Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 13, 09:33

Aiškėja Niujorke subadyto rašytojo S.Rushdie būklė: gali netekti akies

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas slapstytis, po užpuolimo per renginį Niujorko valstijos vakarinėje dalyje yra prijungtas prie dirbtinio plaučių vėdinimo aparato ir gali netekti vienos akies.
Salmanas Rushdie
Salmanas Rushdie / Linos Ever nuotr.

Rašytojas penktadienį apie 11 val. buvo subadytas per literatūrinį renginį Šotakvos apygardoje. Iškart po užpuolimo jis buvo nuskraidintas į ligoninę, kur jam atlikta skubi operacija. Jo agento pareiškime, kurį gavo laikraštis „The New York Times“, sakoma, kad „naujienos nėra geros“.

„Salmanas tikriausiai neteks vienos akies, perpjauti jo rankos nervai, subadytos... kepenys“, – sakė agentas Andrew Wylie. Pasak jo, S.Rushdie kol kas negali kalbėti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Salmanas Rushdie
AFP/„Scanpix“ nuotr./Salmanas Rushdie
Akimirka po Salmano Rushdie užpuolimo
Akimirka po Salmano Rushdie užpuolimo

Niujorko valstijos policija paskelbė, kad S.Rushdie užpuolimu įtariamas 24 metų Hadi Mataras iš Feirfildo Naujajame Džersyje. Užpuolimo motyvas vis dar neaiškus.

Policija pranešė, kad S.Rushdie subadytas į kaklą ir pilvą. Žmonės puolė į sceną padėti užpultam rašytojui ir pargriovė užpuoliką, o tada jį areštavo renginyje buvęs policininkas.

Tarp žiūrovų buvęs gydytojas teikė medicininę pagalbą, kol atvyko greitosios pagalbos medikai. S.Rushdie scenoje klausinėjęs 73 metų Ralphas Henry Reese'as buvo sužeistas į veidą, bet iš ligoninės jau yra išrašytas, sakoma policijos pranešime.

Išpuolis įvykdytas Šotakvos institute, rengiančiame meno ir literatūros programas ant ežero kranto įsikūrusioje bendruomenėje maždaug už 110 km į pietus nuo Bafalo.

BNS

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką