Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 09, 08:02

Princas Harry nespėjo atsisveikinti su karaliene: atvyko valandą po žinios apie jos mirtį

Ketvirtadienį pasaulį sujaudino žinia apie itin prastą karalienės Elžbietos II sveikatą, o vėliau – ir apie mirtį. Dar iki liūdnos žinios paskelbimo karališkosios šeimos nariai išvyko pas britų monarchę, tarp jų – ir pareigų atsisakęs princas Harry. Deja, su senele atsisveikinti jis nebespėjo – į Škotijoje esančius Balmoralo rūmus atvyko praėjus beveik pusantros valandos po to, kai buvo pranešta apie karalienės Elžbietos II mirtį, praneša dailymail.co.uk.
Karalienė Elizabeth II ir princas Harry
Elžbieta II / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį po neįprasto Bakingamo rūmų pareiškimo apie karalienės Elžbietos II sveikatą pas motiną į Škotiją skubiai išvyko 73-ejų princas Charlesas su žmona Camilla, taip pat anūkas princas Williamas, 72-ejų princesė Anne, 62-ejų princas Andrew, 58-erių princas Edwardas, pranešė BBC. Į Škotiją pas karalienę išvyko ir princas Harry, tačiau paskutinį kartą su ja pasimatyti nebespėjo.

Bakingamo rūmai 18.30 (20:30 Lietuvos laiku – red. past.) pranešė apie ilgiausiai valdžiusios Didžiosios Britanijos monarchės mirtį. Tuo tarpu skrydžio duomenys rodo, kad Sasekso hercogo lėktuvas tuo metu vis dar buvo ore ir nusileido tik praėjus apie 15 minučių.

„Scanpix“/AP nuotr./Princas Harry
„Scanpix“/AP nuotr./Princas Harry

Po to jis buvo pastebėtas automobilyje, išvykstantis iš vietos šiek tiek po 19 val. vakaro. Galiausiai 19.52 val. jis atvyko į Škotijos dvarą, kur kartu su kitais karališkosios šeimos nariais gedi dėl karalienės mirties, rašo dailymail.co.uk.

Anot portalo šaltinių, su karaliene nespėjo pasimatyti ne tik princas Harry. Atsisveikinti prieš mirtį spėjo tik vyriausieji Elžbietos II vaikai – Velso princas Charlesas, dabar jau – karalius Charlesas III ir princesė Anne, kurie, monarchės būklei staiga pablogėjus, jau buvo Škotijoje.

Princas Andrew, princas Edwardas, jo žmona Sophie ir princas Williamas vakar privačiu lėktuvu išskrido iš Berkšyro į Aberdyną, tačiau Balmoralo rūmų laiku nepasiekė. Kembridžo hercogas pas monarchę vyko vienas – hercogienė Catherine liko Londone su vaikais.

Princas Harry į Balmoralą išvyko vienas, be savo žmonos Meghan Markle, su kuria turėjo dalyvauti ketvirtadienio vakarą Londone vykusiuose „WellChild“ apdovanojimuose. Buvo tikimasi, kad apdovanojimuose jis pasakys kalbą, pagerbiant drąsius sunkiai sergančių vaikų poelgius, tačiau jis atšaukė savo pasirodymą, kad aplankytų karalienę.

Sasekso hercogų atstovė leidiniui teigė, kad Meghan Markle gali prisijungti prie princo Harry Škotijoje vėliau, tačiau vėliau paaiškėjo, kad Meghan Markle liko Londone, bet nedalyvavo „WellChild“ apdovanojimuose. Kaip teigia BBC karališkasis korespondentas Nicholas Witchellis, Meghan galėjo vengti kelionės į Škotiją baimindamasi, kad kiti karališkosios šeimos nariai ją sutiks ne itin šiltai.

Penktadienį skynews.com pranešė, kad princą Harry ryte pro pagrindinius karališkosios rezidencijos Škotijos aukštikalnėse vartus išlydėjo jo apsaugos komanda.

Primename, kad 96 metų monarchę nuo praėjusių metų spalio kamavo sveikatos problemos, dėl kurių jai buvo sunku vaikščioti ir stovėti.

„Šį rytą dar kartą įvertinę karalienės sveikatos būklę jos gydytojai yra sunerimę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomenduoja, kad ji būtų toliau prižiūrima medikų“, – ketvirtadienį rašyta Bakingamo rūmų pareiškime.

„Karalienė ir toliau patogiai laiką leidžia Balmorale, savo valdose Škotijos aukštikalnėse“, – , pridūrė rūmai.

Rūmų pareiškimas apie karalienės sveikatą buvo labai neįprastas.

„Rūmai neskelbia pranešimų apie karalienės sveikatą, nebent tai būtų labai svarbu“, – britų transliuotojui BBC sakė karališkosios šeimos reikalų komentatorius ir rašytojas Robertas Hardmanas.

Pastarasis pranešimas buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai karalienė atšaukė savo Slaptosios tarybos posėdį, ir jai buvo liepta pailsėti.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

„Scanpix“ nuotr./Princai Williamas, Andrew ir Edwardas atvyksta aplankyti karalienės Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Princai Williamas, Andrew ir Edwardas atvyksta aplankyti karalienės Elizabeth II

Prie karalienės Elžbietos II rezidencijos Bakingamo rūmuose Londone ima rinktis karališkosios šeimos gerbėjai.

Rugsėjo 8-osios vakarą pasauliui galiausiai pranešta, kad karalienė Elžbieta II mirė. Žinią paskelbė Bakingamo rūmai.

„Karalienė mirė Balmoralo pilyje šią popietę.

Karalius ir karalienė konsortė (titulą paveldėjęs princas Charlesas ir jo žmona Camilla – red. past.) šį vakarą liks Balmorale ir į Londoną grįš rytoj“, – rašoma rūmų išleistame pranešime.

Žmonės rinkosi nepaisydami itin prasto oro. Dalis žmonių būriavosi tiesiai prie rūmų vartų, kiti – ant karalienės Viktorijos memorialo laiptų.

Besirenkantys žmonės neslėpė nerimo dėl suprastėjusios monarchės sveikatos.

„Scanpix“ nuotr./Minia prie Bakingamo rūmų
„Scanpix“ nuotr./Minia prie Bakingamo rūmų

Penktadienio rytą turėjusi vykti tradicinė Sargybos pasikeitimo ceremonija prie Bakingamo rūmų buvo atšaukta, praneša BBC.

Rūmų prieigose, kur įprastai būna iškabinami labai svarbūs pranešimai, pastatytas plakatas, skelbiantis, jog kasdien vykstanti ir minias turistų sutraukianti ceremonija penktadienį nevyks.

Kanalas „BBC One“ įprastą programą pakeitė nesustojančia žinių laida, kurioje kalbama apie karalienės sveikatą. Įprasta programa sustabdyta iki 18 val. Jungtinės Karalystės laiku (20 val. Lietuvos laiku).

Visos „BBC One“ laidos, kurios turėjo būti transliuojamos šiandien, rodomos antrajame BBC kanale.

„Visa šalis labai susirūpinusi“

Pastarasis pranešimas apie karalienės sveikatą buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai karalienė atšaukė savo Slaptosios tarybos posėdį, ir jai buvo liepta pailsėti. Antradienį savo vasaros rezidencijoje Škotijoje, Balmoralo rūmuose, ji priėmė premjero Boriso Johnsono atsistatydinimą ir susitiko su Liz Truss, kurios paprašė suformuoti naują vyriausybę.

Naujoji Jungtinės Karalystės premjerė savo ruožtu socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad visa šalis susirūpinusi dėl karalienės sveikatos.

„Visa šalis labai susirūpinusi dėl šiandien per pietus iš Bakingamo rūmų mus pasiekusių naujienų“, – pasirodžius karališkųjų rūmų pareiškimui tviteryje parašė L.Truss.

„Mano mintys – ir visos Jungtinės Karalystės žmonių mintys – šiuo metu yra su Jos Didenybe karaliene ir jos šeima“, – pridūrė ji.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

Šiais metais Elžbieta II paminėjo 70-ąsias valdymo metines. Pastaraisiais mėnesiais ji vis dažniau perduodavo pareigas savo įpėdiniui princui Charlesui ir kitiems karališkosios šeimos nariams.

Karalienė prisipažino, kad šių metų pradžioje persirgusi COVID-19 liga jautėsi „išsekusi“. Tais retais atvejais, kai pasirodydavo viešumoje, ji vaikščiojo pasiramsčiuodama lazdele.

Po Londone vykusią gėlių parodą „Chelsea Flower Show“ Elžbieta II važinėjo sėdėdama golfo automobilyje.

Birželio pradžioje ji dukart pasirodė viešumoje per keturias dienas trukusias jos karūnavimo 70-mečio paminėjimo iškilmes.

Tačiau net ir tada ji buvo priversta praleisti pamaldas, skirtas jos valdymo jubiliejui, ir popmuzikos žvaigždžių koncertą prie Bakingamo rūmų.

Vis tik karalienė pasirodė balkone kartu su savo tiesioginiais įpėdiniais – princu Charlesu, jo sūnumi Williamu ir anūku George'u.

Į Balmoralo dvarą monarchė išvyko po pranešimų, kad jos privačioje valdoje prie laiptų buvo įrengtas keltuvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką