TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2015 10 25 /19:09

Pirmasis grandų mūšis: „Žalgiris“ nepaliko vilčių „Lietuvos rytui“ – 79:70

Pirmasis 2015-2016 metų LKL sezono grandų mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ baigėsi gana lengva LKL čempionų pergale 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25). Vos vieną dieną po penktadienio rungtynių Eurolygoje su „Lokomotiv“ ekipa turėję žalgiriečiai atrodė šviežesni, kur kas taikliau metė ir surado įvairesnių ginklų. Puikiai tritaškius metusiam „Žalgiriui“ kojos nepakišo net daugybė klaidų.
Marcelo Laprovitolla ir Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo spurtu 9:0, į kurį „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsakė tik po keturių minučių, kai pirmą komandos metimą pataikė A.Kavaliauskas. Netrukus vilniečiai įsižaidė, puikiai į rungtynes įsijungė per pirmąjį ketvirtį 8 taškus įmetęs N.Laprovittola ir ketvirtis baigėsi tik 2 taškų „Žalgirio“ persvara – 20:18.

Antrajame ketvirtyje taip pat puikiai nuo suolo kilęs R.Giedraitis buvo išlyginęs rezultatą (27:27), tačiau nuo tada pirmavo jau tik „Žalgiris“. Vienas po kito tritaškius pataikė E.Ulanovas, P.Jankūnas ir R.Seibutis, kuris netrukus pridėjo du taškus su pražanga. Po pirmos dalies „Žalgiris“ pirmavo 46:33.

Trečiajame ketvirtyje du iš eilės M.Pociaus tritaškiai kauniečių pranašumą padidino iki triuškinamo – 56:37. Tai pagaliau pažadino labai prastą mačą sužaidusį D.Gailių, tačiau kauniečiu pranašumas liko dviženklis – 58:44.

„Lietuvos rytas“ lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu ir priartėjo iki 51:62, tačiau M.Kalnietis įmetė tris taškus, o po puikios P.Jankūno atkarpos persvara buvo atstatyta – 69:53. Ketvirčio viduryje vilniečiai pabandė dar kartą (60:71), tačiau iškart gavo du tritaškius – nuo M.Kalniečio ir R.Seibučio. Tik per paskutinę mačo minutę „Lietuvos ryto“ spaudimas leido sumažinti skirtumą iki vienženklio.

Kauno „Žalgirio“ fanai specialiu plakatu „pasveikino“ į „Lietuvos rytą“ perėjusį Artūrą Gudaitį, kuris rungtynėse nežaidė dėl traumos.

15min.lt nuotr./„Žalgirio“ sirgalių plakatas Artūrui Gudaičiui

Vilniečiai pataikė vos 3 tritaškius iš 16 (19%), o „Žalgiris“ – pusę metimų (10/20). Kauniečiai suklydo net 22 kartus, tačiau laimėjo kovą dėl kamuolių (35:28) ir taikliau metė dvitaškius (56% prieš 49%)

„Žalgiris“: P.Jankūnas (4/8 dvit., 2/2 trit. 6 atk. kam., 6 išpr. pr.) 17, R.Seibutis (4/5 dvit., 2/3 trit.) 15, M.Kalnietis (3/6 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 8 kl.) 13, E.Ulanovas (5 išpr. pr.) 9, M.Pocius (2/3 trit.) 8, B.Motumas 6, I.Vougioukas (7 atk. kam.) 5, L.Lekavičius 4, O.Hanlanas (4 atk. kam.)2.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola (5/9 dvit., 4 rez. perd., 4 kl.) 17, A.Kavaliauskas (6/9 dvit., 9 atk. kam) 16, J.Jucikas (6/6 baud.) 8, R.Giedraitis (1/4 trit.) ir D.Gailius (2/5 dvit., 1/4 trit.) po 7, A.Juškevičius (4 atk. kam., 4 rez. perd.) ir M.Lukauskis po 6, K.Lavrinovičius (1/4 dvit., 0/3 trit.) 3.

24sek.lt prieš mačą pateikė jums įdomiausią informaciją apie rungtynes. Alfredo Vainausko ir Dariaus Maskoliūno spėjimus apie rungtynių nugalėtoją, iškalbingą statistiką apie visada „Žalgirio“ laimimas rungtynes bei kvietė padiskutuoti – ar šis mačas yra tikras derbis

Atsakyti į šį klausimą jums gali padėti Renaldo Seibučio atsiminimai iš graikiško derbio.

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25)

Ketvirtasis kėlinys:

9 min. I.Vougioukas išvedė R.Seibutį po krepšiu ir tai jau tikrai buvo viskas – 79:63.

7 min. A.Kavaliauskas pataikė tik vieną baudą ir R.Seibutis smeigė dar vieną tritaškį – 77:61.​

6 min. M.Kalniečio tritaškis ir vėl niekais pavertė visas vilniečių pastangas – 74:60.

5 min. „Lietuvos rytas“ ėmė spausti varžovus po visą aikštę ir tai neblogai veikė. Pavyko sužaisti sėkmingą atkarpą ir sumažinti atsilikimą – 71:60.

4 min. P.Jankūnas – fantastiškas! Atitvertas J.Jucikas ir suskurtas koridorius tašku pelnyti R.Seibučiui. „Žalgiris“ apsigynė ir komandos kapitonas pelnė jau 17-ąjį tašką. Persvara atstatyta – 69:51.

3 min. M.Kalnietis svečių spurtą nutraukė tritaškiu – 65:51.

2 min. Puiki „Lietuvos ryto“ pradžia – pelnyti šeši iš eilės taškai ir sumažintas skirtumas iki 51:62.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Paulius Jankūnas

Trečiasis kėlinys: 62:45 (20:18, 26:15, 16:12)

8 min. Pora minučių taškais keitėsi abiejų komandų krepšininkai, po kelių „Žalgirio“ klaidų minutės pertraukėlės prireikė G.Krapikui – 58:44.

5 min. Pagaliau taškus pelnė ir D.Gailius, pataikęs tritaškį.

4 min. M.Pocius smeigė du iš eilės tritaškius iš kone to paties taško. „Žalgiris“ jau įmetė 7 tolimus metimus iš 10 ir pirmavo 56:37.

2 min. N.Laprovittola buvo vienintelis „Lietuvos ryto“ krepšininkas, puikiai žaidęs vienas prieš vieną. Argentinietis jau pelnė 13 taškų – 50:35.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: 46:33 (20:18, 26:15)

10 min. E.Ulanovas įmetė baudos metimą, o netrukus atkovojo kamuolį puolime ir pelnė dvitaškį. Jau 9-asis puolėjo taškas ir 46:33.

9 min. N.Laprovitolla įmetė dvitaškį, tačiau kauniečiai ir vėl surengė žaibišką ataką, kuri baigėsi R.Seibučio dvitaškiu su labai prastai žaidusio D.Gailiaus pražanga – 43:33.

8 min. Į A.Kavaliausko metimą iš po krepšio dar vienu tritaškiu atsakė P.Jankūnas – 37:29. Dar vienas tritaškis – M.Kalnietis per G.Oreliką.

7 min. E.Ulanovas visiškai laisvas pelnė tritaškį – 34:27.

6 min. P.Jankūnas tapo pirmuoju dviženklį taškų skaičių įmetusiu žaidėju rungtynėse. Po atkovoto kamuolio puolime „Žalgirio“ kapitonas padidino pranašumą iki 31:27.

4 min. Dar vienas buvęs šiaulietis, Robertas Giedraitis, puikiai pradėjo mačą, pelnė jau 7-ąjį tašką, kuris išlygino rezultatą.

3 min. Po atkovoto kamuolio „Žalgiris“ surengė puikią greitą ataką, kuri pasibaigė L.Lekavičiaus metimu Navarro stiliumi. R.Giedraitis smeigė tritaškį – 27:25.

2 min. P.Jankūnas pataikė tritaškį visiškai laisvas – 25:20. Puikiai į žaidimą įsijungęs J.Jucikas baudų metimais jau pelnė 8-ąjį tašką.

1 min. Lengvais dvitaškiais iš po krepšio apsikeitė B.Motumas ir J.Jucikas.

Pirmasis kėlinys 20:18

10 min. Abi komandos įsižaidė ir keitėsi taikliomis atakomis. Puikiai ketvirtį užbaigė N.Laprovittola, kuris įmetė dvitaškį su pražanga, o prieš pat ketvirčio pabaigą pridėjo tritaškį.

8 min. Du greiti vilniečių išpuoliai baigėsi lengvais R.Giedraičio ir K.Lavrinovičiaus taškais. „Žalgiris“ priekyje – 12:8.

7 min. Tęsėsi puikus E.Ulanovo žaidimas – puolėjas pelnė dvitaškį su pražanga – 12:4.

6 min. „Lietuvos rytas“ pagaliau pelnė taškus – greitoje atakoje A.Kavaliauskas laisvas įdėjo į krepšį.

5 min. Renaldo Seibučio tritaškis persvarą padidino iki 9:0.

Paprastas ir efektyvus būdas užčiaupti nemandagius sirgalius. Kai likus valandai iki rungtynių pradžios į „Žalgirio“...

Posted by 24SEK.lt on 2015 m. spalio 25 d.

4 min. Gerai ištampyta gynyba, tačiau D.Gailiaus tritaškis netaiklus. Staigiai į priekį šovęs O.Hanlanas pelnė du taškus su pražanga – 6:0.

3 min. „Lietuvos ryto“ atakos strigo, iš po krepšio nepataikė ir A.Kavaliauskas.

2 min. Puikus E.Ulanovo prasiveržimas ir prie krepšio išvestas I.Vougioukas, kuris pataikė iš po krepšio.

1 min. Pirmieji taškai – Manto Kalniečio sąskaitoje po sudėtingo metimo per rankas netoli krepšio.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?