TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Stepheno Kingo knygos padarė didžiulę įtaką vienam iš pagrindinių „Naujųjų mutantų“

Nors komiksų knygų filmai turi tendenciją demonstruoti supergalias kaip įdomias ir šaunias, režisierius Josh Boone savo naujausiame filme, siaubo mokslinėje fantastikoje „Naujieji mutantai“ (angl. „New Mutants“), superherojus bei jų galias pristato naudodamas šiek tiek kitokią taktiką.
Kadras iš filmo „Naujieji mutantai“
Kadras iš filmo „Naujieji mutantai“ / Du Kine nuotr.

Tamsioje, pavojingoje ir nenuspėjamoje istorijoje „Naujieji mutantai“ pagrindiniai personažai yra grupė paauglių, kurie ne tik turi labai pavojingas galias, bet ir pasirodo esantys nepajėgūs jas suvaldyti, o tai gresia mirtimi jiems patiems bei aplinkiniams.

Puikus to pavyzdys yra vienas iš mutantų Samuelis Guthrie, dar žinomas Patrankos sviedinio (angl. „Cannonball“) pravarde, superherojus, pasirodęs amerikiečių komiksuose „Marvel Comics“ kartu su Iksmenais, kurio vaidmenį filme atlieka aktorius Charlie Heaton. Kontrolės praradimas šiam veikėjui reiškia energijos generavimą iš kojų ir nekontroliuojamą skriejimą aplink – štai kodėl kurdamas šį personažą filmo režisierius sėmėsi įkvėpimo vieno didžiausių siaubo meistrų Stepheno Kingo kūryboje.

Du Kine nuotr./Kadras iš filmo „Naujieji mutantai“
Du Kine nuotr./Kadras iš filmo „Naujieji mutantai“

Tiksliau, dviejose Stepheno Kingo knygose, pagal kurias buvo sukurti 1984-ųjų metų siaubo filmas „Padeganti žvilgsniu“ (angl. „Firestarter“) bei 1976-ųjų ar 2013-ųjų siaubo trileris „Kerė“.

Ir nors visi pagrindiniai „Naujųjų mutantų“ personažai yra pavojingi, tačiau būtent Samuelis Guthrie yra ypatingas atvejis, atsižvelgiant į jo ypatingą „dovaną“, sprogstamą galią, greitį ir veikimo diapazoną. Jis iš esmės virsta žmogus-raketa, sunaikinančia viską, kas patenka jo kelyje ir, nors pats tuo metu yra nepažeidžiamas, tačiau kaskart bandydamas sustoti jis gali smarkiai susižeisti.

„Neturėdamas galimybės valdyti savo mutantinių sugebėjimų, Samuelis bijo to, ką gali padaryti. Plius tikrai nepadeda prisiminimai apie baisius dalykus, kuriuos jis padarė praeityje“, – sako filmo režisierius ir scenarijaus autorius J.Boone.

„Tiems, kure nėra susipažinę su šiomis Stepheno Kingo knygomis, abi yra apie jaunus personažus, kurie tam tikru mastu tampa savo natūralių sugebėjimų aukomis.“ – tęsia režisierius. „Karė gali protu judinti daiktus ir jos galios pamažu prabunda po daugelio metų siaubingos prievartos namuose. O Padeganti žvilgsniu valdo pirokinezę ir savyje neša neįtikėtiną kaltę dėl praeities gaisrų.“

Du Kine nuotr./Kadras iš filmo „Naujieji mutantai“
Du Kine nuotr./Kadras iš filmo „Naujieji mutantai“

Tęsdamas J.Boone paaiškino, kad jis naudojo šias knygas kaip atskaitos taškus kurdamas Samuelio Guthrie mentalitetą, kad suteiktų jam tam tikrą perspektyvą.

„Kai sakau, kad remiuosi Stephenu Kingu, aš iš tikrųjų turiu omenyje tai, kaip jis elgiasi savo knygose su vadinamomis superherojų galiomis, nes ir man tai yra dalykai, kurie būtų kur kas siaubingesni, daug labiau paralyžiuojantys ir bauginantys nei „kieti“ ar šaunūs“, – režisierius lygina savo kūrybą su kitais „Marvel“ kino visatos herojais.

Tikslios detalės apie tai, kad nutiko Samueliui Guthrie ir trauma, kurią jis patyrė prieš atsidurdamas specialioje ligoninėje, kol kas laikoma paslaptyje, tačiau jau netrukus bus atskleista žiūrovams, nes kupinas siaubo, fantastinis nuotykių filmas „Naujieji mutantai“ kinuose nuo rugsėjo 4 d.

Filmo anonsas:

VIDEO: NAUJIEJI MUTANTAI | kinuose nuo rugsėjo 4 d. | Oficialus anonsas [HD] | 2020

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius