15min be reklamos
2022 10 30, 17:38

Režisierius tikėjosi ne to: 45 filmai, kurie Kanų kino festivalyje buvo nušvilpti

Didžiausias kiekvieno režisieriaus noras – kad jų kūriniai pasiektų ir paliestų savo auditoriją. Tačiau ne visi filmai būna sutikti išskėstomis rankomis. Šioms kino juostoms nepavyko sužavėti kone garsiausio filmų festivalio – Kanų – publikos: jos buvo nušvilptos. Kad ir kaip būtų keista, sąraše puikuojasi ir kai kurios juostos, šiandien laikomomis kultinėmis.
Kadrai iš Kanų kino festivalyje nušvilptų filmų Tik prenumeratoriams
Kadrai iš Kanų kino festivalyje nušvilptų filmų / „Scanpix“, Vida Press nuotr.

Joks renginys taip neaukština kino meno formos kaip Kanų kino festivalis. Jame rodomi tik ypač kruopščiai atrinkti filmai iš drąsiausių kūrėjų, o kviestinė publika itin atidžiai prižiūri festivalio reputaciją. Ši itin kruopšti atranka ir aistringi žiūrovai dažnai turi savo kainą – poliarizuojantys filmai dažnai čia sutinkami švilpimu. Negatyvios reakcijos – būtina Kanų kino festivalio dalis, nes jos padidina džiaugsmingo kitų filmų priėmimo svarbą.

Daugybei kino kūrėjų švilpesiai Kanuose – toli gražu ne nuvilianti reakcija. Tai ne visada reiškia, kad filmas buvo blogas, atvirkščiai – nemažai jų vėliau laimėjo Auksinę palmės šakelę. Štai 45 tokių filmų pavyzdžiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką