15min be reklamos

Seniausiam šuniui pasaulyje sukako 31-eri: gimtadienio vakarėlyje – 100 gerbėjų iš viso pasaulio

Portugalijoje gyvenantis Bobi yra ne tik seniausias gyvas pasaulio šuo – jam priklauso seniausio kada nors gyvenusio šuns titulas. Į Gineso rekordų knygą keturkojis pateko būdamas 30 metų, o gegužės 11-ąją atšventė net 31-ąjį gimtadienį!
Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi
Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį Bobio šeimininkas Leonelis Costa (38) Gineso rekordų atstovams sakė, kad Bobiui surengtas „labai tradicinis“ portugališkas vakarėlis.

Vis tik seniausio pasaulio šuns gimtadienis – ypatingas: pažymėti 31-osios Bobio gimimo dienos į Konkeiros kaimą Portugalijoje atvyko daugiau nei 100 žmonių. Šuns rekordininko gerbėjų esama visame pasaulyje, o dalis jų nepatingėjo atskristi į šventę iš kitų šalių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi

Bobiui, kuris valgo tik žmonių maistą, iš vietinių tiekėjų buvo užsakyta mėsos ir žuvies, kad vaišėmis jis galėtų pasidalyti su svečiais.

Bobi gimė 1992 m. gegužės 11 d. savo šeimos ūkyje. Jis - grynaveislis Alantėjos mastifas, portugalų piemenų sarginis šuo, kurio įprastinė gyvenimo trukmė yra 12–14 metų. Vis tik jis sugebėjo nugyventi daugiau nei du kartus ilgiau!

Gineso rekordą ir seniausio šuns pasaulyje titulą Bobi pelnė šių metų vasario 1 dieną. Apie Bobio egzistavimą sužinota praėjus 2 savaitėms po to, kai seniausiu gyvu šunimi pasaulyje buvo pripažintas 23 metų Spike'as.

Bobi taip pat yra ilgiausiai kada nors išgyvenęs šuo. Jis pagerino beveik šimtmečio senumo rekordą, iki tol priklausiusį australų piemenų šuniui Blujui, kuris nugaišo 1939 metais, būdamas 29 metų ir penkių mėnesių amžiaus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi

Šiuo metu Bobi yra tikra žvaigždė. Šuniuką nuo aštuonerių auginantis L.Kosta pasakojo, kad augintinio gyvenimas stipriai pasikeitė nuo tada, kai jis pelnė rekordus.

„Sulaukėme daugybės žurnalistų ir žmonių iš viso pasaulio, atvykusių nusifotografuoti su Bobiu. Jie atvyko iš visos Europos, taip pat JAV ir net Japonijos“.

2018 m. Bobi turėjo sveikatos problemų, tačiau iš jų išsikapstė. Nors dabar šuo yra geros sveikatos, jis turi tam tikrų su amžiumi atsirandančių regėjimo ir judėjimo problemų, tad jo šeimininkas nerimauja dėl streso, kurį gali sukelti atėjusi šlovė.

„Buvo padaryta daug nuotraukų, jam teko daug kartų atsistoti ir atsikelti. Jam nebuvo lengva“, – sakė L.Costa.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gineso rekordininkas – seniausias pasaulio šuo Bobi

Vis tik Bobio savininkas neslepia pasididžiavimo ir tikina, kad augintinio tapimas Gineso rekordininku yra „didžiulis džiaugsmas“.

„Bobi visus šiuos metus buvo karys. Tik jis pats žino, kaip jam pavyko išsilaikyti. Tai turėjo būti nelengva, nes vidutinė šuns gyvenimo trukmė nėra tokia ilga. Jei jis kalbėtų, tik jis pats galėtų paaiškinti šią sėkmę, – prieš kelis mėnesius sakė L.Costa. – Esame labai laimingi ir dėkingi gyvenimui už tai, kad 30 metų leido mums turėti Bobį savo kasdienybėje.“

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką