2016 05 27

Plonu ledu vaikščioję NBA čempionai išgyveno ir grįžta į Oklahomą

NBA Vakarų konferencijos finalo penktosiose rungtynėse titulą ginantys „Golden State Warriors“ krepšininkai pasiekė pergalę 120:111 (25:21, 33:29, 23:27, 39:34) prieš „Oklahoma City Thunder“ ir sušvelnino serijos rezultatą 2-3.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mes dar neiname namo! Mes dar neiname namo!“ – šaukė Stephenas Curry, kurio 31 taškas išgelbėjo komandą nuo fiasko.

Lengva nebuvo. Nors „Warriors“ pirmavo 58:50 po dviejų kėlinukų, „Thunder“ pradėjo antrąją dalį spurtu 9:2 ir po kurio laiko pirmą kartą išsiveržė į priekį – 68:67.

„Warriors“ pirmavo ir po trijų ketvirčių (81:77), o lemiamą pradėjo penkiais taškais be atsako ir beveik visą paskutinį ketvirtį išlaikė dviženklę persvarą.

Likus žaisti 4 su puse minutės Kevinas Durantas tritaškiu sumažino deficitą iki 98:103, tačiau S.Curry atsakė dvitaškiu su pražanga.

„Warriors“ bando tapti tik 10-ąją komanda NBA istorijoje, serijoje atsilikusia 1-3, tačiau žengusia toliau.

Įdomu, kad „Thunder“ šiose rungtynėse įmetė daugiau tritaškių (13/30) nei „Warriors“ (9/24). Dvitaškių pataikymas taip pat buvo kone vienodas, tačiau čempionai išprovokavo kur kas daugiau pražangų ir metė 10 baudos metimų daugiau.

Šeštosios serijos rungtynės vėl vyks Oklahomoje, kur „Warriors“ pralaimėjo pastaruosius du susitikimus bendru 52 taškų skirtumu.

„Warriors“: S.Curry (9/20 met., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 per. kam., 5 kld.) 31, K.Thomsponas (2/9 trit.) 27, A.Bogutas (7/9 dvit., 14 atk. kam.) 15, M.Speightsas 14, D.Greenas (13 atk. kam.) 11.

„Thunder“: K.Durantas (3/11 trit., 13/13 baud., 7 atk.kam.) 40, R.Westbrookas (11/28 met., 7 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam., 7 kld.) 31, S.Ibaka 13, A.Morrow 10.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas