Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 29, 19:59 Atnaujinta 2011 11 29, 21:25

Teismas paskelbė nuosprendį gydytojui Conradui Murray už netyčinį Michaelo Jacksono nužudymą

Antradienio, lapkričio 29-osios, vakarą padėtas taškas gydytojo Conrado Murray byloje. Los Andžele paaiškėjo, kokia bausmė medikui teko už Michaelui Jacksonui skirtą per didelę stipraus nuskausminamojo vaisto propofolio dozę, kuri atlikėjui buvo mirtina. CNN praneša, kad gydytojas C.Murray gavo maksimalią leistiną bausmę – ketverius metus kalėjimo.
Michaelo Jacksono gerbėjų džiaugsmas išgirdus prisiekusiųjų sprendimą
Michaelo Jacksono gerbėjų džiaugsmas lapkričio 7-ąją išgirdus prisiekusiųjų sprendimą / „Scanpix“ nuotr.

Velionio popkaraliaus M.Jacksono motina Katherine dar prieš baigiamąjį posėdį išreiškė viltį, kad C.Murray gaus maksimalią bausmę – ketverius metus nelaisvės valstijos kalėjime.

Los Andželo aukštesniojo teismo teisėjas Michaelas Pastoras antradienį turėjo nuspręsti, kokią bausmę gydytojui skirti – jis turėjo pasirinkti tarp lygtinio paleidimo ir iki ketverių metų įkalinimo kalėjime. Manyta, kad 58-erių C.Murray įkalinimo laiką gali gerokai patrumpinti tai, jog Kalifornijos kalėjimai yra perpildyti.

„Scanpix“ nuotr./Conradas Murray'us
Conradas Murray

Kaltintojams pasisekė įrodyti, kad C.Murray neatsargiai naudojosi chirurgijoje naudojamu nuskausminamuoju vaistu propofoliu, norėdamas pagelbėti M.Jacksonui užmigti. Dėl to dainininkas ir mirė. Teismo metu surinkti parodymai atskleidė, kad C.Murray duodavo propofolio M.Jacksonui beveik kasnakt du mėnesius iki atlikėjo mirties 2009-ųjų birželio 25-ąją. Tuo metu dainininkas aktyviai ruošėsi savo sugrįžimo koncertams Londone.

C.Murray kaltę prisiekusieji pripažino prieš tris savaites. Antradienį teisme išgirsti nuosprendžio planavo pasirodyti M.Jacksono motina ir keli jos vaikai.

M.Jacksonas mirė ne dėl vienintelio įvykio, jis mirė dėl visų aplinkybių, kurios tiesiogiai susijusios su C.Murray. Dėl daugelio sprendimų, kuriuos šis padarė.

Papildyta 20.58 val. Prieš paskelbdamas nuosprendį ilgoje kalboje teisėjas M.Pastoras susirinkusiesiems teismo salėje teigė jautęs atsakomybę nustatyti C.Murray tinkamą ir teisingą nuosprendį. „Yra tokių, kurie mano, kad gydytojas Murray yra šventasis, ir yra tokių, kurie mano, kad jis pats velnias. Jis nė vienas iš jų, jis – žmogus. Jis pripažintas kaltu dėl kito žmogaus mirties“, – sakė teisėjas, tvirtindamas, kad įsigilino tiek į C.Murray, tiek į M.Jacksono gyvenimo „knygas“.

„Deja, šiuo atveju svarbiausias jų skyrius – tas, kuriame rašoma apie M.Jacksono gydymą ar jo trūkumą. M.Jacksonas mirė ne dėl vienintelio įvykio, jis mirė dėl visų aplinkybių, kurios tiesiogiai susijusios su C.Murray. Dėl daugelio sprendimų, kuriuos šis padarė“, – kalbėjo M.Pastoras, pabrėždamas, kad medikas įsitraukė į siaubingą, protu nesuvokiamą mediciną.

Teisėjo teigimu, garso įrašas, kuriame girdimas prislopintas M.Jacksono balsas, buvo tarsi C.Murray „draudimo liudijimas“. „Jis buvo sukurtas norint slapčia įrašyti pacientą, kai jis buvo labiausiai pažeidžiamas. Negaliu įsivaizduoti to nutinkant nė vienam žmogui, nes tai šiurpus pasitikėjimo pažeidimas“, – tęsė M.Pastoras, pridurdamas, kad įrašas veikiausiai būtų pasiūlytas į prekybą, jei ne dainininko mirtis.

Teisiamo gydytojo C.Murray motina Milta Rush dar prieš posėdį teisėjui M.Pastorui nusiuntė laišką, kuriame prašo sūnui švelniausios bausmės. Jame moteris nurodo, kad ši „dilema“ įvyko dėl C.Murray atjautos ir minkštos širdies.

Kalbama, kad C.Murray kalėjime gali laukti susidorojimas, mat M.Jacksono gerbėjų yra ir ten.

Nejautė sąžinės graužimo

Teismo dokumentuose nurodoma, kad C.Murray visiškai nejautė sąžinės graužimo ar gailesčio dėl įvykdyto nusikaltimo ir „visiškai neprisiėmė jokios atsakomybės“. Beje, gydytojas nepasisakė teisme nei lapkričio 29-ąją, nei anksčiau, kuomet buvo lemiamas jo nuosprendis, leisdamas skirtingai interpretuoti tokį jo sprendimą. Tuo pat metu jis davė ne vieną interviu dokumentinei laidai, kurioje nurodė, kad jis už M.Jacksono mirtį neatsako. Gydytojas interviu vaizdavo kaip auką ne mirusįjį, o save patį.

Papildyta 21.25 val. „Nesijaučiu kaltas, nes nieko blogo nepadariau“, – C.Murray interviu ištrauką teisme citavo kaltintojai, akcentuodami, kad gydytojas dėl mirties kaltino patį M.Jacksoną ir tikino buvęs atlikėjo spąstuose. Į šiuos žodžius gynyba tikino, esą C.Murray galėjo būti daromas spaudimas dėl to, kad M.Jacksonas prastai užmigdavo, o jei atlikėjui nesisektų repetuojant, žlugtų visas grįžimo turas.

Nors kaltintojai pasiekė savo ir C.Murray buvo nuteistas maksimalia bausme, jie taip pat sieks, kad trims M.Jacksono vaikams tėvo mirtis būtų atlyginta finansiškai. 50-ies koncertų seriją Londono „O2“ arenoje jie vertina 100 mln. JAV dolerių (apie 260 mln. Lt), dar beveik 2 mln. JAV dolerių kainavo popkaraliaus laidotuvės, taip pat skaičiuojama, kad gydytojas turės atlyginti ir 10 proc. kasmet didėsiantį įsiskolinimą. Skaičiuojama, kad išėjus iš kalėjimo C.Murray skola M.Jacksono vaikams sieks apie 120 mln. JAV dolerių.

CNN pabrėžia, kad C.Murray, kuris veikiausiai niekuomet nebedirbs gydytoju, vargiai kada nors galės išmokėti visą sumą, tačiau tokios priemonės neleis jam pasipelnyti iš knygų, interviu ar kino projektų ateityje.

Nors gynyba bandė akcentuoti gydytojo gailestį ir sielvartą bei 20 metų trukusią gydytojo praktiką be nusižengimų, tai teisėjo nesušvelnino. Mėginimai paaiškinti, kad paleistas lygtinai gydytojas, nors ir nebegalėtų tiesiogiai dirbti su pacientais, galėtų jiems pasitarnauti konsultuodamas apie širdies veiklos priežiūrą ir ligų prevenciją. D.Conrado mediko licencija yra sustabdyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką