15min be reklamos
2022 12 08, 17:35

Pasirodė princo Harry ir M.Markle serialas: jame – apie nejaukią Meghan pažintį su K.Middleton

Ketvirtadienį „Netflix“ platformoje pasirodė ilgai laukta premjera – dokumentinis serialas „Harry and Meghan“, pasakojantis princo Harry ir Meghan Markle bendro gyvenimo ir pabėgimo iš karališkos šeimos istoriją. Pirmuose epizoduose nuskambėjo šokiruojantys teiginiai – apie išnaudojimą, rasizmą ir sunkumus, įsiliejant į monarchų šeimą.
Princas Harry ir Meghan Markle
Princas Harry ir Meghan Markle / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dokumentinis serialas prasideda scena, kurioje princas Harry matomas Hitrou oro uoste. Tai yra medžiaga, kurią dar 2020 metų kovo mėnesį nufilmavo pats Sasekso hercogas, paskutinį kartą kaip karališkosios šeimos narys ruošdamasis palikti Jungtinę Karalystę.

Aiškindamas, kodėl su savo žmona Meghan nutarė sukurti šį dokumentinį serialą, Harry atviravo: „Tai yra labai svarbu. Tai susiję su mano pareiga ir tarnyste. Aš, būdamas šios šeimos dalimi, jaučiu, kad mano pareiga yra atskleisti išnaudojimą ir kyšininkavimą, kuris yra vykdomas britų žiniasklaidoje.“

O atvirauti tiek apie karališkosios šeimos gyvenimo užkulisius, tiek apie nepageidaujamą bulvarinės spaudos dėmesį princas Harry buvo nusitekęs gana ryžtingai. Ketvirtadienį paskelbtuose pirmuose trijuose dokumentinio serialo epizoduose princas Harry ir Meghan Markle bei jųdviejų bičiuliai be užuolankų kalbėjo iki tol retai liestomis temomis.

Stop kadras/Princas Harry ir Meghan Markle
Stop kadras/Princas Harry ir Meghan Markle

Pirmose dokumentinio serialo serijose princas Harry atvirai prakalbo apie sunkumus, kuriuos patyrė dėl didžiulio žiniasklaidos dėmesio. Sasekso hercogas pareiškė, kad jam užmezgus santykius su Meghan Markle, karališkoji šeima nesuprato būtinybės apsaugoti jo mylimąją nuo rasistinių išpuolių.

Anot princo Harry, iš karališkosios šeimos jis sulaukė tik klausimo, kodėl hercogienė Meghan turėtų būti išskirtinai saugoma. Pasak Harry, vienintelis patarimas, kurio jis sulaukė iš savo artimųjų, buvo: „Nieko daugiau nekalbėkite. Žmonės turi suprasti tai, kad ji patiria tą patį, ką patyrė daugelis šios šeimos narių.“

„Kai kurie šeimos nariai tiesiog man sakė: „Mano žmona turėjo tai išgyventi, tai kodėl su tavo mergina turėtų būti elgiamasi kitaip? Kodėl su tavimi turėtų būti elgiamasi ypatingai? Kodėl ji turėtų būti saugoma?“ – prisiminė princas Harry.

„Aš atsakiau: „Skirtumas toks, kad čia jau yra rasinis klausimas“, – pridūrė Sasekso hercogas.

Sasekso hercogas, kuris yra penktas eilėje į Didžiosios Britanijos monarcho sostą, teigė, kad labai didžiuojasi, jog jo vaikai yra mišrios rasės, ir dėl to nori prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo.

„Bet tuo pačiu mums abiems su Meghan svarbiausia užtikrinti, kad nekartotume tų pačių klaidų, kurias galbūt darė mūsų tėvai“, – kalbėjo jis.

„Scanpix“ nuotr./Meghan Markle, princas Harry
„Scanpix“ nuotr./Meghan Markle, princas Harry

Nuo monarchų gyvenimo atsiriboję princas Harry ir Meghan Markle taip pat atvirai kalbėjo apie pirmuosius susitikimus su kitais karališkosios šeimos nariais. Meghan atskleidė, kad ją iš pradžių labai nustebino, jog formalumas ir šaltumas yra tapęs įprastu reiškiniu karališkosios šeimos nariams ne tik tuomet, kai jie yra viešumoje. Anot Sasekso hercogienės, ji labai anksti susidūrė su nejaukia karališkosios šeimos realybe.

„Prisimenu, atvažiavo princas Williamas ir Kate... Tuomet aš su ja susipažinau pirmą kartą. Mes visi ėjome vakarieniauti ir aš, prisimenu, buvau apsirengusi plėšytus džinsus, vis ją apsikabindavau... Tada aš dar nesupratau, kad daugumą britų toks elgesys šokiruoja“, – kalbėjo Meghan.

„Tačiau labai greitai pradėjau suprasti, kad viešumoje demonstruojamas oficialumas reiškiasi ir artimoje aplinkoje“, – pridūrė ji.

Kate Middleton ir Meghan Markle kartu stebėjo teniso turnyrą / „Scanpix“ nuotr.
Kate Middleton ir Meghan Markle kartu stebėjo teniso turnyrą / „Scanpix“ nuotr.

Pirmuosiuose serialo epizoduose Sasekso hercogai pasakojo ir apie savo santykius, kuriuos princas Harry apibūdino kaip pasakišką meilės istoriją, užsimezgusią „Instagram“ platformoje.

„Manau, kad daugeliui žmonių, ypač, aišku, vyrams, gali kilti pagunda ar noras vesti žmogų, kuris atitiktų tam tikrą įsivaizduojamą modelį, o ne žmogų, su kuriuo lemta būti. Svarbiausia – sprendimus priimti ne protu, o širdimi. Esu tikras, kad mano mama daugelį sprendimų, jei ne visus, priimdavo širdimi. O aš esu savo mamos sūnus“, – kalbėjo Harry.

„Meghan paaukojo viską, ką iki tol žinojo, savo laisvę, kurią turėjo, kad būtų su manimi mano pasaulyje. Ir gana greitai po to aš paaukojau viską, ką žinojau, kad prisijungčiau prie jos pasaulio“, – pridūrė jis.

Stop kadras/Princas Harry ir Meghan Markle
Stop kadras/Princas Harry ir Meghan Markle

Princas Harry neslėpė, kad jo pagrindinis gyvenimo siekis – apsaugoti savo šeimą.

„Mano pagrindinis darbas – užtikrinti savo šeimos saugumą. Tačiau dėl to, kad gimiau tokioje šeimoje ir dėl nuolatinės neapykantos, kuri pastaruosius trejus metus yra kurstoma tiek prieš mano žmoną, tiek prieš mano vaikus, esu rimtai susirūpinęs dėl jų saugumo.“

Pirmojo epizodo pradžioje pasirodė pranešimas, kad karališkosios šeimos nariai atsisakė komentuoti seriale nuskambėjusius teiginius. Tačiau tiek Bekingemo rūmai, tiek Kensingtono rūmai teigia, kad į juos dėl komentarų nebuvo kreiptasi, rašo BBC.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką