2010 08 08

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė davė pamoką belgėms (nuotraukos)

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė toliau neklumpa atrankoje į 2011 metų Europos čempionatą. Trečiose A grupės rungtynėse Algirdo Paulausko auklėtinės sekmadienį Kaune itin sėkmingai žaidė antroje mačo dalyje ir rezultatu 95:78 (14:21, 19:22, 28:18, 34:17) nugalėjo pajėgią Belgijos rinktinę bei įsitvirtino grupės lyderės pozicijoje.
Viena iš pergalės kalvių – Agnė Abromaitė / Aliaus Koroliovo nuotr.

Lietuvos krepšininkės sužaidė dvi skirtingas rungtynių dalis. Iš pradžių iniciatyvą nesunkiai perėmė ir užtikrintai pirmavo viešnios iš Belgijos. Jos įpusėjus dvikovai turėjo susikrovusios 10 taškų pranašumą 43:33, tačiau A.Paulausko auklėtinės baltos vėliavos nekėlė.

Po pertraukos beveik visus žaidimo komponentus pagerinusios lietuvės pavijo varžoves ir likus žaisti paskutinį kėlinį išlygino rezultatą – 61:61. Paskutinį ketvirtį Lietuvos krepšininkės galingu spurtu ėmė triuškinti sutrikusias varžoves ir galiausiai šventė įtikinamą pergalę 95:78.

Lietuvos rinktinės pagrindinis ginklas šiame mače buvo taiklūs tritaškiai metimai – iš 20 pataikė 11 (55 proc.).

Nugalėtojoms 17 taškų pelnė Aušra Bimbaitė, 16 – Agnė Abromaitė (9 atkovoti kamuoliai), 15 – Eglė Staknevičienė, 13 – Sandra Linkevičienė, 10 – Vaida Sipavičiūtė, 9 – Rima Valentienė. Belgijos komandoje išsiskyrė Sara Leemans – 16 taškų. Varžovių lyderės Anos Wauters sąskaitoje – 12 taškų.

Pirmose atrankos rungtynėse namie Lietuvos krepšininkės 98:52 sutriuškino Olandijos nacionalinę komandą, antrose išvykoje rezultatu 80:72 įveikė Kroatijos rinktinę. Rugpjūčio 11 dieną A.Paulausko auklėtinės išvykoje žais su Italijos komanda. Tiesioginį kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes gaus dvi iš penkių A grupės komandų.