15min be reklamos
2023 03 08, 17:07

Princas Harry ir M.Markle pakrikštijo dukrą Lilibet: karališkoji giminė – kviesta, bet neatvyko

Sasekso hercogų šeimos gyvenimą paženklino svarbi šventė: praėjusį penktadienį princas Harry (38) ir Meghan Markle (41) pakrikštijo 1 metų 9 mėnesių dukrelę Lilibet Dianą. Nedidelė ir intymi krikštynų ceremonija įvyko šeimos namuose Montecito mieste, Kalifornijoje, praneša „People“.
Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais Archie ir Lilibet
Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais Archie ir Lilibet / Alexi Lubomirski ir Scanpix nuotr.

Žinią, kad Meghan Markle ir princas Harry Kalifornijoje pakrikštijo dukrą, žurnalui „People“ patvirtino Sasekso hercogo ir hercogienės atstovas spaudai.

„Galiu patvirtinti, kad princesę Lilibet Dianą penktadienį, kovo 3 d., pakrikštijo Los Andželo arkivyskupas Johnas Tayloras“, – leidiniui sakė jis.

Po krikštynų Lilibet Diana pirmą kartą pavadinta princese. Po to, kai 2022-ųjų rugsėjį mirus karalienei Elžbietai II monarchu tapo Karolis III, jo anūkams Archie ir Lilibet pagal 1917 m. karaliaus Jurgio V nustatytas taisykles buvo suteikti princo ir princesės titulai.

Stopkadro nuotr./Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais
Stopkadro nuotr./Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais

Tradiciškai karališkojoje šeimoje gimę vaikai krikštijami vienoje iš karališkųjų rezidencijų. Pavyzdžiui, pirmagimio Archie krikštynų ceremoniją Harry ir Meghan 2019 m. liepą surengė Vindzoro pilyje.

Vis tik po dukters Lilibet gimimo pora nusprendė nevykti į Jungtinę Karalystę. Tuomet šaltiniai teigė, kad jie „greičiausiai“ pasirinks ceremoniją Kalifornijoje, netoli savo Montecito namų.

Anot „People“ šaltinio, Sasekso hercogai į šventę pakvietė ir kilminguosius giminaičius iš Jungtinės Karalystės – karalių Karolį III, karalienę konsortę Kamilą, Velso princą Williamą ir princesę Kate Middleton, tačiau jie nedalyvavo.

Leidinio informatorius taip pat pasakojo, kad kovo 3-ąją vykusioje krikštynų šventėje dalyvavo 20-30 svečių, įskaitant Meghan motiną Dorią Ragland, Lilibet krikštatėvį aktorių Tylerį Perry ir neįvardytą krikštamotę. Po oficialios ceremonijos dalyvių laukė popietė su maistu ir šokiais, kurių metu šventės kaltininkė mėgavosi šokiu su vyresniuoju broliu Archie.

Lilibet Dianos krikštatėvis T.Perry dar praėjusią savaitę buvo pastebėtas atvykstantis į Montecito. Į ceremoniją iš savo namų Atlantoje jis atskrido privačiu lėktuvu, o kartu su juo keliavo 10 asmenų gospelo choras. Ceremonijos metus choristai giedojo „Oh Happy Day“ ir „This Little Light of Mine“ – dainą, kuri skambėjo ir per Sasekso hercogų vestuves.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lilibet Diana Mountbatten-Windsor
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lilibet Diana Mountbatten-Windsor

Kad T.Perry taps Lilibet Dianos krikštatėviu, paaiškėjo gruodį. Paskutiniame „Netflix“ dokumentinio serialo „Harry & Meghan“ epizode atskleista, kad 2021 m. birželio 4 d. Santa Barbaroje gimus dukrai, princas Harry ir Meghan Markle paprašė jo imtis šios pareigos.

T.Perry pasakojo, kad Harry ir Meghan „telefonu kalbėjo gana rimtai“, nors paprastai jų pokalbiai būna lengvesni.

„Aš sakau: „Gerai, kas vyksta?“ Jie atsakė: „Na, mes norėtume, kad tu būtum Lili krikštatėvis“. Aš sakau: „Oho“, – tęsė T.Perry, porai pasiūlęs savo namus Kalifornijoje ir suteikęs kitokios pagalbos, kai jie 2020 m. išvyko iš Jungtinės Karalystės. – Turėjau minutėlę pagalvoti, kad tai įsisąmoninčiau.“

„Ir pagalvojau: 'Man būtų garbė. Man būtų absoliuti garbė“, – pridūrė jis.

Žmonės.lt primena, kad Kalifornijoje gyvenanti pora, kuri, didėjant vidinei įtampai, 2020-aisiais pasitraukė iš britų monarchijos, „neseniai sulaukė elektroninės korespondencijos iš Jo Didenybės kanceliarijos dėl karūnavimo“, britų laikraščiui „Sunday Times“ sakė poros atstovas.

„Ar [Sasekso] kunigaikštis ir kunigaikštienė dalyvaus, šiuo metu neatskleisime“, – pridūrė jis, naudodamas jų oficialius titulus.

Pranešimas paskelbtas 38-erių Hariui vis labiau tolstant nuo tėvo, brolio princo Williamo ir kitų šeimos narių. Apie pašlijusius šeimos santykius jis atsivėrė savo atsiminimų knygoje „Atsarginis“ (Spare), „Netflix“ platformos dokumentiniame seriale ir daugybėje interviu.

Vėliausiuose viešuose pasisakymuose princas, kaip pranešama, traumų padarinius gydančiam specialistui sakė, kad jau seniai jaučiasi šiek tiek kitoks nei kiti karališkosios šeimos nariai, yra kilęs iš „iširusios šeimos“ ir stengiasi neperduoti traumos savo vaikams.

Sausį paskelbtuose kontroversiškuose memuaruose jis teigė, kad per vieną ginčą dėl Meghan brolis jį užpuolė.

„Scanpix“ nuotr./Princas Harry, princas Williamas
„Scanpix“ nuotr./Princas Harry, princas Williamas

Tuo metu praėjusį gruodį pasirodžiusiame dokumentiniame seriale pora dar kartą išsakė įvairias nuoskaudas, prieš tai apkaltinusi karališkąją šeimą rasizmu dėl komentarų apie jų dar negimusio sūnaus odos spalvą.

Praėjusią savaitę taip pat paaiškėjo, kad jie greitai nebeturės namų šeimos valdose Vindzore ir, tuo pačiu, bazės Jungtinėje Karalystėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką