15min be reklamos
2022 10 31, 17:20

Siaubo filmai, kuriuos įkvėpė tikros istorijos: tai žinant žiūrėti bus dar baisiau

Siaubo filmų būna įvairiems skoniams – vienuose vaizduojamas susidūrimas su antgamtinėmis jėgomis, kituose siautėja serijiniai žudikai, o treti pasakoja apie ryklių ar krokodilų užpultus žmones. Kartais po tokių juostų užmigti nelengva, bet nusiraminame prisimindami, kad tai tik filmas, o ne tikrovė. Tačiau minėtas teiginys – ne visada tiesa. Nemažą dalį šių filmų įkvėpė tikros istorijos, taigi vaizduojamą siaubą kažkas išgyveno realybėje. Pateikiame net keliasdešimt tokių pavyzdžių.
Kadrai iš siaubo filmų, kuriuos įkvėpė tikros istorijos Tik prenumeratoriams
Kadrai iš siaubo filmų, kuriuos įkvėpė tikros istorijos / Vida Press nuotr.

27. „Košmaro Guobų gatvėje“ serija („A Nightmare on Elm Street“, 1984, 1985, 1987, 1988, 1989, 1991)

Ar galite patikėti, kad žudiką Fredį Kriugerį, medžiojantį paauglius miegant, taip pat įkvėpė tikra istorija? Pasirodo, „Košmaras Guobų gatvėje“ pagrįstas serija straipsnių, kuriuos aštuntajame dešimtmetyje išspausdino „Los Angeles Times“. Juose rašoma apie jaunus pabėgėlius iš Pietryčių Azijos, kurie mirė miegodami. Teigiama, kad daugelis vyrų netgi stengdavosi neužmigti dėl košmarų, kurie, kaip bijojo, galėjo baigtis mirtimi. 1981 m. miegodami iš viso mirė 26 vyrai.

„Scanpix“ nuotr./Kadras iš filmo „Košmaras Guobų gatvėje“
„Scanpix“ nuotr./Kadras iš filmo „Košmaras Guobų gatvėje“

Vieną berniuką, kurio šeima išgyveno Kambodžos Mirties laukuose, taip pat kamavo baisūs košmarai – jam atrodė, kad kažkas jį persekioja miegant.

„Jis bijojo, kad jei užmigs, jį persekiojanti būtybė jį pagaus, todėl stengėsi nemiegoti ištisas paras. Kai jis pagaliau užmigo, tėvai manė, kad ši krizė baigėsi. Tuomet vidury nakties jie išgirdo klyksmą. Kai jie priėjo prie jo, jis jau buvo miręs. Jis mirė vidury košmaro“, – 2014 m. „Cinemablend“ pasakojo režisierius Wesas Cravenas.

Beje, 2010-aisiais pasirodė nauja filmo versija, tačiau verčiau žiūrėkite originalą – jam niekas neprilygs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką