Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algimanto Salamakino kėdę ėmė klibinti Remigijus Ačas

Algimsantas Salamakinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algimsantas Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kurie tautos išrinktieji norėtų užčiaupti Seimo etikos sargų vadovą Algimantą Salamakiną. Viliamasi, kad tuomet sumažėtų po skandalus klampojančių politikų bėdų.

Etikos ir procedūrų komisijos vadovo A.Salamakino kėdę ėmė klibinti pastaruoju metu dažnas šios komisijos svečias Remigijus Ačas, rašo „Lietuvos rytas“.

„Tvarkietis“ siekia įrodyti, kad A.Salamakinas jį apšmeižė ir melavo komisijai. R.Ačas į etikos sargus kreipėsi, kai jų vedlys esą nepagrįstai apkaltino „tvarkietį“, kad šis tarp sesijų be Seimo valdybos žinios į Tailandą ilsėtis išvykęs savavaliavo.

Sprendimas dėl A.Salamakino elgesio turėtų būti priimtas kitą savaitę.

Dienraščio duomenimis, etikos sargų vadui jis greičiausiai nebus palankus. Jau anksčiau komisija yra pritarusi siūlymui pripažinti, kad jis pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą ir komisijos darbo tvarką. Toks etikos sargų sprendimas gali tapti pretekstu pašalinti A.Salamakiną iš pareigų.

Jo galvos trokšta ne tik R.Ačas. Politikai ant socialdemokrato dantį griežia dėl konservatorių Egidijaus Vareikio ir Manto Adomėno veiklos tyrimo, taip pat dėl domėjimosi šokėjais bei televizijos laidų vedėjais tapusių Seimo narių sutartimis.

Apie tai, kad laikas į šalį patraukti ramybę drumsčiantį komisijos vadovą, R.Ačas kalbėjosi ir su socialdemokratų lyderiu Algirdu Butkevičiumi. Šis „Lietuvos rytui“ patvirtino, kad toks pokalbis vyko prieš kelias dienas, R.Ačas reiškęs priekaištus A.Salamakinui dėl darbo organizavimo.

„Bet aš jo veiklą vertinu teigiamai ir tai esu ne kartą sakęs. Jis turi ir mūsų frakcijos palaikymą“, – kalbėjo kairiųjų vedlys.

A.Butkevičius rimtai nevertina kalbų apie etikos sargo vertimą: „Vis dėlto Seime turi būti tvarka ir A.Salamakinas yra vienas tų, kurie prie to prisideda. Gali būti, kad juo nepatenkinti tie, kurie nenori tvarkos.“ Jis ne visada elgiasi objektyviai. Daugelį prasižengimų sutirština, nupiešia riebiau, nei yra iš tikrųjų.

Tačiau R.Ačas neabejoja, kad A.Salamakinas negali toliau diriguoti Etikos ir procedūrų komisijai: „Jis ne visada elgiasi objektyviai. Daugelį prasižengimų sutirština, nupiešia riebiau, nei yra iš tikrųjų.“

Pats A.Salamakinas tvirtino negirdėjęs apie brandinamus planus versti jį iš posto, bet nenustebtų, jei būtų tokių bandymų: „Man tai ne naujiena.“

Etikos sargas pripažino, kad net pačioje komisijoje neturi svaraus palaikymo: „Kažkada anksčiau, kai buvo dar tik pradėta taikyti viešųjų ir privačių interesų konflikto sąvoka, jaučiau didelį puolimą net iš saviškių pusės. Bet tada buvo atrama komisijoje. Dabar to vis labiau pasigendu. Kiekvieną kartą pastebiu vis didesnį norą apginti saviškius, o ne rasti tiesą. Manau, pagrindinis tikslas – paralyžiuoti komisijos veiklą, kad ji taptų bedantė.“  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min