Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministerija: nustojus teršti Šyšą, upėje ėmė daugėti deguonies

Dūstanti lydeka aplinkosaugininkų rankose
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Dūstanti lydeka aplinkosaugininkų rankose
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendrovei „Biofuture“ nutraukus teršalų išleidimą iš aušinimo sistemos išleistuvų, Šyšos upėje Šilutės rajone ėmė daugėti deguonies, teigia Aplinkos ministerija.

Mažiausia deguonies koncentracija penktadienį užfiksuota Šilutėje žemiau laivų prieplaukos, ji sudarė 2,12 mg/l, tuo metu ketvirtadieni ji siekė 1,2 mg/l.

Mažas deguonies kiekis išliko ir pačioje laivų prieplaukoje, todėl ir toliau vanduo yra maišomas naudojant siurblius, kad jis prisisotintų deguonies.

Anot ministerijos pranešimo, „Biofuture“ įvykdė jai duotą Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono agentūros privalomąjį nurodymą ir ketvirtadienį nutraukė teršalų išleidimą iš aušinimo sistemos išleistuvų. Bendrovė informavo, kad teršalai į Šyšą buvo išleisti dėl technologinio proceso sutrikimo ir personalo klaidos. Kad tarša nebepasikartotų, įmonė teigia ėmusis prevencijos priemonių.

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjo Gedimino Markausko, aplinkosaugininkai įvertins vykdomas galimų avarijų prevencijos priemones ir priims sprendimus dėl saugaus bendrovės darbo.

Per šias dienas aplinkosaugininkai surinko maždaug 2500 kritusių žuvų, daugiausia – karšių, plakių, aukšlių.

Į Nemuną buvo perkelta apie 3000 dūstančių žuvų.

Tikslūs kritusių žuvų kiekiai bus nustatyti kitos savaitės pradžioje, baigus jų surinkimo darbus.

Įvertinus kritusių žuvų kiekį bei jų rūšinę sudėti, taip pat atlikus išsamius upės ekosistemos tyrimus, bus paskaičiuota padaryta žala hidrobiontams. Atlikus laboratorinius tyrimus ir įvertinus upės ir išleidžiamo vandens debitus, iš įmonės bus paskaičiuotas į upę patekusių teršalų kiekis. Bendrovė taip pat turės atlyginti šiuos nuostolius.

Aplinkos ministerijos pavedimu, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas sudarė tarpžinybinę komisiją, kuri turi įvertinti valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės efektyvumą, atsakingų tarnybų institucinius pajėgumus, pateikti pasiūlymus kaip gerinti vykdomą prevencinį darbą.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad šią savaitę Šyšoje masiškai ėmė dusti žuvys, nes bendrovė „Biofuture“ iš vieno išleistuvo vandenį, kuris naudojamas įrenginiams aušinti ir kuris neturėtų būti užterštas, išleisdavo užterštą organinėmis medžiagomis. Toms medžiagoms skaidantis buvo sunaudojamas upės vandenyje ištirpęs deguonis.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min