Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 09, 08:19

Po ilgos kovos su liga mirė juostos „Briliantinas“ aktorė Olivia Newton-John

Kino pasaulyje – netektis. Pirmadienio vakarą mirė australų dainininkė Olivia Newton-John, viena didžiausių septintojo dešimtmečio popmuzikos žvaigždžių, pasaulį sužavėjusi pasirodymu filme „Briliantinas“ (ang. „Grease“).
Olivia Newton-John ir Johnas Travolta filme „Briliantinas“
Olivia Newton-John parduoda legendinį „Briliantino“ švarkelį / Scanpix ir Vida Press nuotr.

Apie dainininkės Olivia Newton-John pirmadienį pranešė jos vyras Johnas Easterlingas. Atlikėja, kelias kino žiūrovų kartas pavergusi savo charizma ir melodingu balsu, užgeso būdama 73-ejų.

„Dame Olivia Newton-John šį rytą ramiai mirė savo rančoje Pietų Kalifornijoje, apsupta šeimos ir draugų. Prašome visų gerbti šeimos privatumą šiuo labai sunkiu metu“, – rašoma jos vyro J.Easterlingo pareiškime, paskelbtame dainininkės „Instagram“ paskyroje.

„Daugiau nei 30 metų Olivia buvo pergalės ir vilties simbolis, dalydamasi savo kovos su krūties vėžiu kelione. Jos gydantis įkvėpimas ir novatoriška patirtis su augalų medicina išliks Olivios Newton-John fonde, skirtame augalų medicinos ir vėžio tyrimams“, – tęsė dainininkės vyras ir ragino vietoj gėlių paaukoti lėšų šiam fondui.

2018 m. rugsėjį dainininkė atskleidė, kad gydosi stubure esantį vėžį. Tai buvo trečioji vėžio diagnozė po to, kai 1992-aisiais ir 2017 m. jai diagnozuotas krūties vėžys.

Ne vieną apdovanojimą „Grammy“ turėjusi atlikėja, kurios karjera truko daugiau nei penkis dešimtmečius ir apima tokias populiarias dainas kaip „Physical“, gyvenimo pabaigoje daug laiko skirdavo labdarai.

Britanijoje gimusi ir Australijoje augusi žvaigždė daugeliu savo albumų ir koncertų rinko lėšas tyrimams ir ankstyvajai krūties vėžio diagnostikai. Melburne buvo pastatytas jos vardo sveikatos priežiūros centras.

VIDEO: Olivia Newton-John - Physical (Official Music Video)

„Man nepatinka sakyti „kovojo“, – 2018 metų rugsėjį Australijos televizijai „Channel Seven“ sakė O. Newton-John, paskelbusi, kad vėžys jai diagnozuotas trečią kartą.

„Man patinka sakyti „palenkė“, nes „kovojo“ sukelia nepageidaujamus pyktį ir uždegimą“, – sakė ji.

2019-aisiais, remiantis nepatvirtintais duomenimis buvo pranešta, kad neva Olivia atsidūrė labai kėblioje situacijoje ir moteris skaičiuoja ne paskutinius metus, o paskutines savo dienas.

Nors savo sveikatos būklę aktorė dažniausiai atsisakydavo komentuoti, tačiau jos atstovas spaudai po tokių, jo teigimu, „iš piršto laužtų“ kalbų, nenorėjo tylėti.

„Scanpix“ nuotr./Olivia Newton-John
„Scanpix“ nuotr./Olivia Newton-John

Randy Slovacek, Olivios socialinių tinklų atstovas, teigė: „Ji jaučiasi kur kas geriau, nežinau, kodėl, bet žmonės kažkodėl nori tikėti dramatišku posūkiu visoje šioje nelengvoje istorijoje.“

Anksčiau, bendraudama su užsienio žiniasklaida, O. Newton-John yra pasakojusi, jog sirgdama baisia liga ji padarė daugelį gerų dalykų, išdrįso elgtis taip, kaip anksčiau nebūtų net pagalvojusi, kad gali... Įveikė sunkų etapą, kuris ją užgrūdino tarsi plieną. Ir net neįtarė... Liga ir vėl ruošėsi užklupti pačiu netikėčiausiu metu.

Krūties mastektomiją išgyvenusi Olivia dar visai neseniai bandė teigti, jog po krūties pašalinimo ji jautėsi kaip niekada puikiai.

„Prisimenu, nuėjau į tamsų kambarį, atsisėdau ant laiptų ir jaučiau tą baimę, pasitraukiančią iš mano kūno. Gydytojai mane tikino, jog liga paplis po visą kūną, tačiau aš kovojau iki paskutiniųjų“, – 2009 metais kalbėjo filmo „Briliantinas“ žvaigždė.

VIDEO: John Travolta And Olivia Newton John - You're The One That I Want

Septintojo dešimtmečio pabaigoje O.Newton-John jau buvo populiari dainininkė, atlikusi nemažai kantri hitų, tačiau 1978 m. kartu su Johnu Travolta atlikusi pagrindinį vaidmenį populiariausiame visų laikų miuziklų"Briliantinas", ji pasiekė naują šlovės lygį.

Nors Newton-John neturėjo daug aktorinės patirties (filmavimo metu jai sukako 29-eri), ji sukūrė neišdildomą įspūdį. Pasaulį pakerėjo Sandy, saldžiabalsės australės, kuri 1950-aisiais Pietų Kalifornijos vidurinėje mokykloje užmezgė romaną su Travoltos vaidinamu žaliūku Daniu, vaidmuo.

Vida Press nuotr./Olivia Newton-John ir Johnas Travolta miuzikle „Briliantinas“
Vida Press nuotr./Olivia Newton-John ir Johnas Travolta miuzikle „Briliantinas“

Jų, kaip nesuderinamų įsimylėjėlių, kurie pakeičia išvaizdą, kad užkariautų vienas kito širdį (ji atsisako margų suknelių ir apsiauna aukštakulnius, odinius drabužius ir užsidega cigaretę), chemija ekrane įkvėpė būrius gerbėjų filmą žiūrėti pakartotinai.

 "Nemanau, kad kas nors galėjo įsivaizduoti, jog filmo istorija tęsis beveik 40 metų ir jis vis dar bus populiarus, o žmonės vis dar nuolat apie jį kalbės ir mylės, – 2017 m. CNN sakė O.Newton-John. – Tai tiesiog vienas iš tų filmų. Man labai pasisekė, kad buvau jo dalis. Jis suteikė tiek daug malonumo daugeliui žmonių."

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką