15min be reklamos
2023 02 27, 21:38

Uzbekų dainininkė dėl esą amoralaus klipo sulaukė bausmės: valdžia laikinai uždraudė koncertuoti

Autoritariškame Uzbekistane vienai populiariai dainininkei laikinai uždrausta rengti pasirodymus dėl internete išplatinto vaizdo įrašo, kuriame ji dainuoja su aukštakulniais auliniais, kūno spalvos tamprėmis ir didelio dydžio marškiniais.
Kaniza
Kaniza / „Instagram“ nuotr.

Artistai šioje Vidurinės Azijos šalyje pasirodymus gali rengti tik gavę licenciją iš vyriausybės, kaltinamos pagrindinių laisvių varžymu, nors vykdomos ir tam tikros reformos.

„Dainininkė Kaniza neseniai socialiniuose tinkluose paskelbė vaizdo įrašų, kuriuose elgiasi nepadoriai, pažeisdama elgesio etiką, propaguodama amoralias idėjas ir įžeisdama žiūrovus“, – pirmadienį paskelbė licencijas išduodanti vyriausybinė institucija „Uzbekconzert“.

Kanizos agentas naujienų agentūrai AFP sakė, kad dainininkė „tiesiog atliko dvi dainas per vieno restorano atidarymą“.

Dainininkės pasirodymai sustabdyti mėnesiui, „kad ji turėtų laiko pagalvoti ir padaryti teisingas išvadas“, AFP sakė Kultūros ministerija.

„Jei po mėnesio ji pasakys supratusi ir pažadės nebeskelbti tokių vaizdo įrašų, bus svarstoma jos paraiška [licencijai]", – priduriama pareiškime.

„Instagram“ nuotr./Kaniza
„Instagram“ nuotr./Kaniza

Nuo 2016 metų dirbantis Uzbekistano prezidentas Shavkatas Mirziyoyevas skatino reformas, kurios buvo sunkiai įsivaizduojamos valdant jo pirmtakui, tačiau vyriausybė išlieka autoritariška ir varžo raiškos laisvę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką