2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Taylor Swift laimėjo bylą dėl seksualinio priekabiavimo

JAV popmuzikos žvaigždė Taylor Swift pirmadienį turėjo puikią priežastį švęsti, nes laimėjo bylą dėl priekabiavimo, iškeltą vienam dabar jau buvusiam radijo muzikos laidų vedėjui.
Taylor Swift
Taylor Swift / „Scanpix“ nuotr.

Prisiekusieji Denverio federaliniame teisme keturias valandas svarstė ir galiausiai palaikė dainininkę procese prieš Davidą Muellerį. Taylor Swift skundėsi, kad 2013 metais kartu fotografuojantis Davidas Muelleris graibė jos užpakalį.

Teismas priteisė Taylor Swift vieno dolerio vertės žalos atlyginimą, kaip ji to ir prašė. Vėliau išplatintame pareiškime 27 metų dainininkė padėkojo teismui ir savo advokatų komandai už tai, kad jie „kovojo už mane ir visus tuos, kurie jaučiasi seksualinio išpuolio nutildyti“.

„Pripažįstu, kad turiu privilegijų, kurios gyvenime ir visuomenėje duoda naudos, ir galiu sau leisti dideles išlaidas gindamasi teisme, kaip šis, – sakė dainininkė. – Tikiuosi padėti toms, kurių balsai turėtų būti išgirsti. Todėl ketinu ateityje aukoti daugybei organizacijų, kurios padeda seksualinių išpuolių aukoms apsiginti.“

Taylor Swift teisme pasakojo, kaip 2013-ųjų birželį prieš jos koncertą Denverio stadione „Pepsi Center“ į užkulisius atėjęs radijo didžėjus Davidas Muelleris griebė jai už sėdmenų. Dėl šių kaltinimų po dviejų dienų jį iš darbo atleido vietos radijo stotis KYGO.

„Ne“ reiškia „ne“

2015-ųjų rugsėjį Davidas Muelleris padavė Taylor Swift į teismą ir reikalavo 3 mln. JAV dolerių, nes dėl jos kaltės jis esą praradęs darbą ir pragyvenimo šaltinį. Vyras teigė, kad atlikėja verčiau turėjo skambinti policijai, o ne jo vadybininkams. Tačiau teismas vyro skundą atmetė.

Proceso metu Taylor Swift advokatas Dougas Baldridge'as prisiekusiesiems sakė, kad šios bylos pagrindinis klausimas – ar tokiam žmogui kaip Davidas Muelleris galima leisti pulti moteris.

„Ar tokiems agresoriams kaip ponas Muelleris galima leisti paduoti į teismą savo aukas?“ – prisiekusiųjų klausė teisininkas.

Jo teigimu, priteistas vienas doleris „yra be galo vertingas“. „Tai parodo, kad „ne“ reiškia „ne“. Tai pasako visoms moterims, kad jos sprendžia, kas nutiks jų kūnams“, – pažymėjo Dougas Baldridge'as.

Vėliau prie teismo rūmų advokatas žurnalistams sakė, kad „šiandien įvyko kai kas itin svarbaus“. „Tokiam žinomam žmogui, kaip Taylor Swift, prireikė atsistoti ir pasakyti „ne“. Tai labai daug reiškia kas ketvirtai moteriai, tampančiai seksualinių išpuolių auka“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką