Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 10, 21:10

Princas Williamas išleido pirmąjį pareiškimą po karalienės mirties: jautri padėka močiutei

Naujasis Jungtinės Karalystės sosto įpėdinis, Velso princu šeštadienį paskelbtas princas Williamas išleido pirmąjį oficialų pranešimą po karalienės Elžbietos II mirties. Jame princas dėkojo jai už parodytą pavyzdį ir leidosi į prisiminimus.
Princas Williamas, karalienė Elizabeth II
Princas Williamas, karalienė Elizabeth II / Instagram / Scanpix nuotr.

Naujojo Velso princo ir sosto įpėdinio Williamo pareiškimu pasidalinta oficialioje britų karališkosios šeimos „Instagram“ paskyroje.

„Ketvirtadienį pasaulis neteko išskirtinės lyderės, kurios atsidavimas šaliai, valdomoms teritorijoms ir Tautų sandraugai buvo absoliutus. Per ateinančias kelias dienas dar daug bus pasakyta apie jos istorinio valdymo laikotarpio reikšmę.

Aš, kita vertus, netekau močiutės. Nors ir gedžiu dėl jos netekties, kartu jaučiuosi ir nepaprastai dėkingas. Turėjau privilegiją semtis jos išminties ir palaikymo keturis dešimtmečius. Mano žmona dvidešimt metų turėjo jos palaikymą. Mano trys vaikai su ja galėjo praleisti atostogas ir sukurti prisiminimus, kurie jų širdyse išliks visą gyvenimą.

Ji buvo šalia visomis laimingiausiomis mano gyvenimo akimirkomis, taip pat ir sunkiausiais momentais. Žinojau, jog ši diena ateis, bet turės praeiti šiek tiek laiko, kad gyvenimas be Močiutės mano mintyse taptų realybe.

Dėkoju už kilnumą ir meilę, kurią ji parodė mano šeimai ir man. Taip pat nuo visos savo kartos esu dėkingas jai už pareigos ir orumo pavyzdį, kuris atėjo iš kitos epochos, bet kartu ir buvo artimas mums visiems.

Mano močiutė yra pasakiusi, kad gedulas yra kaina, kurią sumokame už meilę. Visas liūdesys, kurį jausime per ateinančias savaites parodys meilę, kurią jautėme savo išskirtinei karalienei. Gerbsiu jos atminimą remdamas savo tėvą karalių visais įmanomais būdais“, – rašoma princo Williamo pranešime.

Tėvui tapus karaliumi, sosto įpėdiniui princui Williamui teks imtis daugiau karališkųjų pareigų, ypač jo broliui Harry atsisakius, o dėdei Andrew – iš esmės netekus savo pozicijos karališkojoje šeimoje.

Williamas užaugo stipriai nujausdamas apie savo būsimas pareigas, mat Charleso III (Karolio III) valdymas neišvengiamai bus trumpesnis nei jo motinos karalienės Elžbietos II.

Senstant naujajam karaliui, Williamas bus dar labiau matomas viešumoje, ruošdamasis vėlesniam karaliaus vaidmeniui, sakė Londono universiteto koledžo vyriausybės ir konstitucijos profesorius Robertas Hazellas.

„Williamas turės prisiimti didesnę dalį krūvio, todėl neabejoju, kad Williamas įgaus vis daugiau karališkųjų pareigų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II, princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherinė su vaikais
AFP/„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II, princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherinė su vaikais

40 metų Williamas iki šiol sugebėjo susikurti ganėtinai uždarą gyvenimą imdamasis karinių ir civilinių darbų bei susilaukęs trijų vaikų su žmona Catherine, kuri yra populiari visuomenėje.

Jie žinomi kaip Kembridžo hercogas ir hercogienė, o dabar, po karalienės mirties, taip pat bus vadinami Kornvalio hercogu ir hercogiene.

Pora aktyviai pasisako psichinės sveikatos klausimais.

Jiedu taip pat gina aplinkos apsaugą ir išsaugojimą, parodydami šiuolaikiškesnį senovinės institucijos veidą.

„Manau, kad dauguma žmonių mano, kad Williamas ir Kate sudarys puikią komandą ir bus puikūs karalius bei karalienė“, – sakė apie britų karališkąją šeimą rašantis Philas Dampieras.

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elžbietos II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Karolis III.

Šeštadienį oficialiai monarchu paskelbtas Karolis III sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki šiol turėjo karaliumi tapęs Karolis III.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką