Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Sacharukas ir L.Karalius apskundė teismui A.Salamakiną dėl šmeižto

Linas Karalius
„Scanpix“ nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius pranešė kreipęsi į teismą, prašydami dėl šmeižto baudžiamojon atsakomybėn patraukti Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininką socialdemokratą Algimantą Salamakiną.

Pirmadienį išplatintame šios frakcijos pareiškime teigiama, kad toks žingsnis žengtas „nesiliaujant sąmoningai platinamam šmeižtui“.

Seimo statuto 78 straipsnyje nurodoma, jog Etikos ir procedūrų komisija savo veikla turi siekti „moralinės santarvės, Seimo narių žmogiškų tarpusavio santykių“. Tačiau komisijos pirmininkas elgiasi priešingai – pasinaudodamas savo pareigomis ir pataikaudamas valdančiosios partijos lyderiams, politiniais tikslais tyčia viešai šmeižia kolegas, absurdiškai kaltindamas minėtus Seimo narius tariamu ketinimu pasisavinti valstybės pinigus ir kitais prasimanymais“, – teigiama Krikščionių partijos frakcijos pareiškime.

Kelis Seimo posėdžius praleidusį L.Karalių ir už jį balsavusį A.Sacharuką papiktino, kad A.Salamakinas esą „per žiniasklaidos priemones tyčia melagingai apkaltino L.Karalių tariamu ignoravimu Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio, į kurį nustatyta tvarka jis net nebuvo pakviestas“.

„Savo viešuose pasisakymuose A.Salamakinas apkaltino kolegą tariamais nusikaltimais, nors tokios teisėsaugos organų išvados nepateikta ir jos negali būti, nes už posėdžių praleidimą galiojantys įstatymai numato tik galimybę sumažinti Seimo nariui atlyginimą“, – rašoma pranešime.

Frakcija pabrėžia, kad L.Karalius „be ginčų prisiėmė atsakomybę ir save nubaudė daugiau, nei Seimo statutas numato galimai maksimalią baudą, atsisakydamas viso mėnesio atlyginimo“. Tuo metu nuobaudų esą neskirta daugeliui kitų valdančiosios koalicijos Seimo narių, kurie praėjusiais metais praleido daug daugiau Seimo posėdžių arba vienu metu balsuodavo net už kelis kolegas.

„Apgailestaujame, kad negražų politinį šmeižtą skatino valdančiosios Tėvynės sąjungos lyderiai, kurie bandė neleistinu būdu priversti Seimo narius remti valdančiąją koaliciją“, – tvirtinama Krikščionių partijos frakcijos pareiškime.

A.Salamakinas: „Tai spaudimo priemonė“

Tuo metu EPK pirmininkas A.Salamakinas tokį kolegų parlamentarų elgesį įvertino kaip spaudimo priemonę. „Jeigu jie mano, kad tokiu būdu mane paspaus, kad aš išsigąsiu, tegul negalvoja. Bijau tik gyvačių ir tai tiesiogine to žodžio prasme“, – pirmadienį BNS sakė A.Salamakinas.

Jeigu jie mano, kad tokiu būdu mane paspaus, kad aš išsigąsiu, tegul negalvoja, – sakė A.Salamakinas.Jis pabrėžė, kad politikai už nuomonę negali būti persekiojami, o jeigu minėti Seimo nariai jaučiasi apšmeižti, esą už tai numatoma administracinė atsakomybė.

Seimo etikos sergėtojas teigė ir toliau esąs įsitikinęs, kad A.Sacharukas su L.Karaliumi norėjo pasisavinti valstybės pinigus.

„Kartojau ir kartosiu, kad norėjo gauti visą Seimo nario atlyginimą neidamas į darbą. O tie trylika balsavimų tikrai buvo tyčiniai, nes balsuota ne vieną dieną“, – tvirtino A.Salamakinas.

Politikas stebėjosi, kad nepriklausomoje Lietuvoje jam norima užčiaupti burną, nors jis net sovietmečiu esą kalbėjo tai, ką manė. „Reiškiau savo nuomonę ir reikšiu, ir dar tvirčiau, jeigu reikės“, – sakė A.Salamakinas.

Gresia apkalta

Parlamente jau parengti du dokumentai dėl apkaltos procedūrų pradėjimo L.Karaliui ir A.Sacharukui.

Iš pirmojo mandatą norima atimti už tai, kad užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, atostogavo, sakė netiesą. Antrasis Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 13 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje jis aiškino, kad planavo grįžti, bet dėl nenumatytų aplinkybių negalėjo to padaryti. Dar praėjusių metų gruodžio 29-ąją jis išvyko atostogauti į Aziją ir parlamente pasirodė tik vasario pradžioje.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota 13 kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min