Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 15, 08:13 Atnaujinta 2022 10 04, 10:58

Populiariuose filmuose sužibėjusių gyvūnų likimai: kai kurios istorijos veria širdį

Kino istorijoje gausu filmų, kurių pagrindiniai herojai yra mielumu užburiantys gyvūnai, o kartais jie netgi tampa populiaresni už aktorius žmones ir uždirba solidų atlyginimą. Vis dėlto ar kada susimąstėte, kaip šių gyvūnų likimai susiklostė realiame gyvenime? Deja, ne visos istorijos baigėsi laimingai.
Filmuose sužibėję gyvūnai Tik prenumeratoriams
Filmuose sužibėję gyvūnai / Scanpix ir Vida Press nuotr.

Pateikiame 21-ą pasakojimą apie gyvūnus, pavergusius žiūrovų širdis savo pasirodymais populiariose kino juostose.

Keiko („Išlaisvinti Vilį“)

Daugiapelekis delfinas Keiko buvo pagautas 1979 m. prie Islandijos krantų, vėliau perduotas Kanados vandens parkui, o paskui perkeltas į apleistą parką Meksikoje. Būtent Meksikoje silpnos sveikatos jį atrado studija „Warner Bros“ ir jis tapo 1993 m. filmo „Išlaisvinti Vilį“ apie berniuką, bandantį išlaisvinti pasmerktą gyvūną, žvaigžde.

Vida Press nuotr./Jasonas Jamesas Richteris ir Keiko filme „Išlaisvinti Vilį“
Vida Press nuotr./Jasonas Jamesas Richteris ir Keiko filme „Išlaisvinti Vilį“

Tuo pat metu filmo komanda bandė pagelbėti Keiko realiame gyvenime. Prieš titrus kūrėjai nurodė telefono numerį ir ragino žmones skambinti arba rašyti laiškus, kad padėtų išlaisvinti gyvūną ir laimingą pabaigą gautų ne tik jo personažas, bet ir jis pats. Pakankamai daug žmonių paaukojo pinigų, todėl iš pradžių Keiko buvo nugabentas į Oregono akvariumą, o vėliau grąžintas į laukinę gamtą, Islandiją.

Vida Press nuotr./Keiko filme „Išlaisvinti Vilį“
Vida Press nuotr./Keiko filme „Išlaisvinti Vilį“

Deja, jis tiek daug laiko praleido nelaisvėje, su žmonėmis, kad nesugebėjo prisitaikyti prie savarankiško gyvenimo atokiau nuo jų. Pirmenybę teikdamas žmonių draugijai, jis atsisakė bendrauti su kitais delfinais. Galiausiai Norvegijoje 2003 m. Keiko nugaišo dėl plaučių uždegimo, būdamas 27 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką