15min be reklamos
2023 02 27, 17:10

Vladimiras Putinas skyrė apdovanojimą Stevenui Seagalui: priežastis – „humanitarinė veikla“

Meilę Rusijai ne kartą demonstravęs Stevenas Seagalas (70) sulaukė įvertinimo iš Vladimiro Putino (70). Šis JAV aktoriui skyrė aukščiausią valstybinį apdovanojimą už jo „tarptautinę humanitarinę ir kultūrinę veiklą“, teigiama pirmadienį paskelbtame valstybės dekrete.
Vladimiras Putinas, Stevenas Seagalas
Vladimiras Putinas, Stevenas Seagalas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dokumente nurodoma, kad veiksmo filmų žvaigždei Stevenui Seagalui suteiktas Rusijos Draugystės ordinas, skelbia „Reuters“.

Dekrete paminėta S.Seagalo veikla tapus Rusijos užsienio reikalų ministerijos specialiuoju atstovu humanitariniams ryšiams su JAV ir Japonija.

Žinomas aktorius ir kovos menų specialistas jau seniai žavisi V.Putinu. Iš pastarojo 2016 m. gavo Rusijos pasą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas, Stevenas Seagalas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas, Stevenas Seagalas

Dažnai Rusijoje besilankantis S.Seagalas 2014 m. Maskvos įvykdytą Krymo regiono aneksiją palaikė „labai pagrįsta“, o 2021 m. įstojo į prokremlišką partiją. Negana to, jau prasidėjus plataus masto invazijai į Ukrainą, 2022-ųjų vasarą lankėsi Rusijos kontroliuojamoje Rytų Ukrainos dalyje, kur susitiko su Rusijos remiamų separatistų lyderiu.

2017-aisiais Ukraina uždraudė S.Seagalui penkeriems metams atvykti į šalį, kaip priežastį nurodydama nacionalinį saugumą.

2022-ųjų pavasarį S.Seagalas būtent Maskvoje šventė savo 70-ąjį gimtadienį. Socialiniuose tinkluose išplitusiame vaizdo įraše buvo matyti, kaip Rusijos elito kompanijos apsuptas Holivudo aktorius sako jai kalbą, skelbė dailymail.co.uk.

VIDEO: Seagal celebrated his birthday in a Moscow restaurant and supported Russia

Šalia aktoriaus S.Seagalo buvo aiškiai matyti propagandinės Rusijos valstybinės televizijos laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas, kuris atvirai palaiko Putino invaziją į Ukrainą. „Financial Times“ pranešė, jog vakarėlyje taip pat dalyvavo ir viena pagrindinių Rusijos žiniasklaidos magnačių – Margarita Simonyan.

Veiksmo filmų aktorius, palaikydamas V.Putiną ir jo sąjungininkus, publikai pasakė: „Kiekvienas iš jūsų esate mano šeima ir draugai. Myliu jus visus ir mes stovime kartu, išgyvename daug sunkių laikų per ilgą laikotarpį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką