Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 17, 21:02

Vestminsterio salėje – „anūkų budynės“: princas Harry dėvėjo karinę uniformą

Šeštadienį vakare „šeimos budynes“ pakartojo velionės karalienės Elžbietos II anūkai princesės Beatrice ir Eugenie, Zara Tindall ir Peteris Philipsas, ledi Luiza Vindzor ir Severno vikontas Jamesas. Tarp jų – ir naujasis sosto įpėdinis princas Williamas ir nuo karališkųjų pareigų atsitraukęs jo brolis Harry. Pastarajam taip pat buvo duotas specialus leidimas vilkėti savo karinę uniformą.
Pakartotos karališkosios šeimos budynės
Pakartotos karališkosios šeimos budynės / „Scanpix“ nuotr.

Aštuoni karalienės anūkai įžengė į Vestminsterio salę ir lėtai ėjo link velionės močiutės Elžbietos II karsto, kad pradėtų budynes.

Karinę aprangą vilkėjo princai Williamas ir Harry. Jie dėvėjo vienodus juodus drabužius, tik Williamas – su mėlynu kaspinu.

„Scanpix“ nuotr./Princas Harry
„Scanpix“ nuotr./Princas Harry
„Scanpix“ nuotr./Princas Williamas
„Scanpix“ nuotr./Princas Williamas

Likusieji – princesės Beatrice ir Eugenie, Zara Tindall ir Peteris Philipsas, ledi Luiza Vindzor ir Severno vikontas Jamesas – vilkėjo juodus drabužius, panašius į tuos, kuriuos dėvėjo iš karto po karalienės mirties.

„Scanpix“ nuotr./„Šeimos budynės“ prie Elizabeth II karsto
„Scanpix“ nuotr./„Šeimos budynės“ prie Elizabeth II karsto

Jie apie 15 minučių budėjo prie karalienės karsto, kaip jų tėvai tai darė du kartus per pastarąją savaitę, paskutinį kartą – penktadienio vakarą.

Kaip ir daugelis karališkosios šeimos narių tądien, kai karalius Karolis III ir jo broliai bei seserys taip pat dalyvavo budynėse, kai kurie šeštadienio vakarą grįžo stebėti aštuonių karališkosios šeimos anūkų.

Tarp jų – princas Edvardas ir jo žmona Sofija, Vesekso grafas ir grafienė, kurių vaikai ledi Luiza Vindzor ir Severno vikontas Jamesas. Jie stovėjo Vestminsterio salės šone.

„Scanpix“ nuotr./„Šeimos budynės“ prie Elizabeth II karsto
„Scanpix“ nuotr./„Šeimos budynės“ prie Elizabeth II karsto

Penktadienį vakare Vestminsterio menėje „šeimos budynes“ prie karsto surengė Karolis III, jo sesuo princesė Anne ir broliai princai Andrew bei Edwardas.

Vadinamosios „princų budynės“, kuriose visi keturi karališkieji asmenys budi su paradinėmis karinėmis uniformomis, prasidėjo 18 val. 30 min. Grinvičo (21 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir truko 15 minučių.

Taip keturi velionės Elžbietos II keturi vaikai išreiškė pagarbą savo motinai.

Princui Harry, kuris dvi pamainas tarnavo britų kontingente Afganistane, kaip pranešama, taip pat buvo duotas specialus leidimas vilkėti savo karinę uniformą.

Šis sprendimas atrodo kaip dar viena karališkosios šeimos princui ištiesta alyvmedžio šakelė po jo ir jo žmonos Meghan pareikštų kaltinimų rasizmu.

Karalienės šeimai tenka gedėti viso pasaulio akivaizdoje, bet jauniausias karalienės sūnus Edwardas sakė: „Mus labai sujaudino užliejusi emocijų banga ir žmonių, pasistengusių išreikšti savo meilę, susižavėjimą bei pagarbą, skaičius.“

Princui Harry per atsisveikinimo su senele Elžbieta II ceremoniją anksčiau buvo paskelbtas draudimas dėl aprangos, mat jis nebėra dirbantis karališkosios šeimos narys.

Vis dėlto prasikaltusiam karalienės sūnui princui Andrew, iš kurio buvo atimti titulai, čia suteikta išimtis. Princui Andrew karinę uniformą buvo leista dėvėti kaip „specialų pagarbos karalienei ženklą“ stovint sargyboje prie Elžbietos II karsto „Princų budėjimo“ ceremonijos metu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto

Primename, kad Elžbietos II sūnus princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos, šių metų sausį atsisakė garbingų karinių ir labdaros pareigų, o karalienė iš jo atėmė titulus. Nuo tada Andrew nebelaikomas dirbančiu karališkosios šeimos nariu.

O štai princas Harry ir Meghan Markle 2020-aisiais paskelbė apie savo sprendimą atsisakyti karališkosios šeimos narių pareigų ir „dirbti, kad taptų finansiškai nepriklausomi“. Šis sprendimas reiškia, kad jie nebeatstovavo monarchei Elžbietai II ir nebevykdo karališkųjų pareigų. Oficialiai pareigas pora nustojo eiti tų pačių metų kovo pabaigoje.

97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elžbietos II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Karolis III.

Rugsėjo 10-ąją šeštadienį oficialiai monarchu paskelbtas Karolis III sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki šiol turėjo karaliumi tapęs Karolis III.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką