmetyje tapusi popmuzikos žvaigžde, mirė būdama 83 metų, naujienų agentūrai PA pranešė jos atstovas spaudai.

Anot atstovo, ji ramiai mirė savo namuose netoli Ciuricho, Šveicarijoje.

„Su didžiuliu liūdesiu pranešame apie Tinos Turner mirtį. Savo muzika ir begaline aistra gyvenimui ji sužavėjo milijonus gerbėjų visame pasaulyje ir įkvėpė ateities žvaigždes. Šiandien atsisveikiname su brangia drauge, kuri palieka mums visiems savo didžiausią kūrinį – muziką. Iš visos širdies užjaučiame jos šeimą. Tina, mums tavęs labai trūks“, – rašoma oficialioje Tinos Turner „Instagram“ paskyroje.

Pastaraisiais metais T.Turner turėjo daug sveikatos problemų. Patyrusiai insultą ir įveikusiai vėžį, prieš kelerius metus Tinai Turner atlikta inksto persodinimo operacija.

JAV, Tenesyje, ūkininkų šeimoje gimusios Tinos Turner kelias link šlovės prasidėjo 1958-aisiais, kai jai buvo 19-a, išleidus dainą „Boxtop“ kartu su tuomečio vyro Ike'o Turnerio (1931–2007) grupe „Kings of Rhythm“. Tina tuomet naudojo pseudonimą „Little Ann“.

Pristatinėti save kaip Tiną Turner ji pradėjo 1960-aisiais duete „Ike & Tina Turner Revue“. Komercinės sėkmės pora sulaukė su tais metais išleista daina „Fool in Love“ ir „It's Gonna Work Out Fine“ (1961), kurios 60-ųjų pradžioje pateko į JAV topus.

VIDEO: Ike & Tina Turner - It's gonna work out fine ( Live ,1965 )

Po to sekė dar eilė hitų: „River Deep – Mountain High“ (1966), „Proud Mary“ (1971), ir daina „Nutbush City Limits“ (1973), pasakojanti apie mažą miestelį, kuriame gimė Tina.

Vis tik šlovė slėpė kur kas tamsesnę realybę – dainininkė patyrė vyro fizinį ir emocinį smurtą.

Būtent jis pakeitė jos vardą iš Annos Mae Bullock į Tiną Turner – šį sprendimą jis priėmė be jos žinios ir tai buvo vienas iš jo valdingo elgesio pavyzdžių.

Traumą, kurią patyrė per jų santykius, T.Turner prisiminė 2018 m. išleistoje memuarų knygoje „Mano meilės istorija“ (My Love Story), kurioje seksą su vyru ji palygino su „savotišku išprievartavimu“.

Vida Press nuotr./Tina Turner su Ike Turneriu
Vida Press nuotr./Tina Turner su Ike Turneriu

„Jis tiek kartų naudojo mano nosį kaip bokso kriaušę, kad dainuodama galėjau jausti kraujo skonį, bėgantį gerkle“, – rašė ji. 1978 m. Tina išsiskyrė su smurtaujančiu vyru, pradėjo solo karjerą ir sulaukė dar didesnės sėkmės.

T.Turner tapo viena didžiausių aštuntojo ir devintojo dešimtmečių popmuzikos ir roko žvaigždžių, atlikusi tokius hitus kaip „Steamy Windows“, „The Best“, Džeimso Bondo dainą „GoldenEye“, „I Don't Wanna Fight“ ir duetą su Rodu Stiuartu „It Takes Two“.

VIDEO: Tina Turner – „The Best “

1983-ųjų lapkritį ji perdainavo Alo Greeno kūrinį „Let's Stay Together“ – jis iš karto tapo hitu. 1984-ųjų birželį Tina išleido albumą „Private Dancer“ ir jo antrąjį singlą „What's Love Got to Do with It“ – jis, kaip ir visas albumas, tapo pasauliniu hitu.

Rokenrolo karaliene vadinta dainininkė garsėjo savo gyvais, energingais pasirodymais scenoje bei skardžiu, galingu vokalu.

Vida Press nuotr./Tina Turner 1985-aisiais
Vida Press nuotr./Tina Turner 1985-aisiais
VIDEO: Tina Turner - Proud Mary - Live Wembley (2000)

Tina Turner gavo 12 „Grammy“ apdovanojimų, tarp kurių yra aštuoni konkursiniai apdovanojimai, trys „Grammy“ šlovės muziejaus apdovanojimai ir „Grammy“ apdovanojimas už viso gyvenimo pasiekimus. 2021 m. ji buvo įtraukta į Rokenrolo šlovės muziejų kaip solo atlikėja, pirmą kartą į jį įtraukta 1991 m. kartu su buvusiu vyru Ike'u Turneriu.

Rokenrolo šlovės muziejus tuomet pažymėjo, kad ji „išplėtė kadaise galiojusią ribotą idėją, kaip juodaodė moteris gali užkariauti sceną ir būti ir galinga, ir daugialypė būtybė“.

Tarp jaunesnių muzikos žvaigždžių, pajutusių jos įtaką, yra Beyonce, Janet Jackson, Janelle Monae ir Rihanna.

Vida Press nuotr./Tina Turner filme „Pašėlęs Maksas. Griaustinio karalystė“
Vida Press nuotr./Tina Turner filme „Pašėlęs Maksas. Griaustinio karalystė“

Tina Turner taip pat vaidino 1985 m. filme „Mad Max Beyond Thunderdome“, kuriame skambėjo kitas jos hitas „We Don't Need Another Hero“.

Asmeninę laimę scenos ikona rado su antruoju vyru, vokiečių muzikos vadybininku Erwinu Bachu. Jie pradėjo susitikinėti aštuntojo dešimtmečio viduryje, o 2013 m. susituokė.

Pora gyveno Šveicarijoje, o galiausiai T.Turner priėmė Šveicarijos pilietybę. 2017 m. jis padovanojo jai vieną savo inkstą, kai paaiškėjo, kad ji serga inkstų nepakankamumu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Erwinas Bachas ir Tina Turner
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Erwinas Bachas ir Tina Turner

2022 metų gruodžio 8 d. mirė Tinos Turner sūnus Ronnie Turneris (62). Ronnie Turneris buvo likęs vienintelis Tinos Turner sūnus. Jo vyriausiasis brolis Craigas mirė 2018 m. – būdamas 59 metų jis nusižudė šaunamuoju ginklu.

Tuo metu dainininkė sūnaus mirties nekomentavo, tačiau po trijų mėnesių davė interviu BBC, kuriame tikino nežinanti, kas jį privertė priimti tokį sprendimą. Tina pasakojo, kad Craigas kaip tik tuo metu buvo sutikęs ypatingą moterį. Vyriausias Tinos sūnus gimė, kai jai buvo vos aštuoniolika. Craigo biologinis tėvas – grupės „Kings of Rhythm“ muzikantas Raymondas Hillas. Tiesa, jis sūnaus neaugino. Craigą įsisūnijo Tinos antrasis vyras Ike'as Turneris.

Ben Pester nuotr./Tina Turner
Ben Pester nuotr./Tina Turner

Apie Tinos Turner gyvenimo istoriją 1993 m. buvo sukurtas biografinis filmas „What's Love Got To Do With It“, už žvaigždės vaidmenį pelnęs Angelai Bassett „Oskaro“ nominaciją, ir populiarus miuziklas „Tina: The Musical“. Apie rokenrolo karalienę HBO taip pat sukūrė dokumentinį filmą „Tina in 2021“.

2018 m., duodama interviu žurnalui „Marie Claire South Africa“, T.Turner sakė: „Tina Tina yra viena iš didžiausių muzikos žvaigždžių. Žmonės mano, kad mano gyvenimas buvo sunkus, bet aš manau, kad tai buvo nuostabi kelionė. Kuo vyresnis tampi, tuo labiau supranti, kad svarbu ne tai, kas nutiko, o kaip su tuo susitvarkai“.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius