15min be reklamos
05 15

Šeimos prakeiksmo ženklas ar rasizmo simbolis? Ką slepia Jackie Kennedy vestuvinė suknelė

Buvusios JAV pirmosios ponios Jacqueline Kennedy vestuvinė suknelė – tai ne tik šeštojo dešimtmečio „New Look“ silueto elegancija ir prašmatnumas, bet ir daug gilesnis istorinis simbolis. Suknelė simbolizuoja politines Kennedy klano ambicijas ir suknelės dizainerės afroamerikietės Ann Lowe istoriją, apie kurią daugelis žmonių nežino.
Jackie Kennedy vestuvinė suknelė
Jackie Kennedy vestuvinė suknelė / Vida Press nuotr.

1960 m. Johnas Fitzgeraldas Kennedy tapo jauniausiu kada nors išrinktu JAV prezidentu. Prieš tai, būdamas išrinktuoju senatoriumi, Jackas vis dar neturėjo to, ko labai reikėjo būsimam prezidentui: žmonos ir vaikų. Viskas pasikeitė 1953 m. rugsėjo 12 d., kai jis vedė Jacqueline Lee Bouvier.

Vestuvės buvo Johno tėvo Josepho Kennedy kruopščiai surengtas spektaklis aukštuomenei, kuriuo buvo siekiama, jog šis kada nors taptų JAV prezidentu.

Ceremonijoje buvo 600 diplomatų, senatorių ir kitų viešų svečių. Du tūkstančiai gerbėjų sveikino iš bažnyčios išeinančią porą, o 900 svečių, jau nekalbant apie pakviestą žiniasklaidą, džiaugėsi vestuvių vakarėliu.

Kiekviena vestuvių detalė turėjo būti patvirtinta vyresniojo Kennedy. Net nuotakos suknelė. Tai – suknelės istorija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką