2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Positivus“ festivalyje publika negailėjo plojimų ir Lietuvos muzikantams

Savaitgalyje mažame Latvijos ir Estijos pasienio miestelyje vyko svarbiausias mūsų regiono muzikinis renginys – „Positivus“ festivalis. Šiemet Salacgriva į šventę kvietė jau šeštąjį kartą, pritraukdama dvidešimt penkių tūkstančių muzikos mylėtojų auditoriją, kuri neišsigando bauginančių oro prognozių.
„Rasabasa“ pasirodymas
„Rasabasa“ pasirodymas „Positivus“ festivalyje / Vaido Sadausko ir Justės Urbonavičiūtės nuotr.

Kiek pertvarkyta pagrindinė festivalio erdvė, padidėjęs pramogų asortimentas, kinas po atviru dangumi, sužymėtos gatvės palapinių miestelyje, užsiėmimai mažiesiems lankytojams – tai maždaug visi šiemetiniai pokyčiai, šiek tiek atnaujinę gerai pažįstama pajūrio pušyną. 

Penktadienio popietę buvo galima pradėti su ramiais Lucy Rose folkloro akordais, vėliau persikelti prie pagrindinės scenos, kur savo elektroninio roko garsus dovanojo prancūzai „Housse de Racket“, kiek šaltesnį ir solidesnį pasirodymą pateikė londoniečiai „2:54“, o tuo pat metu kiek mažesnėje scenoje dar buvo galima palaikyti ir tautietį Marką Palubenką, sutraukusį gana nemažai šiltai jį pasitikusių klausytojų.

Vėliau sekė švediško elektro-pop dozė kartu su „Niki & The Dove”. Balsinga grupės vokalistė pasipuošė tautinių latviškų motyvų kostiumu, taip pradžiugindama šiltai ją sutikusią publiką. Gėlių vainiku papuoštos šukuosenos – šiuometinė „Positivus“ festivalio mada, tikriausiai prognozuojanti kitais metais Rygoje vyksiančią Latvijos dainų šventę. Dar daugiau dėmesio sulaukė bene stipriausias pastarųjų dienų Latvijos kolektyvas „Instrumenti“, pristatęs valandos trukmės programą. Stebint iš šalies, paprastam klausytojui tai galėjo pasirodyti nieko neišsiskiriantis pasirodymas, tačiau latviams tai buvo didelė šventė. 

Vakarui artėjant prie kulminacijos, pagrindinę sceną užėmė „Friendly Fires“, be atokvėpio šokdinę klausytojus viso pasirodymo metu. Antroje scenoje programai kiek užsivėlinus, žiūrovai privalėjo rinktis tarp svarbiausių vakaro atlikėjų „Keane“ arba „King Charles“. Kadangi pastarasis ne pirmą kartą atvykusiems jau buvo pažįstamas iš pernykščio renginio, didžiausią minią pritraukė būtent britų piano-roko meistrai. Jie Salacgrivai pateikė pusantros valandos grojaraštį, kuriame jaukiausiai turėjo jaustis klausytojai, susipažinę su naujausiu grupės albumu „Strangeland“. Žinoma, buvo galima išgirsti ir visus didžiausius hitus kaip kad „Somewhere Only We Know“, „Is It Any Wonder?“ ar „Crystall Ball“. 

„Friendly Fires“ „Jump In A Pool“:

VIDEO: POSITIVUS FESTIVAL 2012 Friendly Fires

Šeštadienio rytas lankytojus pasitiko su vasariška saule, tik popiet nuvijo stiprus vasariškas lietus, daugelį muzikos mylėtojų privertęs išsitraukti lietpalčius ir po purvu pavirtusią festivalio teritoriją klampoti botais. Dar iki tol buvo galima suspėti pasidžiaugti tautiečių „Rasabasa“ pasirodymu, kuris buvo pasitiktas šūkiais „Lietuva“. 

Estiška „Instrumenti“ versija vadinasi „Evert and The Two Dragons“. Panašūs lengvo folko motyvai pritraukė visus šiauriečius kaimynus, o žymiausias jų kūrinys „Good Man Down“ galėtų pretenduoti į viso festivalio himno rinkimus. Vėliau didžiąją sceną užėmė Londono šokių muzikos atstovai „SBTRKT“ (paprasčiau galima sakyti subtractor), pasipuošę kaukėmis, jie pateikė gana smagų ir lengvą elektronikos užtaisą. 

Galutinai visus žolės likučius prie pagrindinės scenos ištrypė britų paprastojo roko atstovai „The Vaccines“. Nors kolektyvas teturi vieną albumą ir vos keletą atpažįstamų hitų, aplink netrūko marškinėliais su grupės logotipu pasipuošusių jaunuolių, kuriems, atrodo, tai buvo laukiamiausias festivalio akcentas. Sprendžiant iš minios šėlsmo skambant „If You Wanna“, nuvilti jie neliko.

Visgi kiek subtilesnės gitarinės muzikos gerbėjai labiausiai laukė „Wild Beasts“ Nors ir gavę ne pagrindinę sceną bei kovoję su šiokiais tokiais techniniais nesklandumais, anglų šiauriečiai lūkesčius pateisino su kaupu – su jais praleista valanda tapo įsimintiniausiu viso savaitgalio epizodu. 

Pagrindiniai šeštadienio koncertai – pasaulinio lygio žvaigždės. Romantiškiausią ir bene šilčiausią sutiktą pasirodymą pateikė Damien Rice. Vienišas, paskendęs blausiose scenos šviesose ir vos akustine gitara savo balsui pritardamas, atlikėjas užbūrė itin gausiai jo palaikyti susirinkusią publiką. Po visų labiausiai lauktos „The Blower‘s Daughter“, paįvairintos improvizuota Radiohead „Creep“ versija, Damienas Rice'as sulaukė bene vienintelio nesurepetuoto iškvietimo bisui viso savaitgalio metu.

Damienas Rice'as „The Blower‘s Daughter“:

VIDEO: Damien Rice - The Blower's Daughter (Positivus 2012)

Festivalio pagrindinę programą užbaigė Velso roko veteranai „Manic Street Preachers“, Salacgrivoje svečiavęsi jau antrąjį kartą. Kolektyvas keliavo per savo 25 metus trunkančios karjeros grojaraštį, pateikdamas visus žymiausius hitus bei keletą naujesnių kūrinių. Pritrūkę erdvės išsikrauti, lankytojai dar galėjo puikiai praleisti laiką prie „Red Bull Music Academy“ scenos ar tiesiog paplūdimyje, kur vakarėlis tęsėsi iki paryčių. 

„Manic Street Preachers“ „If You Tolerate This, Your Children Will be Next“ :

VIDEO: If You Tolerate This Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers @ Positivus 20120721

Šiųmetis „Positivus“ festivalis dar kartą įrodė, jog Salacgriva kartą per metus tampa viso regiono muzikos sostine. Vaizdingoje pakrantėje įsikūręs uostas kasmet pritraukia ryškiausias žvaigždes, čia jau yra svečiavęsi „Muse“, „Moby“ ar „Fatboy Slim“, o organizatoriai kalba apie renginio pratęsimą iki trijų dienų jau kitąmet. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką